Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yelonas

świeża instalacja Windows 8/8.1 na nowym dysku SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem sobie nowy dysk SSD, na ktorym chcialbym zainstalowac sobie swiezego windowsa. Wraz z laptopem nie dostalem zadnej plyty, wiec jestem zmuszony znalezc w internecie jakies iso z obrazem. Kiedys trafilem na forum gdzie byl dzial ze wszystkimi windowsami z oficjalnego zrodla zalinkowanymi z konta premium microsoft, ale oczywiscie nie pamietam nazwy strony/forum.

Problem pojawia sie w momencie wpisania klucza, gdzie dostaje notke o braku kompatybilnosci klucza z obrazami systemu. Porbowalem wszystkich sposobow opisanych w internecie i 3 roznych systemow. Z laptopem dostalem zainstalowanego windowsa 8 oem, nastepnie aktualizowalem przez sklep do 8.1. Probowalem instalowac swieza wersje zarowno 8.1 jak i 8.0, byc moze wersje sie nei zgadzaly. Moglby mnie ktos nakierowac jak to zrobic poprawnie? Krew mnie zaleje od tych freezow i stukania starego hdd z ktorego laduje sie system...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej i najprościej byłoby gdybyś sklonował cały dysk, przełożył i na koniec uruchomił recovery instalując na czysto sam system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. http://forum.pclab.pl/topic/974216-Spersonalizowany-no%C5%9Bnik-instalacyjny-Windows-8/page__p__12679277entry12679277

2. Instalujesz system podając klucz generic który nie służy do aktywacji tylko instalacji:

Core: 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT

Professional: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

W laptopie masz na 99.9% core.

Po zainstalowaniu systemu system sam powinien pociągnąć klucz z biosu z tablicy msdn i się aktywować. Jak tak nie będzie to ściągasz:

http://rweverything.com/download/

zakładki acpi, tablica msdm i na dole masz klucz zaszyty w biosie. Podajesz go i aktywujesz system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...