Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

przemekostry

[ZESTAW] 4000zł Gry/Grafika/B-OC/Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje zakupić komputer w ciągu miesiąca, który będzie służył głównie do grafiki, ponieważ zaczynam studia inżynierskie na tym kierunku. Dodatkowo komputer powinien dobrze radzić sobie z grami, na które zawsze znajdzie się chwila w wolniejszym czasie :D . Czego oczekuje w tej cenie 4000zł (mogę nagiąć budżet +/- 300zł), oczywiście cały zestaw komputerowy (CPU,PSU,GPU,MOBO,HDD,DVD,CASE) jeżeli o czymś zapomniałem to dodajcie. W tej cenie musi znaleźć się również monitor. Wstępnie myślałem o czymś takim

 

ouOsj4C.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte możesz kupić B85 w cenie około 250 pln do tego zasilacz ten sam tylko 550, a zaoszczędzoną w ten sposób kaskę przeznacz na r9 290. Reszta ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem R9 290 pobiera dosyć sporo prądu więc wystarczy zasilacz 550W? Co do monitora jest on w miarę przyzwoity?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade nie ma aż takiej tragedii z poborem jak to rysują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, R9 290 zakupić, ram mógłby być o wyższym taktowaniu ale b85 i h97 nie obsługują powyżej 1600, musiałoby być z97 płyta. Wtedy polecałbym 4690k i OC robić. Przemyśl to, bo warto w grach i programach graficznych (wyższa MHz pamięci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, R9 290 zakupić, ram mógłby być o wyższym taktowaniu ale b85 i h97 nie obsługują powyżej 1600, musiałoby być z97 płyta. Wtedy polecałbym 4690k i OC robić. Przemyśl to, bo warto w grach i programach graficznych (wyższa MHz pamięci)

Ja myśle że i7 styknie nie ma sensu w oc się bawić bardziej potrzebne mu będą dodatkowe wątki. Co do ram jest crucial balistic 1600 cl8 w spoko cenie myśle że wystaczy zupełnie to są dobre pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątki wirtualnie nie dają takie przewagi jak zegar i pamięć, ale to już zależy od autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też taki dylemat z kartą graficzną czy lepiej brać GTX770 nawet w wersji 4GB czy R9 290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD tylko do pracy się nadaje do gier dupy nie rwie(pograsz, ale sporo odstaje od intela) Do tego mocniejszy zasilacz, chłodzenie i płyta żeby to wykręcić porządnie i wyjdzie ci drożej niż i7, a i tak w grach będzie odstawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych kartach graficznych:

 

Gigabyte GTX 760 4GB/256bit

 

Gigabyte GTX770 2GB/256bit

 

Sapphire R9 280X 3GB/384bit

 

Gigabyte GTX770 4GB/256bit

 

Asus R9 290 4GB/512bit

 

Asus GTX760 MARS 4GB/512bit

Powiedzcie mi która karta graficzna byłaby najlepsza bo szczerze nie chce przepłacać za 2-5% wydajności więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 290 ma sporo większą wydajność od gtx 770. R9 jest konkurentem(planowanym) gtx 780. Gtx770 nie jest zły, ale nie ma niestety dużego zapasu mocy na przyszłość r9 290 to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jak bez oc autor mógłby wziąść xeona? Jest tańszy a wydajność porównywalna jak nie taka sama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to procesory Intel Xeon są serwerowe i myślę (oczywiście mogę się mylić), że w grach i w grafice jednak bardziej wydajny będzie Intel Core i7 4790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pewnie tak, ale nie będzie ogromnej różnicy xeony spokojnie do pc domowych ładować można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który zestaw z tych 3 wygląda najoptymalniej? Jeżeli coś wymienić to od razu piszcie.

 

dCbWNck.jpg

 

:question: :question: :question:

 

RP4kZo8.jpg

 

:question: :question: :question:

 

m6xqeo9.jpg

 

:question: :question: :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chcesz z oc czy bez? Bo 3 zestaw podałeś pod oc a nie licząc 3 to 2 będzie trochę lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi w zestawie na jak najwyższej wydajności i jak najbardziej za rozsądne pieniądze, jeżeli odczuję różnicę dosyć sporą jestem gotowy przeznaczyć te 200zł więcej na procesor z odblokowanym mnożnikiem i w przyszłości dokupienie coolera żeby go kręcić. Jeżeli jednak to będzie różnica 10% wydajności to wolę zostać przy wariancie bez OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 1 zestaw zanim ten xeon zacznie niedomagać minie sporoooo czasu już dawno nowe platformy będą. Jedynie zmień budę, taka jest prawda że zasilacz i obudowa starczają na najdłużej jak są dobre, procki, karty ram szybciej będziesz musiał wymienić. Kup jakiegoś zalmana lub corsaira około 220-250 pln i będzie git. Nie ma co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...