Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Smoku9

Z97 do i5-4690K lub i7-4790K [do 600zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w wybraniu płyty głównej do około 600zł. Chciałbym, żeby na płycie było całkiem dobre audio jeżeli to możliwe, 2xUEFI, zależy mi na płycie na której oc będzie łatwe i przyjemne ;)

 

moje propozycje:

MSI Z97 GAMING 5

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5

MSI Z97 GUARD-PRO

Asus MAXIMUS VII RANGER

Asus SABERTOOTH Z97 MARK 2

ASRock Z97 PRO4 (ewentualnie)

ASRock Z97 EXTREME4 (ewentualnie)

 

Jestem otwarty na wasze propozycje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam GA Z97X Gaming 5, ciężko się do czegokolwiek przyczepić i z GA chyba jest najmniej tematów z problemami. Świetnie wykonana, rewelacyjny, jak na integrę dźwięk i temperatury (idle w słoneczny dzień) bardzo akceptowalne, szczególnie, że były uwagi odnośnie mocowania radiatorów.

Temp Idle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podkręcanie wygląda na niej i jak możesz powiedz mi nie ma problemów z dodatkowym chłodzeniem na CPU bo wydają się strasznie wysokie te radiatory.

 

Ile w tym prawdy, że tak naprawdę jeżeli płyta ma w nazwie Gaming to właśnie za to się dopłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, rozpocząłem urlop i jeszcze nie miałem okazji kręcić. Mimo to, z wielu testów, które przejrzałem, czesto różnice między płytami są w tym względzie nawet marginalne, a większość sukcesu zależy od sztuki procesora, który trafisz. Różnice wielkości 100Mhz to nie powód do dopłacania 200-300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt jeżeli różnice są tak małe to nie opłaca się płacić dużo za płytę.

 

Może jeszcze ktoś się wypowie w temacie mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajną płytką jest Asus Maximus VII Ranger niezłe parametry techniczne oraz sporo przydatnych aplikacji dodatkowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z Asrockiem ogólnie ja nie jestem do niego przekonany, choć cena i wyposażenie jest zacne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zalezy od modelu- na z87 znajomy maił oc formulę i płytka genialna, wersje na z97 odesłał po 2 dniach ;/

 

 

Osobiście brał bym rangera lub jesli za drogi to asrocka ale raczej nie extreme 4 ale jego podpicowanego klona z97x killer http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20Z97X%20Killer/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zalezy od modelu- na z87 znajomy maił oc formulę i płytka genialna, wersje na z97 odesłał po 2 dniach ;/

 

 

Osobiście brał bym rangera lub jesli za drogi to asrocka ale raczej nie extreme 4 ale jego podpicowanego klona z97x killer http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20Z97X%20Killer/

 

gdzieś czytałem opinie ze Killer jest strasznie zawodną płytą prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza będzie gaming 5 od Gigabyte, Asrocki mają gorszą sekcję zasilania.

 

Gaming 5 ma 8 faz cyfrowych bez "podwajaczy" dla marketingu. Asrock analogowe, Ranger też cyfrowe ale jak i u Asrocka "podawajane" dla celów reklamowych. Ogólnie ma też gorsze komponenty, jeśli już Asus to tylko Hero ale on kosztuje 700zł~.

 

Ale najlepiej będzie jak dopłacisz 20zł do tego:

 

http://www.agito.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-z97x-ud5h-79-988247.html?utm_content=988247&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helioNz4R, a czy możesz zapoznać się z tym testem i na jego podstawie określić w czym sekcja zasilania Gigabyte jest lepsza od ASUSA i ASRocka?

http://www.tomshardware.com/reviews/mainstream-gaming-z97-motherboard,3824-25.html

To że coś jest nowoczesne nie oznacza, że jest lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helioNz4R, a czy możesz zapoznać się z tym testem i na jego podstawie określić w czym sekcja zasilania Gigabyte jest lepsza od ASUSA i ASRocka?

