Forum PCLab.pl: W to się grało: Pegasus - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

W to się grało: Pegasus Oceń temat: ***** 4 Głosów

#21 Użytkownik jest niedostępny   AsPhAlT 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 31 Lipiec 2014 - 17:37

Zobacz postAssassin, o 31 Lipiec 2014 - 14:58, napisał(a):

I ja. Kurczę, dzisiaj człowiek nie miałby zupełnie cierpliwości do czegoś takiego, a wtedy nauczyłem się japońskich zapisów wszystkich zagrań i nazwisk zawodników.

Łapaj linka do Polskiej wersji Goal3

Ktoś tam prosił o Tsubase

Polska wersja Captain Tsubasa 2 - nie sprawdzałem szczerze mówiąc.

Angielska wersja Captain Tsubasa - też nie sprawdzona

Emulacja konsol starszych niż 15 lat jest już legalna to też pozwalam sobie na wklejenie linków ;)

Ten post był edytowany przez Weither dnia: 31 Lipiec 2014 - 17:37

#22 Użytkownik jest niedostępny   HΛЯPΛGŌN 

• [ 8-bit ]
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2014 - 19:44

Stare dobre czasy, dla mnie to były okolice 94', komunie i te sprawy. Większość koleżków z klasy miało Pegasusa. Były też wypożyczalnie. U Ruskich na placach tanie kartridże ;) Pierwsze co mnie jednak uderzyło, to był Mario ze 168 (zdaje się miał numer 59). Grałem u znajomego, ażmu Pegasusa zwaliłem na podłogę z wrażenia. Jednak najepsza grą w jaką grałem to był Dizzy ze złotej 5-ki. Wiele miesięcy spędziłem przed telewizorem, żeby przejść tą grę. Kolejna extra gra to Prince of Persia. Świetne też były gierki z bohaterami Disneya, Żółwie Ninja, Double Dragon, Yonoid, Spiderman, Terminator 2...

ps. tak swoją drogą to mogliście w miniaturce na głownej dać legendarnego MT-777DX.

Ten post był edytowany przez HΛЯPΛGŌN dnia: 31 Lipiec 2014 - 20:01

#23 Użytkownik jest niedostępny   HDR'o 

• Już tylko 10,5 zarzutów na nowe forum z 11stu :P
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2014 - 20:28

Moje najlepsze gry (a w zasadzie cartridge):
- Golden Five: Micro Machines niszczył wersję pecetową (w ogóle wszystkie istniejące wtedy edycje) pod każdym względem począwszy od grafiki (co z tego, że inne wersje miały jakieś dodatki skoro ogólnie wygląd obiektów gry i torów deklasował to wszystko po całości co spowodowało, że tamte dodatki z wersji komputerowej były nic nie warte), a Ultimate Stuntman pokazywał jak powinna wyglądać gra nowej wówczas generacji
- Nemo Dreammaster: Z tej gry płynie taka magia, że głowa mała. Muzyczkę z ostatniego levelu nauczyłem się grać na keyboardzie i do dziś w ogóle gram w tą gierę
- Chip & Dale, Turtles 3 (na plaży): Ten cartridge mnie zahipnotyzował w tamtych czasach. Pamiętam jak we dwie osoby graliśmy w Chipa & Dale'a niemal dzień w dzień. Zabawa nieziemska... i Spaślak na końcu gry :D Z kolei "żółwie na plaży" (tak się potocznie mówiło na tą część) - ile ja się w to nagrałem i ... nie mogłem przejść Shreddera bo odnawiała mu się energia, ale po nim okazało się, że to jeszcze nie był koniec gry.
- Mario 4 jako klon do dziś nieznanej i poszukiwanej przeze mnie gry. Na YT przejrzałem wszystkie Maria (począwszy oczywiście od czwórki) i właściwej gry oczywiście nie było. Skąd to wiem ? Bo do teraz (mimo, że grałem ostatnio w to 15 lat temu) mam w głowie tą melodyjkę z bossów i przeglądając wszystkie gry nie znalazłem tej właściwej. Gry na pegasusa miały to do siebie, że często jako Mario XXXXX były tak na prawdę innymi grami, w których zamiast głównej postaci był to właśnie Mario. W każdym razie w tej grze Mario jak chodził to ruszał "nóżkami" w przeciwnym kierunku niż się szło. Dodatkową wskazówką niech będzie to, że jednym z bossów była kukułka. Od jakichś 10ciu lat pytam ludzi o tą grę, ale nikt jej nie może skojarzyć, a zapamiętałem ją szczególnie, bo mi się tak spodobała, że przechodziłem ją wiele razy. HELP ME FIND IT !!
- Ninja Ryucandn III (lub Ninja Gaiden 3): ta gra swoim klimatem przyciągnęła mnie do Pegasusa na chyba 50 jej przejść. Do teraz pamiętam zakończenie.
- Ducktales: Przygody Kaczek, tak pamiętam, że mi się podobało, że jak wyszła na peceta wersja Remastered pokochałem ją na nowo. Ahh te czasy :heu:
The Flintstiones (Rescue Dino & Hoppy): ja wyżej. W zasadzie co tu można dodawać, kolejna gra z tych co się przechodziło mnóstwo razy. Druga część (z wyborem Freda i Barneya) też była fajna, ale jednak "jedynka" ją miażdżyła.
- Talespin: Ta sama sytuacja, choć tutaj kontynuacji nie było, a szkoda. Tak jak w poszukiwanej przeze mnie podkreślonej wyżej grze do teraz pamiętam muzyczkę z Bossów :D
- Adventure Island 1-3: Czwórka zepsuła tak na prawdę dobre imię tej serii, a pierwszy 3 części to poezja. Ehhh :heu:

