Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Knight Dee.Bee.

Recenzja myszki Logitech G700 po 3 latach użytkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Myszkę zakupiłem 3 lata temu za 362 zł. i jest ze mną do dziś. Wyposażona została w sensor laserowy Avago ADNS-S9500, umożliwiający pracę do 5700 DPI.

 

 

49939af2.jpg

 

Wrażenia

 

 

Pierwsze co rzuca się w oczy to gruby, sztywny kabel. Szybko po podłączeniu do komputera zorientowałem się, że będą z nim kłopoty i niestety nie myliłem się.

 

Bez tzw. mouse bungee ciężko nad nim zapanować i przeszkadza podczas pracy. Albo ogranicza ruchy myszki, albo ciągnię ją za sobą.

 

Myszka posiada zarówno tryb pracy przewodowej, jak i bezprzewodowej. Zdecydowanie polecem ten pierwszy, a to dlatego, że po pierwsze bateria w myszce trzyma bardzo krótko, (u mnie był to max 1 dzień! intensywnego grania), po drugie zaś myszka w trybie bezprzewodowym jest dużo mniej precyzyjna, zaś zmiana odświeżania oraz czułości zdaje się nie pomagać.

 

 

Ergonomia

 

 

Myszka bardzo dobrze leży w dłoni i jest wyprofilowana dla osób praworęcznych. Pod kciukiem znajduje się chropowata powierzchnia, zwiększająca przyczepność.

Producent zrezygnował z zachwalanego m.in. w modelu G9x systemu ciężarków. Jest jednak jeden sposób by dopasować ciężar myszki do naszych preferencji. Jeśli chcemy grać po kablu można wyjąć baterię i wtedy myszka jest znacznie lżejsza, choć nawet wówczas wciąż mamy do czynienia z jedną z cięższych myszek. Prócz tego myszka jest naprawdę duża i wysoka.

Niemożliwość oparcia kciuka o podkładkę może niektórym przeszkadzać podczas zabawy w gry typu FPS.

 

4859c36e.jpg

 

Myszka posiada 13 programowalnych przycisków, w tym 4 kierunkowy scroll. Nad przyciskiem G11 znajduje się inny, umożliwiający zmianę tryby pracy rolki. Pierwszy tryb jest płynny i pomaga przy przewijaniu długich stron, drugi to tryb skokowy, kiedy czuć każdy stopień przewinięcia.

 

Od spodu wszystko wygląda w jak najlepszym porządku. Ślizgacze są duże i mimo upływu 3 lat wciąż są w dobrym stanie.

 

 

694e7889.jpg

 

 

Sterowniki

 

 

Sterowniki pozwalają na zaprogramowanie 3 profili, stworzenie 5 poziomów czułości, miedzy którymi można się poruszać, tworzenie makr, włączenie i regulację przyspieszenia kursora oraz 6-stopniową zmianę częstotliwości odświeżania: 125, 200, 250, 333, 500, 1000 Hz.

 

O zmianie profilu sygnalizują diody umieszczone na lewym boku myszki obok bocznych klawiszy. Te same diody informują o stanie naładowania baterii oraz czułości DPI.

 

 

 

Podsumowanie

 

Przez te 3 lata nie napotkałem żadnych problemów w funkcjonowaniem myszki. Jestem z niej bardzo zadowolony i mogę ją z czystym sumieniem polecić.

Niestety obecnie jest trudno dostępna, gdyż zastąpił ją model G700s.

 

 

 

Plusy:

 

- wysoka jakość wykonania

- bardzo dobry sensor laserowy o wysokiej czułości

- wygoda użytkowania

- duża ilość dobrze rozlokowanych programowalnych przycisków

- 4-kierunkowy scroll z 2 trybami pracy

- możliwość tworzenia makr

 

 

Minusy:

 

- sztywny kabel

- skandalicznie krótki czas pracy na baterii

- mała preceyzja i opóźnienia w trybie bezprzewodowym

- brak systemu ciężarków

 

 

Reasumując wystawiam myszce ocenę  4-/5, zaś w kontekście cena/opłacalność 4/5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az cos napisze, wiem ze pozno wzgledem 1 posta bo mysz juz nie jest produkowana, ale jeszce jakimś cudem można kupić nową z 3 letnia gwarancja w morele raz na jakis czas.