To że coś jest nowoczesne nie oznacza, że jest lepsze...

Przy oc na takim poziomie sekcja nie ma znaczenia , poza tym test był przeprowadzony na wstępnych biosach. Oc z automatu jak to jest robione w reckach jest uzależnione od dopracowania biosu. Jeżeli oc byłoby przeprowadzane ręcznie to oc w zasadzie na wszystkich płytach byłoby takie samo. Jedynie oc pamięci może być różne to też kwestia dopracowania biosu i ustawiania timingów przez bios.

 

Miałem biostara z87x , który ma quasi 12faz i oc jest dokładnie takie samo jak na gigabyte z97x gaming 3 gdzie są zastosowane quasi 8 faz oczywiście sterowanych analogowo. Kolejna rzecz w biostarze tranzystory miały 2.5 większy prąd ciągły drenu względem tranystorów zastosowanych w gigabajcie. Sekcja w gigabajcie nawet po oc jest co najwyżej lekko ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helioNz4R, a czy możesz zapoznać się z tym testem i na jego podstawie określić w czym sekcja zasilania Gigabyte jest lepsza od ASUSA i ASRocka?

http://www.tomshardware.com/reviews/mainstream-gaming-z97-motherboard,3824-25.html

To że coś jest nowoczesne nie oznacza, że jest lepsze...

http://sinhardware.com/images/vrmlist.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę Gigabyte Z97X-Gaming 5 lub droższą Gigabyte Z97X-Gaming 7. Obydwie mają bardzo nowoczesne, cyfrowe i pełne 8 fazowe sekcje zasilania dla CPU. Na overclock.net są to dwie najbardziej polecane płyty na Z97 biorąc pod uwagę stosunek wykonania/podzespołów/OC względem ceny płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w pełni cyfrowe fazy są moim zdaniem bardziej awaryjne- msi od lat ma/miało problem z dr mosem.

 

Do tego z roku na rok jakośc płyty ma coraz mniejszy wpływe na cokolwiek. Oczywiście jak ktoś kupi biedna płytę o 3 fazach i chce na tym i7 kręcić to lekkie pegięcie, ale nawet 4 fazy starczaja do o/c na powietrzu i7.

 

Ja bym kierował sie sympatią do marki,kolorem, jakimiś bajerami, które akurat mogą sie przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w pełni cyfrowe fazy są moim zdaniem bardziej awaryjne- msi od lat ma/maiło problem z dr mosem.

Dr Mos nie ma nic wspólnego ze sterowaniem ;) , Dr Mos to para mosfetów i sterownik w jednej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale faktycznie opłaca się płacić takie pieniądze za płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę Gigabyte Z97X-Gaming 5 lub droższą Gigabyte Z97X-Gaming 7. Obydwie mają bardzo nowoczesne, cyfrowe i pełne 8 fazowe sekcje zasilania dla CPU. Na overclock.net są to dwie najbardziej polecane płyty na Z97 biorąc pod uwagę stosunek wykonania/podzespołów/OC względem ceny płyty.

Super mobas nie zapewni lepszego oc , ale za to lepsze chłodzenie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super mobas nie zapewni lepszego oc , ale za to lepsze chłodzenie tak.

 

Czyli warto płacić około 500zł za płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto płacić około 500zł za płytę główną?

Kwestia czego oczekujesz , tak czy inaczej mobasy na z97 zaczynają sie od ok 430zł. Tak jak pisał Tomcat wybierz mobasa , który ci pasuje w kwestii wyposażenia i kolorystyki.

 

Na pewno nie warto kupować droższej płyty z myślą , że zapewni ci lepsze oc cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASUSa Ranger VII. Płyta jest spoko. Jest masa softu i bajerów, pytanie tylko czy je potrzebujesz. Musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć bo to głównie za nie płacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to trochę mi rozjaśniliście kwestie płyty jak wrócę z pracy to przejrze i będę pytał dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...