Zobacz postHΛЯPΛGŌN, o 31 Lipiec 2014 - 20:44, napisał(a):

U Ruskich na placach tanie kartridże ;)

Nigdy nie zapomnę jak się wtedy podmieniało płytki ze środka i w ten sposób za darmo wymieniało na inną grę :D

Ten post był edytowany przez HDR'o dnia: 31 Lipiec 2014 - 20:45

#24 Użytkownik jest dostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2014 - 20:33

Zobacz postHDR'o, o 31 Lipiec 2014 - 21:28, napisał(a):

Nigdy nie zapomnę jak się wtedy podmieniało płytki ze środka i w ten sposób za darmo wymieniało na inną grę :D

Myślałem, że mnie Ruscy oszukują, sprzedając inną grę niż wskazuje naklejka. A to HDR'o podmieniał :E

#25 Użytkownik jest niedostępny   HDR'o 

• PipPipPipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2014 - 20:42

Zobacz postAssassin, o 31 Lipiec 2014 - 21:33, napisał(a):

Myślałem, że mnie Ruscy oszukują, sprzedając inną grę niż wskazuje naklejka. A to HDR'o podmieniał :E

Zacząłem tak robić po tym jak .... kupiłem od nich nie tą grę co wskazywała naklejka :E Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sprzedawcy o tym wiedzieli i z racji sytuacji robiłem tak tylko na jednym straganie :E Babka już mnie znała i sama się na to zgadzała :E Chyba też dlatego gry były u niej tańsze niż u konkurencji :E :E :E Podejrzewam, że ona chyba z tego słynęła. Ehh, piękne czasy :heu:

Ten post był edytowany przez HDR'o dnia: 31 Lipiec 2014 - 20:47

#26 Użytkownik jest niedostępny   kamassss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2014 - 21:23

Boga się nie boisz. Panie, gdzie z takimi wielkimi obrazkami?!

#27 Użytkownik jest niedostępny   AsPhAlT 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 31 Lipiec 2014 - 22:18

- Mario 4 jako klon do dziś nieznanej i poszukiwanej przeze mnie gry. Na YT przejrzałem wszystkie Maria (począwszy oczywiście od czwórki) i właściwej gry oczywiście nie było. Skąd to wiem ? Bo do teraz (mimo, że grałem ostatnio w to 15 lat temu) mam w głowie tą melodyjkę z bossów i przeglądając wszystkie gry nie znalazłem tej właściwej. Gry na pegasusa miały to do siebie, że często jako Mario XXXXX były tak na prawdę innymi grami, w których zamiast głównej postaci był to właśnie Mario. W każdym razie w tej grze Mario jak chodził to ruszał "nóżkami" w przeciwnym kierunku niż się szło. Dodatkową wskazówką niech będzie to, że jednym z bossów była kukułka. Od jakichś 10ciu lat pytam ludzi o tą grę, ale nikt jej nie może skojarzyć, a zapamiętałem ją szczególnie, bo mi się tak spodobała, że przechodziłem ją wiele razy. HELP ME FIND IT !!

