Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

X88

Wybór niereferencyjnej r9 290... czy może jednak GTX 770

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

składam sobie zestaw na użytek domowy z zamiarem zakupu na koniec lipca. Do tej pory obstawałem przy Gigabyte Windforce GTX 770 2gb. Poczytałem sporo testów i wychodzi na to, że warto dołożyć 200-300 złotych do r9 290. Jestem w stanie wydać na kartę max 1500 (ale nie będę się upierał przy dodatkowych 30 złotych). Do samych Radeonów jestem jednak bardzo sceptycznie nastawiony. Prawie zawsze miałem Nvidię, z którymi nigdy nie było żadnych problemów. Raz, wiele lat temu coś mnie podkusiło na Radeona wersję 9xxx i bardzo tego żałowałem. Od tamtej pory karty ATI/AMD kojarzą mi się z wysoką wydajnością, ale strasznym niechlujstwem wykonania (temperatury, chłodzenie, STEROWNIKI!, prądożerność).

 

Z tego co widze, nawet tutaj na forum jest trochę tematów odnośnie problemów z r9 290 (black screeny i inne ciekawe artefakty). Dlatego chciałbym prosić o radę odnośnie niereferencyjnej 290. Zestaw składam na morele, więc do wyboru wchodzą następujące marki:

- ASUS,

- MSI,

- Vertex 3D,

- CLub 3D,

- XFX.

 

Ewentualnie byłbym w stanie dodać te 30 złotych do:

- Gigabyte Windforce,

- Sapphire Tri-x.

 

Którą z tych polecacie? Czy może gra nie jest warta świeczki i pozostać przy stabilnym GTX 770?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najciekawszy bedzie Sapphire Tri-x ja posiadam gigabyte i naprawde zlego slowa powiedziec niemoge jak wiadomo jest to elektronika i kazdemu moze sie trafic uszkodzona grafa w sieci jest duzo testów popatrz sobie na youtube zagraniczne recenzje jest pelno testow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Bierz Radeona i się nawet nie zastanawiaj. Serio z Nvidią nie miałeś nigdy problemów? Ja mam i to spore jak z resztą większość użytkowników. Nie chodzi tutaj o samą kartę jako sprzęt, ale o sterowniki, które są do d...y.

 

Jak chcesz mieć niskie temperatury bierz Tri-x od sapphire, ale dla pewności podaj wszystkie podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem sporo. Generalnie najbardziej polecana jest Sapphire Vapor-X jednak cena już jest dla mnie nie akceptowalna.

 

msi, gigabyte to raczej kupka, chłodzeń do droższych kart nie potrafią robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

składam sobie zestaw na użytek domowy z zamiarem zakupu na koniec lipca. Do tej pory obstawałem przy Gigabyte Windforce GTX 770 2gb. Poczytałem sporo testów i wychodzi na to, że warto dołożyć 200-300 złotych do r9 290. Jestem w stanie wydać na kartę max 1500 (ale nie będę się upierał przy dodatkowych 30 złotych). Do samych Radeonów jestem jednak bardzo sceptycznie nastawiony. Prawie zawsze miałem Nvidię, z którymi nigdy nie było żadnych problemów. Raz, wiele lat temu coś mnie podkusiło na Radeona wersję 9xxx i bardzo tego żałowałem. Od tamtej pory karty ATI/AMD kojarzą mi się z wysoką wydajnością, ale strasznym niechlujstwem wykonania (temperatury, chłodzenie, STEROWNIKI!, prądożerność).

 

Z tego co widze, nawet tutaj na forum jest trochę tematów odnośnie problemów z r9 290 (black screeny i inne ciekawe artefakty). Dlatego chciałbym prosić o radę odnośnie niereferencyjnej 290. Zestaw składam na morele, więc do wyboru wchodzą następujące marki:

- ASUS,

- MSI,

- Vertex 3D,

- CLub 3D,

- XFX.

 

Ewentualnie byłbym w stanie dodać te 30 złotych do:

- Gigabyte Windforce,

- Sapphire Tri-x.

 

Którą z tych polecacie? Czy może gra nie jest warta świeczki i pozostać przy stabilnym GTX 770?

 

Pozdrawiam.

 

 

Skoro nigdy się nie zawiodłeś na karcie od NV to nie ma sensu zmieniać upodobań.Nie znam twojej konfiguracji sprzętowej,ale w przypadku wydajnych CPU AMD,a tym bardziej Intela karta GeForce sprawdza się zauważalnie lepiej co potwierdzają testy między innymi na pclab.W kwocie do 1500zł szczerze polecał bym GTX 780 co prawda lekka używka,ale z gwarancją do 2017 Grafika wydajna,cicha ze sporym potencjałem OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fosgen specjalnie dla Ciebie jeszcze raz link do reszty zestawu :)http://www.morele.net/inventory/info/cMcAGk/

 

Wolałbym nie kupować używek. Wygląda na to, że w takim razie będzie ten Sappire Tri-x. Jednak producent daje tylko 24 miesiące gwarancji i jest to czynnik odpychający. Miał ktoś z nią do czynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia MSI r9 290 do której ciężko znaleźć testy, szczególnie na polskic stronach. Posiada ktoś może i mógłby się podzielić wrażeniami?

