Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

N3RO

[Radeon R7 250X] Migotanie obrazu ! V-Sync, Monitor 60Hz D-SUB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem sobie nową kartę VTX 3D Radeon R7 250X specjalnie do CS GO :) Ucieszony, że wyciągnę ponad 100 FPS, a tu nagle dziwne migotanie poziomych pasków przeźroczystych (najbardziej widocznych w ciemnych kolorach tylko podczas gry (nie tylko w CS GO), mało widoczne, ale są !

 

Poczytałem na forach i dowiedziałem się, że jest to prawdopodobnie spowodowane częstotliwością odświeżania ekranu ( w moim przypadku 60Hz - tyle posiada monitor).

Inaczej mówiąc - monitor nie nadąża za kartą graficzną.

 

Rozwiązanie jest chyba tylko jedno na takim monitorze - włączenie trybu synchronizacji pionowej.

Synchronizacja pionowa ustala maksymalną ilość klatek/s (FPS) obniżając wydajność, płynnośc gry przy czym nie da się grać w gry FPS (CS GO, COD, BF3 itd). Mam monitor 60 Hz więc maksymalnie w trybie synchronizacji 60 FPSów w grach.

 

O dziwo dlaczego ten problem np. nie występował gdy monitor był podpięty pod zintegrowaną grafikę mojego CPU ? Intela G1620.

W innych grach (starszych) osiągałem na zintegrowanej Intela około 100 FPSów, ale migotania nie było.

Czy tylko nowe układy graficzne mają z tym problem ?

 

Moje pytanie jest następujące:

Czy kupując monitor (1920x1080) ze złączem HDMI, który posiada 120~ Hz pozbędę się problemu migotania obrazu z wyłączoną synchronizacją pionową ?

 

Mój aktualny monitor - Samsung SyncMaster SA300. (60 Hz, wtyczka D-SUB, 1920x1080)

Procesor: Intel Celeron G1620

Karta Graficzna: VTX 3D Radeon R7 250X

 

Proszę o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień kabel na DVI, będzie wtedy prawidłowo działać to wada współpracy tych Radków po analogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zmień kabel na DVI" - niby jak -.- Musiałbym cały monitor zmieniać, bo w monitorze jest tylko wejście na D-SUB !

to wada współpracy tych Radków po analogu. - Jakieś potwierdzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że sam kabel jest kiepskiej jakości.

 

Pożycz jakiś dobrze ekranowany kabel D-sub i sprawdź.

 

Używasz przejściówki DVI na D-sub lub jakijkolwiek innej ?

 

Jeżeli tak, zmień kabel na taki, który nie będzie wymagał przejściówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak jest w innych grach. Jak jest podobnie, to znaczy, że grafika jest uwalona. W sumie to nic nowego, vtc3d mówi samo za siebie.

 

Możliwe, że sam kabel jest kiepskiej jakości.

 

Pożycz jakiś dobrze ekranowany kabel D-sub i sprawdź.

 

Używasz przejściówki DVI na D-sub lub jakijkolwiek innej ?

 

Jeżeli tak, zmień kabel na taki, który nie będzie wymagał przejściówek.

karta ma wyjscie vga, nie potrzeba mu przejsciowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem specyfikacje monitora oraz model/nazwe karty *_*

 

R7 250X ma wejście HDMI, DSUB i DVI-D.

Mój monitor jest podpięty D-SUBem OD MONITORA DO KARTY.

Jaśniej już chyba nie wytłumaczę.

 

"Możliwe, że sam kabel jest kiepskiej jakości." - to dlaczego nie było z nim problemu na zintegrowanej Intela ?... Nie ma to sensu co napisałeś.

Używałem tego kabla (Monitora) oraz przejściówki z DVI-D na D-SUB na starej karcie Nvidi Quadro Fx1500 - 0 problemów.

 

Wina raczej po stronie tego odświeżania 60Hz. Lub samego złącza analogowego VGA, które jest stare, nie używa się już takich i radek może mieć z nim problem.

