Skocz do zawartości
AsPhAlT

W to się grało: Pegasus

Rekomendowane odpowiedzi

Boga się nie boisz. Panie, gdzie z takimi wielkimi obrazkami?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Mario 4 jako klon do dziś nieznanej i poszukiwanej przeze mnie gry. Na YT przejrzałem wszystkie Maria (począwszy oczywiście od czwórki) i właściwej gry oczywiście nie było. Skąd to wiem ? Bo do teraz (mimo, że grałem ostatnio w to 15 lat temu) mam w głowie tą melodyjkę z bossów i przeglądając wszystkie gry nie znalazłem tej właściwej. Gry na pegasusa miały to do siebie, że często jako Mario XXXXX były tak na prawdę innymi grami, w których zamiast głównej postaci był to właśnie Mario. W każdym razie w tej grze Mario jak chodził to ruszał "nóżkami" w przeciwnym kierunku niż się szło. Dodatkową wskazówką niech będzie to, że jednym z bossów była kukułka. Od jakichś 10ciu lat pytam ludzi o tą grę, ale nikt jej nie może skojarzyć, a zapamiętałem ją szczególnie, bo mi się tak spodobała, że przechodziłem ją wiele razy. HELP ME FIND IT !!

 

Jackie Chan zwane też Mario 10. Podaj więcej szczegółów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackie Chan zwane też Mario 10. Podaj więcej szczegółów

Tą część akurat znalazłem :P Jedyne co pamiętam odnośnie tamtej to to, że Mario był ... różowy, a jak się chodziło to było widać, jakby Mario "pływał" na własnych nogach (znaczy tak chodził, że to tak wyglądało i ciężko to opisać :E) Gra była podzielna na strefy i na końcu każdej był boss, a jeden jakiego zapamiętałem to kukułka (lub kukułki). Na pewno gra zaczynała się w lesie. To wszystkie szczegóły, które pamiętam. Strasznie chciał bym ją odnaleźć, ale jako Mario 4 znajduje mi całkiem inne ... Mario. Ta czwórka wzięla się stąd, że pamiętam to wyraźnie, jak kiedyś u mnie w mieście była wypożyczalnia gier na Pegasusa i właśnie wtedy na nią trafiłem. Pamiętam jeszcze melodyjkę z bossów (serio, po 15stu latach :E), ale co mam zrobić, zanucić ją ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz takie MT-777DX chodzą po aukcjach nawet po 400 zł! Szkoda że po bazarach same rozpadające się barachło. Pograłoby się jeszcze! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą część akurat znalazłem :P Jedyne co pamiętam odnośnie tamtej to to, że Mario był ... różowy, a jak się chodziło to było widać, jakby Mario "pływał" na własnych nogach (znaczy tak chodził, że to tak wyglądało i ciężko to opisać :E) Gra była podzielna na strefy i na końcu każdej był boss, a jeden jakiego zapamiętałem to kukułka (lub kukułki). Na pewno gra zaczynała się w lesie. To wszystkie szczegóły, które pamiętam. Strasznie chciał bym ją odnaleźć, ale jako Mario 4 znajduje mi całkiem inne ... Mario. Ta czwórka wzięla się stąd, że pamiętam to wyraźnie, jak kiedyś u mnie w mieście była wypożyczalnia gier na Pegasusa i właśnie wtedy na nią trafiłem. Pamiętam jeszcze melodyjkę z bossów (serio, po 15stu latach :E), ale co mam zrobić, zanucić ją ? :E

 

 

pływające nogi i boss na końcu to Joe&Mac ze sprite'ami z Mario; jakie były bossy?

 

EDIT: https://www.youtube.com/watch?v=Exnvuw3aehw

Edytowane przez Weither

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz takie MT-777DX chodzą po aukcjach nawet po 400 zł! Szkoda że po bazarach same rozpadające się barachło. Pograłoby się jeszcze! :)

Czase ceny za uzywane MT-777DX są z kosmosu. 200-250 w idealnym stanie w komplecie ze 168 jeszcze jestem w stanie zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pływające nogi i boss na końcu to Joe&Mac ze sprite'ami z Mario; jakie były bossy?