 

Na pracy bezprzewodowej nie ma żadnych opoznien, odinstaluj sterowniki od innych myszy i klawiatur, restart i zainstaluj soft od Logitka. Nadajnik wprowadź kablem jak najbliżej myszy. Chodzi jakby była na kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie podepne , mam G700s i po chyba 5 latach wyrobiły sie ślizgi , ma ktoś może namiar na takowe to poproszę o PW ,

 

co do pracy na Baterii to tez miałem przeboje jak Akku sie skończyło i bateria trzymała tez tylko chwile , po wymianie akumulatora wszystko wróciło do normy,ale fakt jak slaby bateria a odbiornik gdzieś za winklem to praca myszki przestaje mieć cokolwiek z precyzja wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik myszki G700S (czyli w zasadzie G700 tylko z nadrukiem)też chciałbym coś dodać:

Mało kto się orientuje ale te myszki mają pewną wadę fabryczną. Otóż myszka powinna pamiętać ustawiony ostatnio profil

wbudowany nawet po jej wyłączeniu z przycisku, bądź po dłuższym czasie bezruchu. Niestety bardzo często tak nie jest.

Raz wymieniałem tę myszkę na gwarancji (od początku nie pamiętała) . Druga sztuka pamiętała ustawiony profil dopóty, dopóki sam nie przełączyłem na inny.

Po 2 tygodniach dostała jednak "amnezji". Gdy tak się dzieje, myszka ustawia się zawsze na profil nr.1. Sprzedawca zauważył, że te myszki już tak mają i zaproponował mi zwrot.

Można sobie z tym poradzić ale komfort pracy jednak spada. Ciągle trzeba sprawdzać w sofcie jaki aktualnie jest ustawiony profil.

Czyli niby są to profile wbudowane ale nie do końca. Jeśli długo się korzysta z jednego profilu, to nie robi to wielkiej różnicy ale

przy częstej zmianie jest to trochę upierdliwe. Reszta zgłaszanych minusów to jak dla mnie w zasadzie drobiazgi bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Hej, totalnie nie jestem na czasie w temacie sprzętowym i szukam lapka do programowania (Visual Studio, Dockery itp.) w cenie ~15k. Okazjonalnie do pogrania, ale ekran nie ma totalnie żadnego znaczenia, bo będzie podłączony do monitora, więc nie potrzebuję wodotrysków typu 240Hz ekran, 4K rozdzielczość itp. (FHD i 60Hz starczy ). Aktualnie pracowałem na firmowym ZBooku Fury 16 G9 z i7-12850HX, 32GB RAMu i RTX A1000 i było OK (w grach nie szalał, ale od grania jest PS, tutaj jak wspomniałem okazjonalnie), ale czuję że mogłoby być lepiej. Co do RAMu zależy mi na ten moment min. 32GB z możliwością rozbudowy (najlepiej jako wolne sloty).
    • No i nawet teraz widać to np. po Ruskich. Zakaz importu i leżą. Nie mają technologii itd. Gdyby im Chińczycy nie pomogli bez importu już by ich pewnie nie było. Ludzie chcą towarów i konsumpcji a nie eksportu. Eksport jest tylko jednym ze sposobów na osiągnięcie celu.
    • Ja podczas bitki nie uzywam nigdy jendej broni, dlatego mala ilosc strzal a jest ich 15 nie robi mi to klopotu. W sumie to łuku prawie wgl nie uzywam
    • Może ktoś chce komputer pod magazyn danych, 6x sata, z wyjściem hdmi 2.0 z HDR wymienić za miniPC z N100? Jednak dyski zewnętrzne i magazyn danych w głównym PC mi wystarczą   Komplet zawiera: -athlon 200ge i chłodzenie spire -Asus b450m A II, nówka z amazona i właśnie myślę nad odesłaniem https://www.amazon.pl/dp/B08K91L574?smid=A2R2221NX79QZP&tag=egcplpepper2-21&ascsubtag=551695792 -ram 2x4gb 3000mhz, CORSAIR Vengeance LPX -obudowa chieftec bravo CS-03B-U3 z miejscem na 3x dyski 3.5 cala 1x 2.5 cala oraz slot 5.25 na napęd https://www.chieftec.eu/products-detail/pl/416/CS-03B-U3 -2 wentylatory 1x50mm oraz 1x80mm -zasilacz chieftec SFX-350BS MiniPC może być bez dysku, interesuje mnie coś z N100 lub podobne z tej serii. Ewentualnie sama płyta główna na N100 z przynajmniej 2x sata, ale z dopłatą. LUB mogę przyjąć coś innego, choćby płytę na LGA1151 pod pentium g5600, prawie nową. Mogę wysłać bez obudowy i zasilacza, jak ktoś tak woli.
    • My nie żyjemy w tamtych czasach tylko w czasach, gdzie gospodarką rządzi twarda waluta. I słowo kluczowe - jak masz hajs. Co gwoli dopowiedzenia - hajs, który respektuje druga strona. Co było z Hrywną dwa lata temu to chyba każdy wie. Mogłeś mieć Hrywien w bród ale na zagraniczną walutę nie dało się wymienić (łatwo).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...