Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Knight Dee.Bee.

Recenzja myszki Logitech G700 po 3 latach użytkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Myszkę zakupiłem 3 lata temu za 362 zł. i jest ze mną do dziś. Wyposażona została w sensor laserowy Avago ADNS-S9500, umożliwiający pracę do 5700 DPI.

 

 

49939af2.jpg

 

Wrażenia

 

 

Pierwsze co rzuca się w oczy to gruby, sztywny kabel. Szybko po podłączeniu do komputera zorientowałem się, że będą z nim kłopoty i niestety nie myliłem się.

 

Bez tzw. mouse bungee ciężko nad nim zapanować i przeszkadza podczas pracy. Albo ogranicza ruchy myszki, albo ciągnię ją za sobą.

 

Myszka posiada zarówno tryb pracy przewodowej, jak i bezprzewodowej. Zdecydowanie polecem ten pierwszy, a to dlatego, że po pierwsze bateria w myszce trzyma bardzo krótko, (u mnie był to max 1 dzień! intensywnego grania), po drugie zaś myszka w trybie bezprzewodowym jest dużo mniej precyzyjna, zaś zmiana odświeżania oraz czułości zdaje się nie pomagać.

 

 

Ergonomia

 

 

Myszka bardzo dobrze leży w dłoni i jest wyprofilowana dla osób praworęcznych. Pod kciukiem znajduje się chropowata powierzchnia, zwiększająca przyczepność.

Producent zrezygnował z zachwalanego m.in. w modelu G9x systemu ciężarków. Jest jednak jeden sposób by dopasować ciężar myszki do naszych preferencji. Jeśli chcemy grać po kablu można wyjąć baterię i wtedy myszka jest znacznie lżejsza, choć nawet wówczas wciąż mamy do czynienia z jedną z cięższych myszek. Prócz tego myszka jest naprawdę duża i wysoka.

Niemożliwość oparcia kciuka o podkładkę może niektórym przeszkadzać podczas zabawy w gry typu FPS.

 

4859c36e.jpg

 

Myszka posiada 13 programowalnych przycisków, w tym 4 kierunkowy scroll. Nad przyciskiem G11 znajduje się inny, umożliwiający zmianę tryby pracy rolki. Pierwszy tryb jest płynny i pomaga przy przewijaniu długich stron, drugi to tryb skokowy, kiedy czuć każdy stopień przewinięcia.

 

Od spodu wszystko wygląda w jak najlepszym porządku. Ślizgacze są duże i mimo upływu 3 lat wciąż są w dobrym stanie.

 

 

694e7889.jpg

 

 

Sterowniki

 

 

Sterowniki pozwalają na zaprogramowanie 3 profili, stworzenie 5 poziomów czułości, miedzy którymi można się poruszać, tworzenie makr, włączenie i regulację przyspieszenia kursora oraz 6-stopniową zmianę częstotliwości odświeżania: 125, 200, 250, 333, 500, 1000 Hz.

 

O zmianie profilu sygnalizują diody umieszczone na lewym boku myszki obok bocznych klawiszy. Te same diody informują o stanie naładowania baterii oraz czułości DPI.

 

 

 

Podsumowanie

 

Przez te 3 lata nie napotkałem żadnych problemów w funkcjonowaniem myszki. Jestem z niej bardzo zadowolony i mogę ją z czystym sumieniem polecić.

Niestety obecnie jest trudno dostępna, gdyż zastąpił ją model G700s.

 

 

 

Plusy:

 

- wysoka jakość wykonania

- bardzo dobry sensor laserowy o wysokiej czułości

- wygoda użytkowania

- duża ilość dobrze rozlokowanych programowalnych przycisków

- 4-kierunkowy scroll z 2 trybami pracy

- możliwość tworzenia makr

 

 

Minusy:

 

- sztywny kabel

- skandalicznie krótki czas pracy na baterii

- mała preceyzja i opóźnienia w trybie bezprzewodowym

- brak systemu ciężarków

 

 

Reasumując wystawiam myszce ocenę  4-/5, zaś w kontekście cena/opłacalność 4/5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az cos napisze, wiem ze pozno wzgledem 1 posta bo mysz juz nie jest produkowana, ale jeszce jakimś cudem można kupić nową z 3 letnia gwarancja w morele raz na jakis czas.

 

Na pracy bezprzewodowej nie ma żadnych opoznien, odinstaluj sterowniki od innych myszy i klawiatur, restart i zainstaluj soft od Logitka. Nadajnik wprowadź kablem jak najbliżej myszy. Chodzi jakby była na kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie podepne , mam G700s i po chyba 5 latach wyrobiły sie ślizgi , ma ktoś może namiar na takowe to poproszę o PW ,

 

co do pracy na Baterii to tez miałem przeboje jak Akku sie skończyło i bateria trzymała tez tylko chwile , po wymianie akumulatora wszystko wróciło do normy,ale fakt jak slaby bateria a odbiornik gdzieś za winklem to praca myszki przestaje mieć cokolwiek z precyzja wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik myszki G700S (czyli w zasadzie G700 tylko z nadrukiem)też chciałbym coś dodać:

Mało kto się orientuje ale te myszki mają pewną wadę fabryczną. Otóż myszka powinna pamiętać ustawiony ostatnio profil

wbudowany nawet po jej wyłączeniu z przycisku, bądź po dłuższym czasie bezruchu. Niestety bardzo często tak nie jest.

Raz wymieniałem tę myszkę na gwarancji (od początku nie pamiętała) . Druga sztuka pamiętała ustawiony profil dopóty, dopóki sam nie przełączyłem na inny.

Po 2 tygodniach dostała jednak "amnezji". Gdy tak się dzieje, myszka ustawia się zawsze na profil nr.1. Sprzedawca zauważył, że te myszki już tak mają i zaproponował mi zwrot.

Można sobie z tym poradzić ale komfort pracy jednak spada. Ciągle trzeba sprawdzać w sofcie jaki aktualnie jest ustawiony profil.

Czyli niby są to profile wbudowane ale nie do końca. Jeśli długo się korzysta z jednego profilu, to nie robi to wielkiej różnicy ale

przy częstej zmianie jest to trochę upierdliwe. Reszta zgłaszanych minusów to jak dla mnie w zasadzie drobiazgi bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...