 

EDIT: https://www.youtube.com/watch?v=Exnvuw3aehw

Niestety nie :( Tamten był różowy a nie czerwony i muzyczka była inna. Poza tym tam to "pływanie" było bardziej widoczne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, znalazłem :D

https://www.youtube.com/watch?v=b-idg7cOtGk

Po tylu latach szukania :D 10 lat lekko tego szukałem :P Z tym chodem to zwróć uwagę szczególnie na czwartej minucie na bossie (właśnie tą muzyczkę pamiętałem) :D

Natomiast co do bossa, którego miałem na myśli

<-- przy okazji, to jest oryginalna ta gra. Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Pegasusa model "Terminator". Z Pegasusem największy problem był z kartridżami - czesto trzeba było je wsadzać wielokrotnie i dmuchać na styki, żeby zadzialały. Też dużym problemem była awaryjność konsoli (ojciec mi ją wielokrotnie naprawiał) i wytrzymałość samych padów (przyciski bardzo szybko odmawiały posłuszeństwa).

Ale i tak w latach 90. Pegasus to było coś !

Miałem cały karton kartridży (w sumie to cały czas mam - leżą gdzieś w piwnicy razem z konsolą) włącznie z legendarnym "168 in 1" z "Contrą".

Może za ileś lat konsola będzie miala watrość muzealną xD

Edytowane przez mateo91g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Pegasusa model "Terminator". Z Pegasusem największy problem był z kartridżami - czesto trzeba było je wsadzać wielokrotnie i dmuchać na styki, żeby zadzialały. Też dużym problemem była awaryjność konsoli (ojciec mi ją wielokrotnie naprawiał) i wytrzymałość samych padów (przyciski bardzo szybko odmawiały posłuszeństwa).

Ale i tak w latach 90. Pegasus to było coś !

Miałem cały karton kartridży (w sumie to cały czas mam - leżą gdzieś w piwnicy razem z konsolą) włącznie z legendarnym "168 in 1" z "Contrą".

Może za ileś lat konsola będzie miala watrość muzealną xD

 

jeśli je nadal masz to chętnie odkupię ; ) o ile cena będzie rozsądna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weither, czy znasz ten tytu, o którym napisałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- Adventure Island 1-3: Czwórka zepsuła tak na prawdę dobre imię tej serii, a pierwszy 3 części to poezja. Ehhh :heu:

 

 

 

gralem w dwojke i jest to zdecydowanie najlepsza gra w jaka gralem na tej pieknej maszynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weither, czy znasz ten tytu, o którym napisałem ?

 

Chodzi Ci o super Bros 8 cos mi podeslal? Znać nie znałem ale mogę Ci gre znaleźć do pogrania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos pamieta jak nazywala sie ta gra gdzie uciekalo sie mysza przed kotami ?

Albo taka, ze ratowalo sie jakies stworki w podziemiach na czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o super Bros 8 cos mi podeslal? Znać nie znałem ale mogę Ci gre znaleźć do pogrania

Nie no już ją znalazłem w moment, tyle, że ... oryginał. Wolę przeróbkę z Mario a tej nigdzie nie ma, więc jak znajdziesz będę dźwięczny :D Oczywiście działającą, bo znalazłem jedną, która nie działa. Używam NnesterJ :)

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slava: pierwsza to Mappy. O drugiej musiałbyś coś więcej powiedzieć.

 

@HDR'o: masz w paczce z oryginalną grą na emu-russia.net. Przy czym zdaje się NNesterJ nie był aktualizowany od wieków i zwyczajnie może tej gry nie obsłużyć - proponuję się przesiąść na FCEUX lub Nestopię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Pegasusa model "Terminator". Z Pegasusem największy problem był z kartridżami - czesto trzeba było je wsadzać wielokrotnie i dmuchać na styki, żeby zadzialały. Też dużym problemem była awaryjność konsoli (ojciec mi ją wielokrotnie naprawiał) i wytrzymałość samych padów (przyciski bardzo szybko odmawiały posłuszeństwa).