 

BTW. Odniesie się ktoś do słów fosgen'a i przedstawionych przez niego testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powszechna wieść niesie iż (w przypadku R9) należy unikać MSI i Gigabyte. Spartolone chłodzenia niereferencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to słyszałem o złych biosach w Asusie. :P Kwestia szczęścia, ale do gigabyta trzeba mieć je podwójne. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Asusach odnośnie r9 290 jest właśnie najwięcej tematów. Możesz sprecyzować co dokładnie miałeś na mysli mówiąc o Gigabyte? Mam zamiar wziąć od nich MBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale one są spartolone "by design" a nie per egzemplarz. W przypadku Giga magicy przenieśli bez zmian chłodzenie od nv, która ma IHS przecież. Efekt: 2 heatpipy siedzą i się nudzą bo nie dotykają rdzenia.

 

Edit... A nie przepraszam, to Asus spitolił chłodzenie przenosząc ślepo cooler od nv.

MSI podobnie ale + słabo chłodzi VRM.

Gigabyte to względnie wysokie temp. w stresie, dobre w idlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo mam problem z wyborem pomiędzy MSI a Asusem? Wie ktoś coś więcej teraz na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus to IMHO kupa, nie popisali się z chłodzeniem (jak wyżej koledzy zauważyli - żywcem przełozone z 780-tki plus gotujace się vrmy). Na MSI natomiast specjalnie narzekac nie mogę, wiadomo nie jest to chłodzenie idealne, ale biorąc pod uwagę jaką grzałką jest 290 to wypada moim zdaniem bardzo przyzwoicie. Zadbali o chłodzenie vrm (z tego co pamiętam 75 stopni max).

A tak w ogóle to brać tri-x, najcichsza, wady: 2 lata gwarancji i (może dla niektórych) kobylaste wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem u siebie więcej niż 75 st na VRM-ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hardware.fr/articles/923-1/comparatif-radeon-r9-290-290x-amd-asus-gigabyte-his-msi-sapphire.html

 

Brakuje w zestawieniu tylko XFX.

VRM MSI wypada lepiej od Asusa. Z tym, że znowu temperatury rdzenia są wyższe, co z automatu przekłada się na generowanie większego hałasu przez układ chłodzenia karty.

 

Jeśli rozpatrujesz wybór R9 290, to zastanawiałbym się nad nim w takiej kolejności: Sapphire > Asus > MSI > XFX > Gigabyte

Szkoda że Tri-X z dwuletnią gwarancją jest droższy od DCUII i TFIV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem u siebie więcej niż 75 st na VRM-ach.

 

Nie będę się wymądrzał - nie miałm karty w łapkach, ale może za słabo ją męczyłeś :)

Cyt.: "When we stress the card overclocked we can clearly see a different thermal behaviour. The PCI is getting very hot and the VRM area even reaches 93 Degrees C, which is really high."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim msi nie widziałem więcej jak 80 stopni w upały...na syntetykach 94.

 

Generalnie z tego co czytałem nim kupiłem swoją r9 to:

- Sapphire tri-x najszybszy ale i najgłośniejszy

- Asus odpadł z racji ceny

- Gigabyte też był głośny i zablokowane napięcia? (tego drugiego nie jestem pewnien)

- Msi mi najlepiej pasowało w stosunku wydajność/głośność/cena

 

Nvidie są znacznie chłodniejsze od amd trochę szybsze i znacznie droższe więc sam musisz zdecydować co wybierasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Asus r9 290 w upaly dobija do 80 stopni tylko przy grach ktore wyciskaja z niego wszystkie soki np zmodowany do granic mozliwosci skyrim z ENB I VRAMem zapchanym na 3.5GB. Daloby sie zbic ta temperature ustawiajac wentylatory na 60% ale jest wtedy zdecydowanie za glosno. W mniej obciazajacych grach nie ma problemu z utrzymaniem 70 stopni na wentylatorach 30-40%. Dla mnie argumentami za r9 290 byla cena i 4GB VRAMu. Ogolnie jestem zadowolony, jedyne co moze mnie wyprowadzic z rownowagi to premiera GTX 880 ktory ma podobno kosztowac mniej od obecnej ceny 780 i byc wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim msi nie widziałem więcej jak 80 stopni w upały...na syntetykach 94.

 

Generalnie z tego co czytałem nim kupiłem swoją r9 to:

- Sapphire tri-x najszybszy ale i najgłośniejszy

Co za głupoty. Tri-X najgłośniejszy, matulo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onegdaj czytałem, że w Asusach wycieka smar z wentylatorów. Zapewne nie ze wszystkich i być może wina serii tylko niemniej jednak warto zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onegdaj czytałem, że w Asusach wycieka smar z wentylatorów. Zapewne nie ze wszystkich i być może wina serii tylko niemniej jednak warto zwrócić uwagę.

 

nie strasz czlowieku bo i tak pierwsza sztuka przyszla mi z walnietymi pamieciami:P

 

nie wiem czy to jest przypadlosc akurat asusow i r9 290 ale duzo sie oczytalem o tych padajacych pamieciach w tej karcie, szkoda ze dopiero po zakupie...

 

co do ceny Asusa to na morele jest za ok 1440 zl caly czas, ja stamtad bralem i mimo zastosowania tej 3 dniowej wymiany to i tak karta do wyslania byla gotowa w czwartek a wyslali po moim telefonie w poniedzialek, wiec trzeba uwazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...