Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

konrad11901

Problem z kartą graficzną MSI Radeon R9 270

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od wczoraj jestem posiadaczem następującego zestawu:

 

Procesor: Intel Core i5-4460

Karta graficzna: MSI Radeon R9 270

Płyta główna: ASRock B85 Killer

Pamięć RAM: Kingston HyperX Red 4GB 1600

Dysk: Seagate 1TB

Zasilacz: Corsair CX 500W

Obudowa: Zalman Z3 Plus

DVD: Samsung (SH-224DB/BEBE)

 

Problem mam z kartą graficzną. Po pierwsze, nie zmieniając żadnych ustawień w CCC oraz MSI Afterburner, temperatura podczas obciążenia programem FurMark dochodzi nawet do 80 stopni. Po drugie, podczas takiego obciążenia obraz lekko się rozmazuje (czcionka staje się mniej czytelna), jednak da się korzystać z komputera. Po trzecie, pojawiają się "paski", które widać na ciemnym tle - występują one podczas grania w niektóre gry (głównie w menu) oraz podczas obciążenia (zauważyłem je w ósemkowym menu Start).

 

Dodam, że korzystam z monitora, który ma złącze VGA i muszę użyć przejściówki DVI to VGA (dołączonej do karty).

 

Czy to jest normalne, że takie coś występuje, czy muszę coś zmienić w ustawieniach lub odesłać do gwarancji?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jest normalne oddaj kartę niech ci wymienią wygląda jak by pamięć na karcie była wadliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre dziwne rzeczy mogą być właśnie przez to wejscie D-SUB. Ktoś chyba nawet wczoraj opisywał jakiś problem z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem komputer pod telewizor. Paski i rozmazania zniknęły, jednakże temperatury nadal były wysokie - dochodziły do 78 stopni.

Niedawno pobrałem Battlefielda 3 i grałem chwilę (na starym monitorze) - wszystko płynnie, na ustawieniach "ultra", ale paski występowały oraz obraz był rozmazany po opuszczeniu gry.

 

Odesłać do reklamacji? Dodam, że nie mogę zmienić monitora przez najbliższy rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te paski i rozmazany obraz to przez przejściówkę. Wywal ją i podłącz przez hdmi albo dvi a obraz będzie dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te paski i rozmazany obraz to przez przejściówkę. Wywal ją i podłącz przez hdmi albo dvi a obraz będzie dużo lepszy.

 

:thumbup: 100% truth :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie podać link do jakiegoś takiego kabla?

Nie wiedziałem, że da się bez przejściówki :)

 

Tyle że pozostaje kwestia wysokich temperatur.

Gry po 15-20 minutach wyłączają się lub znika obraz.

Podczas testu FureMarkiem w MSI Afterburner prócz wysokich temperatur zauważyłem nagłe spadki obciążenia i taktowania rdzenia (955-900-955-900 i tak w kółko...).

Obroty wentylatorów nie przekraczają 30%. Niestety, ale screena nie mogę podać, gdyż nie mam dostępu do komputera.

 

Dodam,że używam najnowszych sterowników beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ten monitor? Zobaczymy czy w ogóle ma wejście cyfrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie podać link do jakiegoś takiego kabla?

Nie wiedziałem, że da się bez przejściówki :)

 

Tyle że pozostaje kwestia wysokich temperatur.

Gry po 15-20 minutach wyłączają się lub znika obraz.

Podczas testu FureMarkiem w MSI Afterburner prócz wysokich temperatur zauważyłem nagłe spadki obciążenia i taktowania rdzenia (955-900-955-900 i tak w kółko...).

Obroty wentylatorów nie przekraczają 30%. Niestety, ale screena nie mogę podać, gdyż nie mam dostępu do komputera.

 

Dodam,że używam najnowszych sterowników beta.

 

To nie jest kwestia kabla czy przejściówki. Masz w karcie gniazdo DVI-I i tam obok sygnału cyfrowego są też piny gdzie jest zwykły, analogowy sygnał VGA. Jak dzieją się takie cuda to coś jest nie tak na samej karcie bo ta przejściówka to kilka drucików, nic więcej. Moim zdaniem, jak zweryfikujesz taki efekt na analogowym sygnale na innym ekranie to karta jest do wymiany i są do tego podstawy.

 

Edit: http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przejściówka to nie kilka drucików i nic więcej, tylko obraz cyfrowy jest konwertowany na analogowy i stąd te zakłócenia. Jest 99,99% szans na to, że po połączeniu przez HDMI-HDMI lub DVI-DVI bez żadnych przejściówek obraz będzie jak żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przejściówka to nie kilka drucików i nic więcej, tylko obraz cyfrowy jest konwertowany na analogowy i stąd te zakłócenia. Jest 99,99% szans na to, że po połączeniu przez HDMI-HDMI lub DVI-DVI bez żadnych przejściówek obraz będzie jak żyleta.