Jackie Chan zwane też Mario 10. Podaj więcej szczegółów

#28 Użytkownik jest niedostępny   HDR'o 

• PipPipPipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2014 - 22:25

Zobacz postWeither, o 31 Lipiec 2014 - 23:18, napisał(a):

Jackie Chan zwane też Mario 10. Podaj więcej szczegółów

Tą część akurat znalazłem :P Jedyne co pamiętam odnośnie tamtej to to, że Mario był ... różowy, a jak się chodziło to było widać, jakby Mario "pływał" na własnych nogach (znaczy tak chodził, że to tak wyglądało i ciężko to opisać :E) Gra była podzielna na strefy i na końcu każdej był boss, a jeden jakiego zapamiętałem to kukułka (lub kukułki). Na pewno gra zaczynała się w lesie. To wszystkie szczegóły, które pamiętam. Strasznie chciał bym ją odnaleźć, ale jako Mario 4 znajduje mi całkiem inne ... Mario. Ta czwórka wzięla się stąd, że pamiętam to wyraźnie, jak kiedyś u mnie w mieście była wypożyczalnia gier na Pegasusa i właśnie wtedy na nią trafiłem. Pamiętam jeszcze melodyjkę z bossów (serio, po 15stu latach :E), ale co mam zrobić, zanucić ją ? :E

#29 Użytkownik jest niedostępny   gregory003 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2014 - 22:56

A teraz takie MT-777DX chodzą po aukcjach nawet po 400 zł! Szkoda że po bazarach same rozpadające się barachło. Pograłoby się jeszcze! :)

#30 Użytkownik jest niedostępny   AsPhAlT 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 31 Lipiec 2014 - 23:13

Zobacz postHDR'o, o 31 Lipiec 2014 - 22:25, napisał(a):

Tą część akurat znalazłem :P Jedyne co pamiętam odnośnie tamtej to to, że Mario był ... różowy, a jak się chodziło to było widać, jakby Mario "pływał" na własnych nogach (znaczy tak chodził, że to tak wyglądało i ciężko to opisać :E) Gra była podzielna na strefy i na końcu każdej był boss, a jeden jakiego zapamiętałem to kukułka (lub kukułki). Na pewno gra zaczynała się w lesie. To wszystkie szczegóły, które pamiętam. Strasznie chciał bym ją odnaleźć, ale jako Mario 4 znajduje mi całkiem inne ... Mario. Ta czwórka wzięla się stąd, że pamiętam to wyraźnie, jak kiedyś u mnie w mieście była wypożyczalnia gier na Pegasusa i właśnie wtedy na nią trafiłem. Pamiętam jeszcze melodyjkę z bossów (serio, po 15stu latach :E), ale co mam zrobić, zanucić ją ? :E

pływające nogi i boss na końcu to Joe&Mac ze sprite'ami z Mario; jakie były bossy?

EDIT: https://www.youtube....h?v=Exnvuw3aehw

Ten post był edytowany przez Weither dnia: 31 Lipiec 2014 - 23:15

#31 Użytkownik jest niedostępny   HΛЯPΛGŌN 

• [ 8-bit ]
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Sierpień 2014 - 06:39

Zobacz postgregory003, o 31 Lipiec 2014 - 23:56, napisał(a):

A teraz takie MT-777DX chodzą po aukcjach nawet po 400 zł! Szkoda że po bazarach same rozpadające się barachło. Pograłoby się jeszcze! :)

Czase ceny za uzywane MT-777DX są z kosmosu. 200-250 w idealnym stanie w komplecie ze 168 jeszcze jestem w stanie zrozumieć.

#32 Użytkownik jest niedostępny   HDR'o 

• PipPipPipPipPip

Napisany 01 Sierpień 2014 - 08:41

Zobacz postWeither, o 01 Sierpień 2014 - 00:13, napisał(a):

pływające nogi i boss na końcu to Joe&Mac ze sprite'ami z Mario; jakie były bossy?

EDIT: https://www.youtube....h?v=Exnvuw3aehw

Niestety nie :( Tamten był różowy a nie czerwony i muzyczka była inna. Poza tym tam to "pływanie" było bardziej widoczne :(

#33 Użytkownik jest niedostępny   HDR'o 

• PipPipPipPipPip

Napisany 01 Sierpień 2014 - 09:41

Haha, znalazłem :D
https://www.youtube....h?v=b-idg7cOtGk
Po tylu latach szukania :D 10 lat lekko tego szukałem :P Z tym chodem to zwróć uwagę szczególnie na czwartej minucie na bossie (właśnie tą muzyczkę pamiętałem) :D
Natomiast co do bossa, którego miałem na myśli
https://www.youtube....h?v=bLwsS5DVO1Y <-- przy okazji, to jest oryginalna ta gra.