 

Czyli po zakupie nowego monitora (1920x1080) ze złączem HDMI, który posiada 120~ Hz pozbędę się problemu migotania obrazu z wyłączoną synchronizacją pionową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy podobne objawy występują w innych grach, czekamy na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak jest w innych grach. Jak jest podobnie, to znaczy, że grafika jest uwalona. W sumie to nic nowego, vtc3d mówi samo za siebie.

 

 

karta ma wyjscie vga, nie potrzeba mu przejsciowek

 

To jest wykluczone.

Poczytaj trochę na necie ;) Jest tego naprawde sporo!

Problemy takie były nawet na GTXach 760, 740 etc. Oraz innych dobrych kartach od znanych producentów.

Pomagała synchronizacja pionowa.

 

Wniosek ?!

30%-40% kart - "są uwalone"

 

Nie sądzę !

 

I zauważyłem, że przyczepiłeś się firmy Vertex !

Jeśli byłyby problemy z chłodzeniem, głośnym wentylatorem to owszem wina firmy VTX, ale tu mowa o czym innym.

 

Sprawdź czy podobne objawy występują w innych grach, czekamy na odp.

 

Tak występują, synchronizacja pionowa oczywiście wszystko załatwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj filmik z tymi zakłóceniami, bo chyba mówimy o czymś innym.

 

Ja mialem falowanie po wymianie karty na gtx670 i problemem był kiepski kabel sygnałowy.

 

Kupiłem porządny i wszystko wróciło do normy.

 

 

Jakiego kabla używasz ?

 

Możesz sprawdzić na przewodzie DVI od strony karty i D-sub od strony monitora.

 

Ja mam 3 kable z różnymi wejściami/wyjściami i moge praktycznie podłączyć każdy monitor i kartę bez przejściówek.

 

Kabel jest tani, a może rozwiązać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobie zdjecia kabla, wejść, wyjść monitora, karty i nagram filmik z tym migotaniem o ile da rade.

Czytałem kogoś temat z identycznym problemem, że podczas nagrywania FRAPSem tego migotania o dziwo nie nagrało tak jakby go nie było.

Kamerki nie mam, więc to jedyna opcja.

Jeśli potwierdzi się to, że fraps nie nagrywa tego migotania to oczywiście wiadmo, że wina po stronie monitora :/

Jutro sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie monitora od tyłu (wejśćcia D-SUB) tylko takie posiada:

 

Monitor - wejście D-SUB

 

Zdjęcia wejść karty graficznej (D-SUB, HDMI, DVI-D):

 

Karta Graficzna - wejście D-SUB

 

Karta Graficzna - wejście DVI-D

 

Karta Graficzna - wejście HDMI

 

Kabelek D-SUB był w zestawie z monitorem:

 

Kabelek - D-SUB

 

Końce Kabla - D-SUB

 

Mam jeszcze przejściówkę DVI-D <=> D-SUB:

 

Przejściówka - D-SUB

 

Przejściówka - DVI-D

 

Jak podłącze kabel poprzez tą przejściówkę to monitor nie reaguje. Co jest dziwne. Po prostu jakby nie był podpięty pod kartę graficzną.

Specjalnie odinstalowałem sterowniki i podpiąłem kabel jeszcze raz poprzez tą przejściówke, ale nadal brak sygnału. Po prostu monitor nie łączy się z karta poprzez tą przejściówke !

Przejściówka na 100% działa, bo była sprawdzana na bardzo starej karcie Nvidi i połączenie poprzez przejścówke z karta Nvidi działało.

 

 

 

Nagrywałem ten migotający obraz Frapsem i co się okazało ?!

Odtworzyłem nagranie...

Na nagraniu brak migotania !

Ale jak nagrywałem było ono widoczne na monitorze.

Czyli migotanie wywołuje monitor, kabel !

Podczas nagrywania paski tak jakby zaczęły zanikać, robiło się to mniej widoczne - było to spowodowane spadkiem FPSów do 60... Ale jak przestałem nagrywać, nasilały się. (więcej FPSów)

 

TO co z tym kablem ?

