Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MateuszPostrzelony

Radeon 7770 +physx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zainstalowałem Mafie 2 ale ona nie chce się uruchomić bez physx no i mam takie zapytanie czy moge go normalnie instalować mimo to że mam karte od czerwonych. Czy nie wywali mi to jakichś błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sterownik physX według kolejności:

 

1. http://pl.download.nvidia.com/Windows/9.13.0725/PhysX-9.13.0725-SystemSoftware.msi

 

2. http://us.download.nvidia.com/Windows/9.12.1031/PhysX-9.12.1031-SystemSoftware-Legacy.msi

 

Jak masz jakąś kartę pokroju GT8600-9500 i wyżej, to montuj na płytę.

 

Będziesz mógł korzystać z fizyki cząsteczek i innych dupereli w każdej grze, która wykorzystuje physX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mafia ma physx-ale w mafij on sie nazywa APEX i z tego co pamietam to on nie obciaza grafy tylko siedzi na CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra powinna odpalić na samej karcie AMD, ale musisz zainstalowac biblioteki physX, które podałem wcześniej.

 

Niestety samego physX/APEX nie będziesz mieć, bo karty AMD tej technologii nie obsługują.

 

Za to jak masz GT220, możesz ją zamontować do drugiego slotu PCI-E i zainstalowac do niej strownik Nvidii.

 

W ten sposób gra będzie obsługiwać też fizykę cząsteczek (physX).

 

Cloth jest liczony przez CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HD5670 gra działała, physx jednak nie lub niezauważalnie, bo karty AMD nie mają technologii konkurenta. Szału nie ma z tym PhysX. Grę przeszedłem na GTS450 i na HD5670 i minimalne różnice (otoczenie tyle co nic - głównie budynki, trochę lepsze stłuczki aut, wygląd ubrań postaci). Nie warto według mnie tego włączać na Radeonach bo jak liczy to procek to tylko Ci zamuli całą grę i nie jest to współmierne z tym co dostajesz w zamian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak musisz zainstalować biblioteki physX, żeby gra w ogóle ruszyła.

 

A GT220 możesz z ciekawości dołożyć... to nic nie kosztuje, a jedynie zyskasz na komforcie z rozgrywki.

 

W Borderlandsa też nie zagrasz bez instalacji physX, chociarz główną kartą będzie AMD.

 

To wymusza sama Nvidia, która wspiera te gry i narzuca biblioteki physX, ale to przecierz żaden problem zainstalować 30 MB aplikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jakiegoś wielkiego problemu to nie sprawia a w Mafie warto zagrać

A jak coś to może na dniach wrzucę tego GT 220 i napisze co i jak jeżeli ktoś będzie ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dołożysz GT220 to same sterowniki od Nvidia nic nie dadzą, żeby zadziałał physx poczytaj o czymś takim jak Hybridiz. U mnie to najlepiej działa na sterowniku Nvidia v314.22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła się po okazyjnej cenie to kupiłem.

 

GT220 Liczba rdzeni CUDA 48

GTX650Ti Liczba rdzeni CUDA 768

 

Dla mnie minimum dla grywalności physx to 100 rdzeni Cuda

 

Jak masz GT220 to warto założyć i potestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...