Ten post był edytowany przez HDR'o dnia: 01 Sierpień 2014 - 09:44

#34 Użytkownik jest niedostępny   mateo91g 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 01 Sierpień 2014 - 12:55

Miałem Pegasusa model "Terminator". Z Pegasusem największy problem był z kartridżami - czesto trzeba było je wsadzać wielokrotnie i dmuchać na styki, żeby zadzialały. Też dużym problemem była awaryjność konsoli (ojciec mi ją wielokrotnie naprawiał) i wytrzymałość samych padów (przyciski bardzo szybko odmawiały posłuszeństwa).
Ale i tak w latach 90. Pegasus to było coś !
Miałem cały karton kartridży (w sumie to cały czas mam - leżą gdzieś w piwnicy razem z konsolą) włącznie z legendarnym "168 in 1" z "Contrą".
Może za ileś lat konsola będzie miala watrość muzealną xD

Ten post był edytowany przez mateo91g dnia: 01 Sierpień 2014 - 13:00

#35 Użytkownik jest niedostępny   AsPhAlT 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 01 Sierpień 2014 - 13:34

Zobacz postmateo91g, o 01 Sierpień 2014 - 12:55, napisał(a):

Miałem Pegasusa model "Terminator". Z Pegasusem największy problem był z kartridżami - czesto trzeba było je wsadzać wielokrotnie i dmuchać na styki, żeby zadzialały. Też dużym problemem była awaryjność konsoli (ojciec mi ją wielokrotnie naprawiał) i wytrzymałość samych padów (przyciski bardzo szybko odmawiały posłuszeństwa).
Ale i tak w latach 90. Pegasus to było coś !
Miałem cały karton kartridży (w sumie to cały czas mam - leżą gdzieś w piwnicy razem z konsolą) włącznie z legendarnym "168 in 1" z "Contrą".
Może za ileś lat konsola będzie miala watrość muzealną xD

jeśli je nadal masz to chętnie odkupię ; ) o ile cena będzie rozsądna

#36 Użytkownik jest niedostępny   HDR'o 

• PipPipPipPipPip

Napisany 01 Sierpień 2014 - 16:19

Weither, czy znasz ten tytu, o którym napisałem ?

#37 Użytkownik jest niedostępny   MoNoX 

• Mt 10,33
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Sierpień 2014 - 17:57

Zobacz postHDR'o, o 31 Lipiec 2014 - 21:28, napisał(a):

- Adventure Island 1-3: Czwórka zepsuła tak na prawdę dobre imię tej serii, a pierwszy 3 części to poezja. Ehhh :heu:

gralem w dwojke i jest to zdecydowanie najlepsza gra w jaka gralem na tej pieknej maszynce.

#38 Użytkownik jest niedostępny   AsPhAlT 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 01 Sierpień 2014 - 18:18

Zobacz postHDR'o, o 01 Sierpień 2014 - 16:19, napisał(a):

Weither, czy znasz ten tytu, o którym napisałem ?

Chodzi Ci o super Bros 8 cos mi podeslal? Znać nie znałem ale mogę Ci gre znaleźć do pogrania

#39 Użytkownik jest niedostępny   slava 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Sierpień 2014 - 18:57

Czy ktos pamieta jak nazywala sie ta gra gdzie uciekalo sie mysza przed kotami ?
Albo taka, ze ratowalo sie jakies stworki w podziemiach na czas.

#40 Użytkownik jest niedostępny   HDR'o 

• PipPipPipPipPip

Napisany 01 Sierpień 2014 - 19:03

Zobacz postWeither, o 01 Sierpień 2014 - 19:18, napisał(a):

Chodzi Ci o super Bros 8 cos mi podeslal? Znać nie znałem ale mogę Ci gre znaleźć do pogrania

Nie no już ją znalazłem w moment, tyle, że ... oryginał. Wolę przeróbkę z Mario a tej nigdzie nie ma, więc jak znajdziesz będę dźwięczny :D Oczywiście działającą, bo znalazłem jedną, która nie działa. Używam NnesterJ :)

Ten post był edytowany przez HDR'o dnia: 01 Sierpień 2014 - 19:05

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3