Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AdamBłaszczyk

Popsuty dysk i kupno nowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dałem komputer do naprawy. Zostało stwierdzone, że trzeba kupić nowy SSD, a HDD też jest już w słabym stanie. Mój komputer to:

 

Intel Core™ i5-2500K CPU @ 3.30GHz

NVIDIA GeForce GTX 580 Asus MATRIX

Asus Maximus IV Gene-z

SS X-Series 760W

HDD Samsung 500GB 16mb chcache SATA II F3

PhanteksPH-TC14PE

SSD Crucial CT128M4SSD2

 

Teraz jakie dwa dyski opłaca się kupić SSD i HDD. Jak najtaniej max 1000zł jeśli trzeba będzie wykroczyć poza budżet to przeboleje. Mogą być też 3 dyski jeden SSD 128gb i do tego 2xHDD po 500gb w Raidzie ;) Podpowiedzcie jakie rozwiązanie byłoby najlepsze. I jakie dyski najlepiej kupić. Komputer służy głównie do grania/słuchania muzyki.

 

Zastanawiam się też czy "informatycy" nie wciskają mi kitu i dysk tak naprawdę da się naprawić, a ja nwm jak :) Pojawiały się pare razy bluescreeny(np. KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR) , jednakże samemu próbowałem i nie udało mi się dojść do przyczyny usterki. Pare razy nie wykryło SSD przy starcie systemu po odczekaniu 5min wykrywało. Komputer w zwykłym trybie nie dawał rady i musiałem go w awaryjnym uruchamiać. Jak skanowałem SSD HDTune to nie wykrywało bad sectorów prędkość skanu wynosiła 300mb/s natomiast na HDD było między 50-120mb/s i wykrywało bad sectory po czym zazwyczaj komp się zaciął i tylko wyłączenie z zasilacza pomagało :P

 

Ammm jeszcze jedno jak to jest z systemem kupiłem Windowsa 7 OEM 64bit. I zainstalowałem na SSD :) I teraz co z nim, żeby go na drugim zainstalować, bo to przecież nie BOX, a OEM ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika że dysk HDD faktycznie się sypie.

Jeżeli dałeś plik stronicowania (pagefile.sys) na HDD, to nie ma żadnych powodów aby sądzić że z SSD coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oem mozesz instalowac dowolna ilosc razy chyba ze zmienisz cos w kompie ale dysk pod to akurat nie podchodzi, jesli bedziesz miec problem z aktywacja dzwonisz do microsoftu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika że dysk HDD faktycznie się sypie.

Jeżeli dałeś plik stronicowania (pagefile.sys) na HDD, to nie ma żadnych powodów aby sądzić że z SSD coś jest nie tak.

Jeszcze ogólnie komp jest cały zamulony, gry które powinny chodzić, np Watch Dogs na tym kompie ciął się na niskich o.O Możesz wyjaśnić o co chodzi z tym plikiem? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie dysk może moderator niech przeniesie ten temat nie chcę robić burdelu na forum ;) Panowie wierze w was, że mnie uratujecie :P Dodaje jeszcze fotki bluescreenow oraz błąd który wyświetlił się z każdym programem wtedy otwartym zdj akurat ze skypem ;)

4s0xes0r6hv1_t.jpg

 

t2qlhx3ukfgt_t.jpg

 

brb31nvhp19d_t.jpg

 

(Klikajcie w miniaturki jak coś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spakuj dumpy znajdujące się w \windows\minidump i wrzuć gdzieś.

Próbowałeś użytkować komputer z tylko ssd podpiętym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie zastanawia jak można sobie życzyć 3 x SSD + 2x 500gb HDD za 1000 zł? Przecież to nierealne, chyba że szrot.

A błędy ze screenów niestety ale świadczą w 95% o uszkodzonym dysku i problemach z zapisem / odczytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że chcę 3xSSD boziu. Myślałem o rozwiązaniu SSD 248gb+2x250gb HDD ale nie bede robil raida wiec kupie 250gb samsunga 840evo+WD Welociraptor 500gb. Czy to dobry pomysł? Najchetniej nie kupowałbym nic :D Marek mam dwa dyski o uszkodzeniu którego świadczą? Odłączyłem SSD i pochodził tak 1h i nic 0błędów było. Chociaż potrzebowałbym robić coś na jednym cały dzień żeby sprawdzić czy napewno nic nie wyskoczy a teraz nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam czy naprawde nikt nie wie jak naprawic ssd lub hdd. Z tego co ogarniam to hdd jest sypniety a ssd jest git tyle ze ssd dziala dziala i nagle po jakies godzince zawiesza sie znaczy system przestaje go widziec i trzeba czekac 20min i znow jest widzialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak kolega MitycznyJeż sugeruje - plik stronicowania 'przenieś' na SSD (jeżeli masz go na HDD). Odłącz HDD i sprawdź czy nadal BSoDy będą się pojawiać. To po pierwsze. Jesli tak:

 

1. Najprostsze - sprawdź kable.

2. Jeśli nie ma nic w C:\Windows\Minidump\ - przydałoby się chociaż trochę info z dzienników zdarzeń.

3. Sugestia - problemów nie musi sprawiać SSD. Polecam też test pamięci RAM (Memtest).

 

 

Przyczyn może być wiele: błędy pamięci, kwestia ww. pagefile.sys, HDD, przewody, malware, BIOS lub inne kwestie związane z płytą główną. Bez dodatkowych informacji możemy sobie strzelać w tego HDD. Odłącz go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli system równo co godzine się zawiesza to błąd firmware w Crucialu M4, zrób sobie update i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlaczylem ssd i zainstalowalem system na hdd slabo chodzil zwieszal sie no to zainstalowalem na ssd chodzi git tyle ze wlasnie co jakas godzine taka zwiecha i go nie wykrywa dzieki za rady zaraz posprawdzam jeszcze wszystko.

 

Wirusa nie mam bo dyski obydwa zformatowalem. A kable i gniazda na plycie glownej tez zamienialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...