Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xyozi

Laptop typowo do gier, 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kompletnym laikiem, więc nie bijcie.

Wcześniej była grana konsola i tablet, ale chciałabym w końcu kupić dobrego laptopa. Będzie używany głównie do przeglądania internetu i grania. Brak jakiś specjalnych wymagań, no może żeby był w miarę wydajny i nie palił się po dwóch godzinach pracy :)

Z góry dzięki za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podany acer ma duże możliwości rozbudowy ramu do 32 GB, jak i montaż dodatkowcyh dysków w lap z nie kombinując z przekaładaniem. :)

y50 to nowość i można powiedzieć że wygląda bardzo fajnie jak i fajnie jest złorzony.

 

Ps. Wypuszczanie przez lenovo (y510p,y50) mocne konfiguracje tylko w 15 jest strzałem w kolano, gdyby taki y70 był - 17 cali z i7 + gtx860 + taki wygląd jak ma y50 to powiem że ge/s/p 70 od MSI miałyby konkurencje, a tak tylko acer w 17 MSI i typowe DTR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma żadnej sensownej alternatywy w 17" i tej cenie? Nie żeby mi nie odpowiadał ten Acer, jest bardzo w porządku, ale zastanawiam się, czy jest sens jeszcze odwlekać kupno i szkukać czegoś lepszego, czy od razu wziąć tego Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam zastrzeżeń do kultury pracy y580,y510p jak i pewnie teraz y50. Te układy chłodzące przynajmniej sobie dają radę a nie jak MSI. W dodatku lenovo trochę jeszcze je przytępia. To znaczy jest parę sztuczek gdzie tą temperaturę jeszcze można zbić. Co z tego że MSI ma lepsze konfiguracje jak po roku zaczyna występować throttling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam zastrzeżeń do kultury pracy y580,y510p jak i pewnie teraz y50. Te układy chłodzące przynajmniej sobie dają radę a nie jak MSI. W dodatku lenovo trochę jeszcze je przytępia. To znaczy jest parę sztuczek gdzie tą temperaturę jeszcze można zbić. Co z tego że MSI ma lepsze konfiguracje jak po roku zaczyna występować throttling.

 

No właśnie chyba najbardziej ciągnie mnie do MSI, konkretnie GE70 APACHE PRO, ale martwi mnie to chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LAptop typowo do gier za 4 k pln a stefan wrzucasz sprzet z 2 rdzeniowym procesorem i grafika z 2x wolniejszą jak nie lepiej..... Ma to sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dla każdego pryriorytetem jest najwyższa wydajność. OP ma dużo innych opcji, ma google i może, a nawet powinien poczytać recenzję i opinie o zaproponowanych mu laptopach. Mój punkt widzenia jest taki, że najlepszy jest ten laptop, który sprawia najmniej problemów, a jak już się jakieś pojawią to nie muszę się martwić o gwarancję. Oczywiście dla jednych najważniejsza jest jak największa wydajność za jak najmniejsze pieniądze, ale dla mnie nie. Im większy wybór będzie miał autor tematu tym lepiej dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dla każdego ? Czytałeś w ogóle nazwe tematu ? :E

Nie piszemy tu o każdym tylko o konkretnym przypadku ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretny przypadek, w którym nie ma wymienionych konkretnych gier. Po za tym wiemy, że autorka ma konsole, tylko nie wiemy jaką. Nie wiemy też czy ma stacjonarkę, a jej obecny wybór to laptop za blisko 5K, niewiele wydajniejszy od propozycji za 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretny przypadek, w którym nie ma wymienionych konkretnych gier. Po za tym wiemy, że autorka ma konsole, tylko nie wiemy jaką. Nie wiemy też czy ma stacjonarkę, a jej obecny wybór to laptop za blisko 5K, niewiele wydajniejszy od propozycji za 4K.

 

Najnowsze części Bioshock, Crisis, AC, GTA, CoD, Battlefield, Wath Dogs, Wolfenstain, itd. Przez ostatni rok kupiłam może 3 -4 gry na xboxa 360, bo ciągle myślałam, że skoro niedługo będę mieć laptopa to nie będę kupować tych samych, droższych gier na konsole. Teraz chcę nadrobić zaległości i mieć jakąś bazę przez najbliższe 3 - 4 lata. Trochę zastanawiałam się nad kupnem PS4 i nowego telewizora, ale przy moim trybie życia lepszy byłby laptop. Mam stacjonarkę, ale przez ostanie kilka lat korzystałam tylko z iPada 2.

MSI najtaniej znalazłam za 4400zł, to jeszcze mieści się w budżecie. 400 zł w tę czy w tamtą stronę przy zakupie na lata jest mi szczerze mówiąc obojętne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zamiaru z nim podróżować to bardziej polecam coś z DTR'ów. np. ten: link albo składaka Clevo (najlepiej polować na promocje i można coś dobrego dostać). Ge60 jak położysz na kolanach i zaczniesz grać to zrobi się ładny piecyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/176619-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-apache-pro-i7-4700hq-8gb-1000-dvd-rw-gtx860m.html?partnerid=100276073&sm12=NDQ=&ts=1405267504&token=7ce1e9c790b0adc64a6e9e111591253c

Trochę tańszy, 15 calowy. Niedługo mają się pojawić nowe laptopy MSI, z ulepszonym chłodzeniem, więc może warto poczekać. Jest nawet temat na forum. Cały czasem byłem pewien, że wyskoczysz z Simsami 4 lub czymś podobnym.

Link do tematu z nowymi MSI

http://forum.pclab.pl/topic/967005-MSI-Nowa-Seria-Laptopow-3Q2014/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...