Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kaskanadow111

Problem z kompresją w Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu włączyłem opcję: "kompresuj dane, aby zaoszczędzić miejsce na dysku" na dysku "C". Zauważyłem, że zdjęcia które miałem na dysku zostały uszkodzone, lecz nie wszystkie a pare z nich co jest bardzo dziwne. Przejawia się to zmianą rozmiaru z 5mb na np 923mb, 924mb lub nawet 1,34gb niektóre, chociaż rzeczywisty rozmiar jest dużo mniejzy(mam dysk 80gb i pare takich zdjęć by mnie wykończyło, a jednak miejsca starcza). Pare zdjęć pod rząd ma ten sam rozmiar co mnie bardzo zdziwiło. Po dekompresji zdjęcia pozostają nadal uszkodzone. Co mam robić? Proszę o odpowiedź/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma chyba? rozwiązania - taki jest windows, niestety!

 

kompresowanie zdjęć jest raczej bez sensu, bo już są skompresowane, tak samo video i mp3 - algorytm kompresowania ms nic już praktycznie z tego nie wyciśnie, a ryzyko zawsze jest, jak to się niestety potwierdziło w twoim wypadku

 

ps - z mojego doświadczenia wynika, że jeśli system pokazuje zły rozmiar pliku nic już się nie da zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...