Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

moogwai89

Proszę o ocenę zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

Chciałbym złożyć sobie kompa w 30% do grania, a reszta po połowie na filmy i net. Długo szperałem po różnych rankingach, testach, forach itp. i wybrałem sobie następujące podzespoły:

Płyta główna:

- ASRock Z87 Extreme4 lub MSI Z87G45 Gaming lub MSI Z87 GD65 gaming (skłaniałbym się ku ASRock)

Procek:

- Intel Core i5 4670K

Grafika:

-PALIT Geforce CUDA GTX 750 Ti STORMX DUAL

Dysk Twardy:

- CRUCIAL MX100 120 GB

Pamięć:

- Kingston CL9 HyperX 8 GB

Zasilacz:

- Chieftec 600W

 

Na razie na ten zestaw mnie nie stać, więc chciałbym odczekać tak z pół roku, aż sprzęt stanieje i wtedy przymierzyć się do zakupu. W kontekście gier zależy mi na tym, by bezproblemowo pograć w obecne tytuły na średnich detalach w rozdziałce np. 1400 na 1050. O żadnym graniu w ultra detalach na full hd nie ma mowy. Czytałem na róznych serwisach co nieco o tym sprzęcie i zbiera dobre/bardzo dobre recenzje. Na PCLAbie znalazłem chociażby info o PALICIE i płycie głównej.

Jak sądzicie, czy za pół roku jest szansa na to, że te części trochę potanieją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzbieraj kasę i wtedy wróć. Składanie kompa pół roku przed zakupem nie ma żadnego sensu... Szczególnie, że ten zestaw nawet teraz jest niezbyt aktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie czy taki zestaw w tej konfiguracji jest optymalny. Ja nie liczę na to, że te podzespoły są najnowsze i najbardziej aktualne z możliwych, więc prosiłbym jednak o poważne potraktowanie mojego pytania. Równie dobrze wrócę za pół roku, zrobię "kopiuj-wklej" i zadam to samo pytanie, więc jaka jest róznica czy odpowiecie mi dziś czy za pół roku. Ja szukam kompa do 2 tysi, a karta graficzna, po tym co widzę w testach, spełnia, i to z nawiązką, to czego od niej oczekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja sama w sobie nie jest zła (pomijając idee brania procesora do podkręcania i drogiej płyty głównej kosztem przeciętnej karty graficznej), ale już na ten moment nieaktualna, bo na rynku jest lepszy i5 4690k i kosztuje niewiele więcej. Za pół roku zmienią się ceny, coś może potanieć, coś być niedostepne, dlatego tłumacze, że składanie zestawu teraz, by kupić go za pół roku, to błąd i strata zarówno twojego, jak i naszego czasu. Podzespoły dobiera się góra tydzień przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, pół roku faktycznie dużo zmienia. Natomiast rozumiem, że chcesz wiedzieć jakie są opinie o tym sprzęcie teraz i jakie są rokowania, na ile by starczył itd.

No więc jak pisał Dirian, droga płyta dla graczy/entuzjastów i procesor do OC kompletnie rujnuje tu budżet, jaki lepiej było by przeznaczyć na kartę graficzną. Zestaw byłby ok, gdybyś z jakiegoś powodu potrzebował tak dużej wydajności kręconego i5, co najwięcej sensu ma w grach. Niestety tam wydajność będzie ograniczała karta graficzna. W zaawansowanych zastosowaniach lepiej brac inne procki. Do zwykłych 'inżynierskich' spraw wystarczy zwykła i5, bo do pracy/nauki najważniejsze jest żeby komputer pracował stabilnie, był oszczędny. W oc tam się za bardzo nikt nie bawi. Jesli renderujesz w 3dsmax warto rozważyć 8rdzeniowca amd, tam zyskuje on przewagę. W pozostałych przypadkach lepiej zwrócić się ku i7 lub jego wersji pozbawionej zintegrowanej karty graficznej.

Do tego: Palit jest raczej przeciętnym producentem. Zasilacz ma dużo mocy a nie jest w sumie jakiś zbyt genialny, lepiej dobrać coś innego.

 

Ja na Twoim miejscu raczej myślałbym o wymianie monitora. Rozdzielczość, którą wymieniasz była popularna gdzieś w czasach windowsa visty.

Na tę chwilę polecałbym coś takiego:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJxtT0EOgjAQ$EvPxHRbti3!wXD0YDw00AMBwVCIUePfbSvVqhx2NzszO5O9k$M41HM7ke2BICpFMoKFpG7EQsylGzlHEZEi54EAjwjK1UJAIWXUAKjE5LuOGWm6wVY!FPxdwqY7rOz0R$$nXJlee2OGHhIiFTAVOnx!C3avziP6fh$ZesqSZOeTS3KmQTbqSZftaKyDgC3ArjG2MdWtD0LBN564tJ2u9522$dWhlDyeHyFPnQ**

Niestety trzeba by zrezygnować z tego OC i tak drogiej płyty, to nie ten budżet. Natomiast zaoszczędzone pieniądze przeznaczyłbym na monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...