Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fallout_tot

Trzaski, pykanie w głośnikach w zestawie z Asrock Z87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

zgłaszam pod dyskusję nietypowy problem:

Podczas użytkowania winowsa - klikanie po folderach, uruchamianie programów, zmiana piosenek w odtwarzaczu słychać w głośnikach towarzyszący tym działaniom cichy trzask czasem coś jakby puknięcie basu.

 

Problem pojawił się po zmianie komputera, na starym nie było absolutnie żadnych problemów.

 

Specyfikacja:

Płyta: Asrock Z87 Extreme4, czyli Realtek ALC1150

Proc: intel i5 4670k

Zasilacz: Smart SE Modular 630W 80+ Bronze

Grafika: R9 290

Pamięć: Ballistix 8GB

Obudowa: SIlentiumPC Gladus M40

Praktycznie "podebrany" z PcLabowego zestawu miesiąca :)

 

Głośniki w przypadku obu komputerów te same: Creative Gigaworks T40 II

 

Dodam, że ucho mam raczej wyczulone, więc jestem w 100% pewny, że problem wcześniej nie występował.

 

Obstawiałem, że problem może leżeć w instalacji elektrycznej w domu (mieszkam w starej kamienicy), ale kolega który kupił praktycznie ten sam zestaw, a ma nowiutką instalację elektryczną w całym mieszkaniu doświadcza identycznego problemu. Ma inne głośniki (nie znam marki).

 

Co zostało sprawdzone:

 

- przepięcie całego zestawu pod inne gniazdka w domu

- przepięcie samych głośników pod inne gniazdka w domu

- test obudowy pod kątem "wolnych" ładunków - mam czuły detektor napięcia

- odłączenie w sterownikach wszystkich urządzeń oprócz wyjścia na głośniki

- odłączenie netu (kablówka - gdzieś pisało, że po kablu antenowym może iść małe napięcie)

- odłączenie wszystkich urządzeń od kompa: nadajnik/odbiornik bezprzewodowej klawiatury, padów do xboxa i in.

 

Szczerze mówiąc ręce opadają :/ Nowy komp, wszystko śmiga a tu taki babol.

Oprócz w/w problemu dźwięk jest super jakości, zdecydowanie wyższej niż na poprzedniej integrze. W końcu T40 się do czegoś przydają.

 

Chwilowym rozwiązaniem jest przełączenie głośników pod przednie wyjście słuchawkowe. Trzaski i pykanie ustają, przy jednoczesnej stracie na jakości i głośności dźwięku.

 

Przeszukane google, fora, bardzo proszę o pomoc. Może ktoś spotkał się z czymś takim i może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy na słuchawkach jest to samo ?

 

Trzaski są tego typu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy na słuchawkach jest to samo ?

 

Trzaski są tego typu ?

 

 

Rewelacja pomogło!!!

Zastosowałem się do porady z filmiku, zainstalowałem program JACK, skonfigurowany wg zaleceń z filmu i wszystko przeszło.

 

Wielkie dzięki!!!

 

ps. swoją drogą to chyba trochę niedorzeczne, że oficjalne sterowniki są tak zabugowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...