Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Knight Dee.Bee.

GTX 780Ti vs 2x R290 lub 2x GTX780

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Zastanawiam się co jest bardziej opłacalne. 2500 zł. za GTX 780Ti czy nieco drożej 2x GTX780 lub 2x R290. Radki dałoby się oba załatwić może za 3000 zł., a to tylko 5 stówek więcej.

W tytułach, które nie wykorzystują SLI wydajność byłaby hmmm max 8FPS niższa niż na GTX 780Ti, a w tytułach multi GPU byłaby nawet o połowę wyższa.

 

Co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Zastanawiam się co jest bardziej opłacalne. 2500 zł. za GTX 780Ti czy nieco drożej 2x GTX780 lub 2x R290. Radki dałoby się oba załatwić może za 3000 zł., a to tylko 5 stówek więcej.

W tytułach, które nie wykorzystują SLI wydajność byłaby hmmm max 8FPS niższa niż na GTX 780Ti, a w tytułach multi GPU byłaby nawet o połowę wyższa.

 

Co sądzicie ?

 

Sadze ze 780ti jest juz produktem przestarzalym i celowalbym w 880ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale podstawa założenia się nie zmienia bo jak wyjdzie 880ti to pewnie też i 880 oraz coś od AMD. I znowu będzie dylemat czy brać 2x880 czy 880ti. chodzi o to, że można stracić (w przypadku braku obsługi SLI) max 7-8 klatek, ale w przypadku obsługi zyskać 40-50% tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś wpakować GTX 780Ti do I5 760??

 

 

Pozdrawiam Maciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale podstawa założenia się nie zmienia bo jak wyjdzie 880ti to pewnie też i 880 oraz coś od AMD. I znowu będzie dylemat czy brać 2x880 czy 880ti. chodzi o to, że można stracić (w przypadku braku obsługi SLI) max 7-8 klatek, ale w przypadku obsługi zyskać 40-50% tyle.

Sam zlozylem sli z 670 2gb vram wczoraj, jechalem na jednej z rok czasu. Nie widze zadnego shuterringu itd, skaluje sie w wielu grach prawie 2x wiecej klatek/s.

 

Temperatury na kartach w stosunku do jednej poszly z 7*C w gore.

 

Gdybym mial tyle gotowki ile Ty masz na sprzet, zajalbym sie od high endu obudowy+cpu 6 rdzeniowego/psu 1kw+ z 16gb ram ktore jest przydatne do WIELU gier wbrew opinion tutejszych fachowcow. Wystarczy odpalic wiele klientow gier z wielu gier mmo i juz nie ma pamieci. U mnie uzycie 12GB ramu jest, pozera diablo 3. 6 kont.

 

Wtedy wymienialbym tylko co 2 generacje gpu na high end, w tym wypadku celowalbym w 880 sli, ti bedzie bardzo nieoplacalne jak 780ti obecnie. Nie pchalbym sie na twoim miejscu teraz w 7xx. Madrzejsi odemnie moga napisac kiedy ma sie pojawic 8xx.

 

Jezeli jednak sie upierasz na tych generacjach to bez namyslu opcja 2x gtx 780 jest zdecydowanie najlepsza. Nawet nie bierz pod uwage radeona i 780ti ktore jest stanowczo za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 1kw ? Aż tyle ? 700w sobie nie poradzi ? np. z 2x780 ?

 

Co do Diablo 3 to pierwsze słyszę aby żżerało tyle RAM. Może szarpie bo masz na hdd. Wrzuć na SSD.

Zaś kupno 6-rdzeniowego proca do gier to chyba overkill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zasilacz nie poradzi sobie z 2x 780 po 2 ten zasilacz nie ma wystarczającej ilosci wtyczek Pcie ponieważ ma 1x8 i 1x6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za słaby procesor on do pojedynczego GTX 780 jest za słaby, bo sam miałem i7 920 i po przejściu na i7 4770k różnica jest znacząca. Bez zasilacz min. 850 W bym nie podchodził, ale są i tacy co napiszą, że z 550 W da sobie spokojnie radę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po sygnaturce widzę, że Tobie mocy raczej nie braknie szczerbaty.gif. 850W mówisz....hmm a są gdzieś jakieś testy ile max 2xr290 lub 2xgtx780 mogą pobrać? mam na myśli wersje zarówno stock jak i po lekkim OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Kopanie kryptowalut. Dlugi temat. Ludzie napalili się na kopanie, zaczeli kupować karty jak było już po wszystkim i teraz nie mają co z nimi zrobić.

Refeferenty radeona 290 kosztują ~900zł tylko głośne są.

