Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Firekage

Toshiba Satelite L770

Rekomendowane odpowiedzi

Panowiem mam pytanie - skończyły mi się pomysły. Ilekroć zainstaluję jakikolwiek sterownik nvidii dla tej Toshiby na GT520M, tyle razy system praktycznie przestaje działać. Komputer dostaje ostrego zamulenia, nawet folderu nie da się otworzyć, jakiekolwiek kliknięcie w cokolwiek powoduje, że system po prostu przestaje reagować, ale gdy sterownik nvidii wywali się - wszystko jest ok.

 

Laptop był mocno przegrzany, znajomek grał na nim do upadłego mimo, że ten, wyłączał się co kilka minut - jak myślicie, czy to może być objaw uwalonej grafiki? Nie ma artefaktów, komputer jest po konserwacji, nie przegrzewa się, nie zacina. Pracuje przez bite 16h bez problemów...pomijając problem z nvidią. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Chłodzenie było czyszczone, przesmarowane pastą, nie silikonowym wynalazkiem.

 

Nie mam już pomysłów bo 4x stawiałem już na tym Windowsa i za każdym razem jest to samo.

 

Ps - w momencie, gdy są stery nvidii, nie da się również niczego zainstalować bo system przestaje reagować, za to w awaryjnym chodzi bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś Linuksa z LiveCD lub postawienia w ogóle o linuksie? Zasilacz, bateria sprawne? W środku nic nie jest uszkodzone, osmalone, rozlane? Mierzyłeś temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku wszystko ok, był rozbierany. Mechanicznie żadnych wad nie widać, zasilacz ok, bateria też. Temperatur nie mierzyłem, ale obudowa nawet nie jest ciepła. Delikatne ciepło idzie z radiatora, wcześniej wręcz pażyło. Linux chodzi, problem w tym, że nie mam jak sprawdzić po instalacji grafiki nawet pod linem - dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, zainstalowanie sterownika i reboot = koniec systemu. Nawet jeśli uda się wejść, kliknięcie na cokolwiek przy sterowniku powoduje od razu, że obraz robi się cały biały na danym oknie, które odpalono i system stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wgrać bios do grafiki z zaniżonymi taktowaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest grafika dedykowana w laptopie, nawet nie mam zamiaru tym się bawić - szkoda czasu, robię i tak to za długo...walczęod 23 dnia wczorajszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej albo układ fizycznie nawalił, albo są braki na lutowaniu z przegrzewania i konieczny może być reballing. No ale dla 520M to się raczej nie opłaca :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podejrzewam to samo, sprzęt teoretycznie działa bez zająknięcia...gdy nie ma sterowników do GF'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione...windows to jest jednak szajs. Sterowniki blutufa wysadzały system.

 

W ogóle w przypadku Toshiby, ich www jak i suport to żart. Strona polska w połowie jest stroną angielską, do konkretnego modelu urządzenia wsadzają linki od innych modeli, a później dziwić się, że po instalacji teoretycznie softu pod model A...są takie jaja. Najzabawniejsze jest to, że nigdzie na ich www nie znalazłem sterownika do Wifi Atherosa...ten musiałem szukać przez www oraz posty o Toshibie i tym czipsecie. Pod wersje 64 bitową jest, pod wersję 32 bitową Windowsa, nie ma. Porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...