Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

przemty

Laptop za ok. 2500 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Za niedługo będzie trzeba wydać trochę $ na laptop.Ma on być dla kobiety ale młodej ;) .

Budżet do dyspozycji to ok.2500 PLN. Chciałaby ona aby był z WIN 7 co wiem, że nie będzie łatwe. Dlatego rozważana jest opcja zakupu laptopa bez systemu. Ale wówczas zakup osobno systemu i laptopa to również musi zmieścić się w tym przedziale co podałem.

A jakie wymagania; ogólnie ma być do wszystkiego, głównie internet, czasem jakas gra :) ale dużą część czasu używa jakiś programów "graficznych" (czasem do 3D ale głównie do pracy-zabaawy przy zdjęciach) więc dobrze jakby miał najmocniejszą grafikę ( nie zintegrowaną) i największy RAM oczywiście jak na ten budżet. Dobrze aby dysk też był pojemny. Dodatkowo dobrze jakby mial klawiaturę wyspową z wydzieloną numeryczną.

Możecie podrzucić jakieś propozycje, żeby wiedzieć mniej więcej za czym się warto rozglądać obecnie.

 

Sam mam od 1,5 roku ASUS-a X53SV i sobie go chwalę ale nie wiem czy to jeszcze warto kupować jako nowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedną propozycję mamy, ktoś poleci jeszcze coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został podany najlepszy sprzęt do takich zastosowań przez kolegę Toktonek

Nic sensowniejszego nie dostaniesz.

 

Możesz jeszcze zerknąć najwyżej na:

Probook 450 z i3HAswell i hd8750

To jest opcja z pograniem w gry + dokupujesz system i SSD.

 

NAtomiast opcja jaką ja bym brał to ta:

Probook 450 i5 + Win + SSD

 

To są lapki biznesowe z bardzo dobrą jakością wykonania. Jeżeli to ma być amatorska obróbka zdjęć i czasem odpalenie jakiś simów czy innych prostych gierek to brałbym właśnie tego. W tej cenie masz windowsa + SSD, który przyśpieszy znacznie system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został podany najlepszy sprzęt do takich zastosowań przez kolegę Toktonek

Nic sensowniejszego nie dostaniesz.

 

no wiem ale cena...

i to jeszcze bez systemu... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEnovo g510 z i7 4 cores i radeoonem 8750

Procesor i7 4 rdzeniowy. MA największą moc obliczeniowąw tym budżecie. MAtryca zwykłe HD.

W dellu masz i7 2 rdzeniowe ( niskonapięciowe)

 

NAtomiast problem jest tej natury, że przydała by się także dobra matryca a zwykłe TNki o rozdzielczości HD raz, że mają malutki obszar roboczy, a 2 iepski odwzorowanie barw. Niestety lepsza matryca wskoczy kosztem mocy obliczeniowej.

 

Najtańszy laptop z matrycą Full hd To Acer v5-561g z i5 ulv i radeonem r7 m265

Procesor tak jak w dellu niskonapięciowy, więc ma tyle mocy co normane i3. i7 ulv z Della ma tyle mocy co nornane i5 ( różnia się praktycznie tylko taktowaniem, i7 ulv ma także troche więcej pamięci cache)

 

Natomiast laptop z i5 normalnym i matrycą Full hd Acer E1-772 z i5 + gt820 to koszt juz 2699zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli który polecasz, bo prawdę mówiąc trochę już zgłupiałem... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pardą, prez edytowanie skasowałem kawałek posta. Już go poprawiłem

Reaumując. Najlepiej ostatni ( normalne i5 i dobra matryca)

Ten w środku podałem z racji kompromisu miedzy budzetem a możliwościami. MA matrycę Full hd i trochę słabszy procesor. ( niskonapięciowy)

Pierwszy wrzuciłem ze względu na znacznie większą moc obliczeniową i takąsobie matrycę (Największy sens by miał jakby się go podpinało do zewnętrznego monitora) choćw sumie do zabawy lepiej będzie kupić któryś z Full hd i mniejszą mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale mam powiedziane, że musi być klawiatura wyspowa... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem ale cena...

i to jeszcze bez systemu... :(

Dlatego podałem Ci najsensowniejsze opcje żeby wyrobić się z systemem.

Probook 450 z i3HAswell i hd8750

To jest opcja z pograniem w gry

NAtomiast opcja jaką ja bym brał to ta:

Probook 450 i5 + Win + SSD

To są lapki biznesowe z bardzo dobrą jakością wykonania. Jeżeli to ma być amatorska obróbka zdjęć i czasem odpalenie jakiś simów czy innych prostych gierek to brałbym właśnie tego. W tej cenie masz windowsa + SSD, który przyśpieszy znacznie system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłby ok gdyby z tą grafiką miał system... Tak to drogo wychodzi. JEzeli za 2k można mieć bez hd8750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie zmieniły się trochę wytyczne do poszukiwań sprzętu. A są następujące:

 

- Wyłącznie ma być to ASUS lub Toshiba ale nacisk na ten pierwszy jest większy

- tylko z systemem WIN7

- RAM min 4 GB.