 

Twierdzisz że ta karta nie ma złącza DVI-I i producent dokłada aktywną przejściówkę? Zanim odpiszesz odpowiedz sobie czy wiesz jaka jest różnica pomiędzy DVI-I a DVI-D

 

Edit: Jeśli to ta karta http://www.msi.com/product/vga/R9_270_GAMING_2G.html#hero-specification to ma wyłącznie złącza DVI -I więc ta przejściówka to tylko kilka drucików. Karta powinna zapewniać odpowiednią jakość sygnału analogowego a jeśli tego nie robi to jest to podstawa do reklamacji. Dobry obraz cyfrowy nic tutaj nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przejściówka to nie kilka drucików i nic więcej, tylko obraz cyfrowy jest konwertowany na analogowy i stąd te zakłócenia. Jest 99,99% szans na to, że po połączeniu przez HDMI-HDMI lub DVI-DVI bez żadnych przejściówek obraz będzie jak żyleta.

Testowałem już, jak wyżej napisałem, przez HDMI. Obraz był jak żyleta, jednak temperatury były wysokie, jak na takie chłodzenie (78 stopni).

Mój monitor obsługuje jedynie VGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jaka to różnica, DVI-I obsługuje zarówno analogowy jak i cyfrowy, ale jak jest przejściówka zastosowana to zawsze są kłopoty z pasami, niewyraźnym obrazem etc. Było wiele razy poruszane i zmiana kabla zawsze pomagała.\

 

Jak monitor obsługuje tylko VGA to nic nie zrobisz. Albo zmiana monitora, albo będziesz się musiał pomęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem już, jak wyżej napisałem, przez HDMI. Obraz był jak żyleta, jednak temperatury były wysokie, jak na takie chłodzenie (78 stopni).

Mój monitor obsługuje jedynie VGA.

 

rzecz w tym że to na karcie a nie w przejściówce tworzony jest sygnał analogowy, który u ciebie jest niepoprawny. Masz tam dwa złączą DVI-I czy w obu jest taka lipa z analogiem?

 

Wiem jaka to różnica, DVI-I obsługuje zarówno analogowy jak i cyfrowy, ale jak jest przejściówka zastosowana to zawsze są kłopoty z pasami, niewyraźnym obrazem etc. Było wiele razy poruszane i zmiana kabla zawsze pomagała.\

 

Jak monitor obsługuje tylko VGA to nic nie zrobisz. Albo zmiana monitora, albo będziesz się musiał pomęczyć.

 

Obraz jest gorszej jakości i mniej ostry ale pasy itp. to już wina gównianej jakość wyjścia analogowego. Miałem wiele kart i mi żadne pasy po analogu nie latały, więc to nie jest "zawsze"

 

Edit: oczywiście w analogu ważna jest też jakość samego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniając:

• na 100% nie mogę zmienić monitora, więc muszę się męczyć;

• miałem wcześniej komputer z ATI Radeon HD 4350 połączony przez VGA, bez problemów;

• karta graficzna posiada 2 złącza DVI, ale drugie to DVI-D;

• dodam, że paski występują tylko pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dostęp do komputera, więc przesyłam screen z Afterburnera podczas testu FurMarkiem.

A9b2SE0.png

 

Pomijając już kwestię VGA, czy takie temperatury są normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dostęp do komputera, więc przesyłam screen z Afterburnera podczas testu FurMarkiem.

A9b2SE0.png

 

Pomijając już kwestię VGA, czy takie temperatury są normalne?

Tak, mam ta kartę i jej zakres prędkości wentylatora standardowo ustawiony w biosie przez producenta wygląda następująco:

do 65*C wentylator pracuje z prędkością 18% obrotów, od 66*C do 80*C wzrasta do 30%, a od 81*C do 87*C może rozpędzić się nawet do 100%.

Więc temperatura 78*C przy niecałych 30% prędkości wentylatora to bardzo dobry wynik i nie jest to wysoka temperatura dla tej karty ale oczywiście może być znacznie chłodniejsza kosztem trochę gorszej kultury pracy. Wystarczy, że ustawisz własne relacja prędkości wentylatora do temperatury w MSI Afterburner tak by maksymalna temperatura karty była niższa i zarazem jej głośność akceptowalna.

 

Mój wykres % wentylatora:

od 0 do 40*C 20% -> 41*C do 60*C 25% -> 61*C-70*C 40% -> 71*C-85*C 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...