Ktoś na innym forum napisał mi, że Radeony słabo sobie radzą z kablami analogowymi (D-SUB) mogą występować problemy.

Jaki kabel mam kupić ? Czy to wystarczy ? Dlaczego na przejściówce nie ma połączenia monitora z kartą ?

 

Tutaj był podobny problem -> http://forum.pclab.pl/topic/815697-GTX-560-Ti-co-jakby-migotanie-obrazu/

Tylko temu panu działał monitor poprzez przejściówke (migotał, ale działał), a mi nie działa w ogóle monitor poprzez przejściówke (DVI-D <=> D-SUB), więc jak będzie z kablem jeśli miałbym kupić (D-SUB <=> DVI-D) ? Tak samo nie będzie działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności porzycz kabel DVI od strony karty i D-sub od strony monitora i sprawdź, czy jest poprawa.

 

Może jakiś kolega akurat ma taki kabel.

 

Możesz też kupić sobie taki kabel i będziesz mieć na zapas, gdyś właśnie takiego potrzebował.

 

Przyda Ci się uwierz mi.

 

O taki kabel mi chodzi:

 

http://allegro.pl/kabel-przewod-dvi-na-vga-3m-d-sub-solidny-gruby-i4333084642.html

 

Boję się tylko, że to nie zadziała, skoro sama przejściówka DVI - D-sub nie działa :(

 

No ale kup ten kabele, bo jest solidny i może rozwiązać problem.

 

Ostatnio u mnie w domu miałem zagwózdkę, bo mam telewizor z D-sub (tak jak Ty monitor) i musiałem jakoś przesłac sygnał z karty... właśnie taki kabel uratował mi życie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupie ten kabelek ;)

Jeśli to nic nie da, to chyba ratuje mnie tylko kupno nowego monitora FullHD HDMI 100Hz ;/

Jak przyjdzie, dam tu znać.

 

Edit:

Długość: 3m !?

To za długie chyba troche -.-

Sygnał będzie dłużej szedł !

 

A co do tych DVI to już mi się wszystko pomyliło xD

Radeon ma wejście DVI-I ja także mam przejściówke DVI-I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione ziemniakiem, słabo widać przejściówkę.

Adapter VGA-DVI-D przesyła tylko dane cyfrowe, monitor tego "nie rozpozna".

aha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupie ten kabelek ;)

Jeśli to nic nie da, to chyba ratuje mnie tylko kupno nowego monitora FullHD HDMI 100Hz ;/

Jak przyjdzie, dam tu znać.

 

Edit:

Długość: 3m !?

To za długie chyba troche -.-

Sygnał będzie dłużej szedł !

 

A co do tych DVI to już mi się wszystko pomyliło xD

Radeon ma wejście DVI-I ja także mam przejściówke DVI-I.

 

Kup monitor z hdmi, u kolegi też był problem z migotaniem na R6790, na dvi i dsub było migotanie, po zmianie kabla na hdmi obraz jak żyleta

 

a co do tych monitorów powyżej 60 hz to zwykły bajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup monitor z hdmi, u kolegi też był problem z migotaniem na R6790, na dvi i dsub było migotanie, po zmianie kabla na hdmi obraz jak żyleta

 

a co do tych monitorów powyżej 60 hz to zwykły bajer

 

Ale jeśli monitor będzie mieć powiedzmy 100Hz to z synchronizacją pionową stałe FPSy w grach powinny chyba wynosić stałe 100FPS (o ile da rade karta tyle FPSów wyciągnąć danej grze) ?

Tak to działa ?

 

Przez nową kartę muszę kupić nowy monitor o wartości ceny samej karty albo i więcej... Szkoda słów ;/ Trudno się mówi.

 

Zdjęcia robione ziemniakiem, słabo widać przejściówkę.

Adapter VGA-DVI-D przesyła tylko dane cyfrowe, monitor tego "nie rozpozna".

aha

 

Co poradzić, tylko ziemniaka mam pod ręką ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...