Ale ty piszesz o konkretnie tym modelu terminator. MT-777DX tylko zasilacz musiałem wymienić i to naprawdę późno, a konsola działa non-stop, nawet rodzice grali w tetrisa, a sama konsola była nieawaryjna. I na starych pegazusach te problemy nie występowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pegazusa miałem dość krótko. Jedynie z tego to pamiętam to wymieniane wcześniej 99999999... w jednym, z tym, że to i tak było kilka gier z zmienionymi levelami. :E Oczywiście była też "Złota piątka" i "Kapitan Tsubasa" - te gry chyba każdy miał. :D Pistolecik na kaczki i dyski kosmiczne także posiadałem. Zaraz potem sprzedałem i wujas kupił mi na komunię Amigę 500 (w tamtych czasach to jak teraz super-komputer, pamiętam, że jeździł wtedy jeszcze do Niemiec, aby na nią zarobić). :)

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no już ją znalazłem w moment, tyle, że ... oryginał. Wolę przeróbkę z Mario a tej nigdzie nie ma, więc jak znajdziesz będę dźwięczny :D Oczywiście działającą, bo znalazłem jedną, która nie działa. Używam NnesterJ :)

 

http://nintendoallstars.w.interia.pl/sb8/

 

Masz patch IPS; ściągnij grę, patch i program do patchowania(IPS win dla przykładu) i scal(poradnik jest poniżej). Jeśli coś się będzie krzaczyć(a podejrzewam, że tak będzie) to daj znać to ręcznie tą grę scale.

 

BTW: W SB8 są zmienione tylko sprite'y postaci czy coś jeszcze?

 

EDIT: Slava stworki w podziemiach to nie są czasem lemmingi?

Edytowane przez Weither

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś grę, w której było się (chyba) blondynem, na początku walczyło się z jakąś rybą (rekinem?), wsiadało się do takiej śmiesznej czerwonej łodzi. Potem były osy, czy coś takiego i leciało się w kosmos, czasem się udawało, a czasem coś przylatywało(coś jak trampoliny) i rozwalało rakietę. W kosmosie było takie miejsce, że jak się w nim podskoczyło to leciały punkty, kiedyś zostawiłem Pegasusa na noc z wciśniętym przyciskiem skakania, żeby nabić punktów. Od kilku lat próbuje sobie przypomnieć tytuł, ale nie mogę, kojarzy mi się że były dwa słowa i coś z master, ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slava: pierwsza to Mappy. O drugiej musiałbyś coś więcej powiedzieć.

 

@HDR'o: masz w paczce z oryginalną grą na emu-russia.net. Przy czym zdaje się NNesterJ nie był aktualizowany od wieków i zwyczajnie może tej gry nie obsłużyć - proponuję się przesiąść na FCEUX lub Nestopię

Thx, znalazłem. Początkowo nic nie zrozumiałem bo na stronie defaultowo był raszyn lengłydż, ale później zauważyłem zmianę fali i .... wszystkie gry z paczki wliczając w to edycję z Mario i Wario (o tej drugiej nie słyszałem) działają na NNesterJ :) Zatem wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat na stronie glownej laba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś grę, w której było się (chyba) blondynem, na początku walczyło się z jakąś rybą (rekinem?), wsiadało się do takiej śmiesznej czerwonej łodzi. Potem były osy, czy coś takiego i leciało się w kosmos, czasem się udawało, a czasem coś przylatywało(coś jak trampoliny) i rozwalało rakietę. W kosmosie było takie miejsce, że jak się w nim podskoczyło to leciały punkty, kiedyś zostawiłem Pegasusa na noc z wciśniętym przyciskiem skakania, żeby nabić punktów. Od kilku lat próbuje sobie przypomnieć tytuł, ale nie mogę, kojarzy mi się że były dwa słowa i coś z master, ale nie jestem pewien.

 

Nic mi nie mówi Twòj opis. Dream master może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejsze gry które grałem na Pegazusa to "Ultimate Stundman " , " koszmar z Ulicy wiązów " link jak ktos nie widziałę tej gierki

i nie pamietem tytółu takie wypasione w muksóly żaby co jak uderzałes klijenta kombosem to wielkich piesci dostawały.Oczywiscie wszyskie czesci Dizzy i Contry :D Edytowane przez lawdzoj82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie pamietem tytółu takie wypasione w muksóly żaby co jak uderzałes klijenta kombosem to wielkich piesci dostawały
Battletoads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...