 

Podkręcone ~800W zestaw

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem zapasu mocy a nie na styk a potem resety itp. Nie patrz na mój zasilacz, bo on został kupiony po atrakcyjnej cenie. Na Twoim miejscu jeśli miałbym coś zmieniać w GPU bez zmiany w reszcie sprzętu to GTX 770 max. do tego procesora i będzie zadowolony, bo będzie znacząca różnica między GTX 470 a 770. Procesor podkręcony do min. 4 GHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie proc nie był kręcony, ale on też pójdzie na zmianę. Myślę poważnie o dwóch kartach, ale zapomniałem, że do SLI trzeba droższej płyty, która to obsługuje oraz lepszego zasilacza. Znasz jakieś wzglednie tanie zasilacze 850w ? Wystarczy mi nawet 80+ bronze, ważne by nie był głośniejszy od mojego obecnego z sygantury, fajnie by było po jakiejś dobrej cenie mieć seasonica lub be quiet, ewentualnie fractal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz może ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na ten cel - nie zapominaj też o chłodzeniu na procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie proc nie był kręcony, ale on też pójdzie na zmianę. Myślę poważnie o dwóch kartach, ale zapomniałem, że do SLI trzeba droższej płyty, która to obsługuje oraz lepszego zasilacza. Znasz jakieś wzglednie tanie zasilacze 850w ? Wystarczy mi nawet 80+ bronze, ważne by nie był głośniejszy od mojego obecnego z sygantury, fajnie by było po jakiejś dobrej cenie mieć seasonica lub be quiet, ewentualnie fractal ?

 

850w tez wystarczy, tylko myslalem ze jestes osoba ktora chce sprzet konkret a nie chinskie popierdolki.

 

Seasonic 1k W platinum, najlepszy zasilacz na swiecie, najlepsza efektywnosc. Kupujesz i zrobisz i 3way sli, kto wie co przyniesie seria 9xx 1xxx? To produkt z najwyzszej polki.

 

Co do diablo 3, mam SSD i HDD. Gra na SSD. multibox+ boty i nie ma 12gb ram. 16GB ram to koniecznosc dla high endowego gracza w dzisiejszych czasach. Ci co mowia ze jest inaczej graja tylko w popierdolki single player.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Zastanawiam się co jest bardziej opłacalne. 2500 zł. za GTX 780Ti czy nieco drożej 2x GTX780 lub 2x R290. Radki dałoby się oba załatwić może za 3000 zł., a to tylko 5 stówek więcej.

W tytułach, które nie wykorzystują SLI wydajność byłaby hmmm max 8FPS niższa niż na GTX 780Ti, a w tytułach multi GPU byłaby nawet o połowę wyższa.

 

Co sądzicie ?

W chwili obecnej najlepszym wyborem opłacalności jest opcja jedna 780tka po OC. Tylko procesor słaby do tej karty i będą gry, gdzie przez niego nie wykorzystasz pełnej mocy GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

według mnie w obecniej chwili najlepszym wyborem jest radeon 290 z allegro. Z testów wynika, że jest lepszy od GF 780 a w cenie 1100zł można bez problemu go znaleźć z dobrym chłodzeniem i długa gwarancja. W tej cenie są też radeony R9 290x ale referenty. Tym, że z kopania to bym się za bardzo nie przejmował bo raczej bardzo mało na nich kopane bo nie było już co kopać :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie w obecniej chwili najlepszym wyborem jest radeon 290 z allegro. Z testów wynika, że jest lepszy od GF 780 a w cenie 1100zł można bez problemu go znaleźć z dobrym chłodzeniem i długa gwarancja.

 

Widziałeś ostatnie testy ? tak jasno i wyraźnie jest pokazanie, że GTX jest wydajniejszy od R 290x to tym bardziej od R 290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie w obecniej chwili najlepszym wyborem jest radeon 290 z allegro. Z testów wynika, że jest lepszy od GF 780 a w cenie 1100zł można bez problemu go znaleźć z dobrym chłodzeniem i długa gwarancja. W tej cenie są też radeony R9 290x ale referenty. Tym, że z kopania to bym się za bardzo nie przejmował bo raczej bardzo mało na nich kopane bo nie było już co kopać :D.

 

Dolicz cuda/physx/lepszy support/stery/prestiz/lepsze dzialanie sli niz cf/temperatury, ergonomia pracy/ wiecej gier jest pod nvidie/wiarygodna plynnosc w grach, nie jak u amd 50fpsow a w rzeczywistosci obraz dziala jak przy 30.

 

Zapomniales o tym fanboyu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

dziecko gdzie ty widzisz fanboya? kilkaset zł zaoszczędzone = fanboy? Nie zauważyłem nowych testów. I wersji pokdręconej o 200Mhz na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz cuda/physx/lepszy support/stery/prestiz/lepsze dzialanie sli niz cf/temperatury, ergonomia pracy/ wiecej gier jest pod nvidie/wiarygodna plynnosc w grach, nie jak u amd 50fpsow a w rzeczywistosci obraz dziala jak przy 30.

 

Zapomniales o tym fanboyu?

Myśle, że ten obrazek mówi sam za siebie...

srednia.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że ten obrazek mówi sam za siebie...

srednia.png

 

Nie mowi, bo poza benchmarkami nvidia oferuje wiele dodatkowych pozytywnych bajerow. Czemu nikt o tym nie wspomina. Radeon to tandeta w porownaniu z nvidia. To tak jak porywnywac opla do bmw...

 

Oczywiscie Opel tanszy, ale to nie ta sama liga, a autor widac ze ma gotowke, nie robi zakupow w biedronce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowi, bo poza benchmarkami nvidia oferuje wiele dodatkowych pozytywnych bajerow. Czemu nikt o tym nie wspomina. Radeon to tandeta w porownaniu z nvidia. To tak jak porywnywac opla do bmw...

 

Oczywiscie Opel tanszy, ale to nie ta sama liga, a autor widac ze ma gotowke, nie robi zakupow w biedronce.

Nie kompromituj się fanboju!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...