Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DevilsCanyon

[Zestaw] 6000/Gry/M-OC/Moc/Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy to będzie dobry zestaw do gier?

 

CPU : Intel Core I5-4690K (chciałbym podnieść na 4.2-4.4 GHz)

MOBO : MSI Z97-G43

COOLER CPU : Enermax ETS-T40 White

RAM : Crucial Ballistix 2x4GB 1800MHz CL9

CASE : BitFenix Colossus

PSU : Corsair RM 650W

HDD : WD Caviar Blue 1TB

OS : 8.1 64-bit PL

FANS: 3x BitFenix Spectre Pro 140mm

GPU: Sapphire R9 290 VaporX lub PALIT GTX 780 Super Jet Stream

+ Nagrywarka i napęd DVD

Myszka - Razer Taipan

Klawiatura - Steelseries Apex

Monitor - DELL 21,5 cala Full HD, 8ms, model: DELL P2214H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche bym tu pozmienial. Warto zostac przy tym procesorze, pamieci, obudowie (jest super), i ew. klawiaturze, natomiast pozostale rzeczy bym porzadnie przemyslal. Nie ma co tak skąpić na monitorze. Tyle wentylatorow dodatkowych jest niepotrzebnych. Mialem tą obudowę i z tego co pamiętam, warto dołożyć jeden wentylator, z tyłu, wyciągający ciepłe powietrze z obudowy.

Drugi ew. poszedł by na dół, chociaż jest w tym przypadku raczej zbędny, a trzeciego autentycznie nie miałbyś gdzie zmieścić.

Zestaw bierz taki:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJxdUMsKwjAQ$Jc9F0myedV$EI8exENocyitrTQtouK$m6wNlBw2s8zOzrD5wGOe2rVf4HgFVVsFFSglWQKUNgL7MyaCRKUjaCZIZjkS2CxLxWtj8pZWuJvkUkjrDG4VdMMUmhTN0!pWbNeXPCs0pTnPzo0fXTJGm2iraGizTFAnOL10LZc6AYq9m8mNxjKIxJrluLDeYxzImoxnt7hzP$sQKS424tT50PnmPZJQy0P6tmc$uPYyuDC!Isvg!wOYjFIB

do tego tą obudowę bitfenix, i zastanów się nad peryferiami. Ja bym dobrał tak:

klawiatura: genius manticore (ok 200zł)

myszka: steel series sensei (ok 200zl)/tt esports theron (ok 180zł)

podkładka: steel series qck (ok30zl)/ tt esports conkor (ok 60zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko

 

1) Płyta główna, lepsza MSI Z97-G43 (6 faz zasilania) czy droższy o 60 złotych 8-fazowy Gigabyte Z97X-Gaming ?

 

2) I jak Ci się spisywał Colossus? Dobre były temperatury CPU i GPU? Wentylator koniecznie to ten na tył. To może najpierw kupię tylko na tył a potem ewentualnie dokupię na dół i górę 140mm jak będzie za ciepło?

 

3) Klawiatura musi być ta bo mi się bardzo spodobała, ale zerknę na Twoje :) Monitor jest zły? 21,5 cala to maksymalna wartość na którą pozwala mój pokój. Ten mój dell ma Flicker-Free, będzie on dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej jak juz jakas klawke mechaniczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

steelseries.com/pl/products/keyboards/steelseries-apex-gaming-keyboard/

 

Cicha, ładna, wydajna. 350 złotych na agito

 

Może mi ktoś odpowiedzieć na te 3 pytania ?

 

1) Płyta główna, lepsza MSI Z97-G43 (6 faz zasilania) czy droższy o 60 złotych 8-fazowy Gigabyte Z97X-Gaming ?

 

2) I jak Ci się spisywał Colossus? Dobre były temperatury CPU i GPU? Wentylator koniecznie to ten na tył. To może najpierw kupię tylko na tył a potem ewentualnie dokupię na dół i górę 140mm jak będzie za ciepło?