- dysk min 500 GB

- karta zintegrowana + osobna mozliwie najlepsza jak na ten budżet i pozostałe parametry

- procesor i5

- cena ok. 2500 zł.

 

Możecie coś pod powyższe polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. WHY ?

To co dostaniesz z tych firm wypadnie gorzej niż Acer którego wspominałem z matrycą Full hd

Dostaniesz albo laptopa z podobnymi zespołami ale gorsząznacznie matrycą albo laptopa z gorszą grafiką ale trochę lepszym procesorem. Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie zmieniły się trochę wytyczne do poszukiwań sprzętu. A są następujące:

 

- Wyłącznie ma być to ASUS lub Toshiba ale nacisk na ten pierwszy jest większy

- tylko z systemem WIN7

- RAM min 4 GB.

- dysk min 500 GB

- karta zintegrowana + osobna mozliwie najlepsza jak na ten budżet i pozostałe parametry

- procesor i5

- cena ok. 2500 zł.

 

Możecie coś pod powyższe polecić ?

 

Tylko coś takiego:

C50 z i5 + Gt740

 

Imho zmiana kryteriów na beznadziejne. Ja się pod tą toshibą nie podpisuję jak coś :P

asusem tym bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedę tłumaczył zmiany kryteriów bo ja jestem tylko pośrednikiem, więc nie chcę namieszać

 

To w takim razie co ostatecznie brać nie patrząc na wczorajsze wymagania ( ale WIN7 musi być obowiązkowo). No i podajcie mi jakies konkretne powody dlaczego ten, bo na mnie spocznie "przywilej" przekonania osoby do innego sprzętu niż ona by chciała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To co dostaniesz z tych firm wypadnie gorzej niż Acer którego wspominałem z matrycą Full hd

 

 

mowa o E1 czy v5?

 

jak ten pierwszy to odpada bo ma 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz podane najsensowniejsze.

 

Dell

- mocna bateria (8h pracy)

- mocne zawiasy

- najwydajniejsza opcja

- gwarancja della NBD

 

HP

- biznesówka (jakość wykonania)

- w miarę mocna konfiguracja (tylko bierz pod uwagę i5+HD8750M)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full HD nie jest jakoś bardzo potrzebne :)

Rozumiem, że masz jakiś monitor zewnętrzny albo nei zdajesz sobie sprawy z jakości matryc hd w obecnych laptopach....

LEnovo g510 z i7 4 cores i radeoonem 8750

Procesor i7 4 rdzeniowy. MA największą moc obliczeniowąw tym budżecie. MAtryca zwykłe HD.

W dellu masz i7 2 rdzeniowe ( niskonapięciowe)

 

NAtomiast problem jest tej natury, że przydała by się także dobra matryca a zwykłe TNki o rozdzielczości HD raz, że mają malutki obszar roboczy, a 2 iepski odwzorowanie barw. Niestety lepsza matryca wskoczy kosztem mocy obliczeniowej.

 

Najtańszy laptop z matrycą Full hd To Acer v5-561g z i5 ulv i radeonem r7 m265

Procesor tak jak w dellu niskonapięciowy, więc ma tyle mocy co normane i3. i7 ulv z Della ma tyle mocy co nornane i5 ( różnia się praktycznie tylko taktowaniem, i7 ulv ma także troche więcej pamięci cache)

 

W sumie tylko powtórze co pisałem na początku... i co uważam za słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz jakiś monitor zewnętrzny albo nei zdajesz sobie sprawy z jakości matryc hd w obecnych laptopach....

 

nie miałem takiej matrycy ani przy takiej nie siedziałem

ale ponieważ laptop ma być dla dziewczyny/kobiety to raczej ona do niczego tego nie wykorzysta i zbytniej pewnie róznicy by nawet nie zauwazyła

 

ale OK, powiem jej też o takim sprzęcie z matrycą HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiąc to każdy laik zauważy ogromną różnicę

Matryca hd do full hd nie ma najmniejszego startu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiąc to każdy laik zauważy ogromną różnicę

Matryca hd do full hd nie ma najmniejszego startu...

 

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przedstawieniu wszystkiego powyższego osobie która ma ten sprzęt kupić/używać padło takie pytanie:

 

Skoro HP jest biznesówką i jakośc wykonania jest wysoka to w takim razie jak ta jakość wygląda w przypadku Della nie zaliczanego do biznesówek?

 

I drugie pytanie:

Z czego wykonana jest obudowa della, czy nie jest to plastik który za jakiś czas "wytrze się" i będzie trzeszczał, skrzypiał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...