 

3) Klawiatura musi być ta bo mi się bardzo spodobała, ale zerknę na Twoje :) Monitor jest zły? 21,5 cala to maksymalna wartość na którą pozwala mój pokój. Ten mój dell ma Flicker-Free, będzie on dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2) I jak Ci się spisywał Colossus? Dobre były temperatury CPU i GPU? Wentylator koniecznie to ten na tył. To może najpierw kupię tylko na tył a potem ewentualnie dokupię na dół i górę 140mm jak będzie za ciepło?

 

3) Klawiatura musi być ta bo mi się bardzo spodobała, ale zerknę na Twoje :) Monitor jest zły? 21,5 cala to maksymalna wartość na którą pozwala mój pokój. Ten mój dell ma Flicker-Free, będzie on dobry?

 

3. Spoko, to bierz Steel Series, to niewątpliwie dobry sprzęt ale kosztuje swoje, i wolałbym nie zapominać o myszce i podkładce.

 

2. Miałem tą obudowę w edycji Venom, z możliwością zielonego podświetlania. Świetna obudowa. Miałem do niej w sumie dwa zarzuty:

- nie do końca podobało mi się spasowanie elementów wewnątrz. Jak już zamontowałem płytę i później wkładałem kartę, to ta blaszka się trochę wykrzywiła. To w sumie mały feler

- gorszym problemem było to, że panel górny po jakimś czasie trochę się poluzował i wpadał w drgania wywoływane przez górny wentylator.

Fabrycznie obudowa miała 2 wentylatory : jeden duży z przodu i jeden duży na górze.

Co do wentylacji:

Jak zamontowałem jeszcze wyciągający noiseblocker z tyłu 12cm, to temperatura procka athlona ii x3 spadła mi o 3 stopnie (miałem na procku silentiumpc fortis). Także do tyłu na pewno warto dokupić wentylator. Na dół nie było sensu, a na górze nie było miejsca i sensu tez, jak jest ten duży. Ogólnie obudowa wywoływałą sporego banana na mojej twarzy:D Świetnie wyglądała, w sumie także dobrze wyciszała podzespoły. Właściciele Fractala dziwili się, że ta obudowa tak wygłusza bez mat. Do tego temperatury były w sumie dość dobre. Ostatecznie pojawił się ten problem drgań górnej części, gdzieś po roku użytkowania. Nie chciało mi się z tym bawić, akurat wpadła mi w ręce nowa buda to tą sprzedałem znajomemu i wiem że jest zadowolony, a temperatury chyba też ok skoro trzyma w niej dwa radki w cross fire:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan tylko dlaczego H97? Dlaczego przy takim budżecie brakuje Z87/Z97 z obsługą pamięci taktowanych zegarem wyższym niż 1600 MHz? Okej, Performance ma fajne wyposażenie tylko że zamykamy sobie drogę do odrobinę wyższej wydajności :)

http://www.morele.net/inventory/info/V3DmL/

 

Proponuję taki zestawik. Podstawą R9 290 z i5-4690K, oprócz tego fajne chłodzenie SPC, wydajniejszy SSD i zasilacz o mocy 650W. Jakby nie patrzeć - wydajniej :)

Dałem monitor Dell'a, ale oczywiście według preferencji autora tematu można go zmienić. To samo tyczy się obudowy.

 

Dołóż sobie do tak złożonego koszyka usługę montażu i wpisz kod na rabat "usługowy": O7SAKMMCBS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H97 bo w zasadzie nie kierowałem się samym chipsetem, tylko ogólnie jakością wykonania i wyposażeniem płyty. Te asrocki sygnowane przez fatal1ty są bardzo dobre. W zasadzie nasze zestawy różnią się szczegółami;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yep, potwierdzam to. Swego czasu w połowie zestawów polecałem zakup H87 Performance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...