Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Podatek100%

Budżetowo za 1300-1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Spie**olił mi się dysk. Głowica. Piec mam już na tyle leciwy (6 lat), że nie mam zamiaru inwestować w dysk i postanowiłem zmienić całość. Trudno.

Już kiedyś pisałem taki temat, ale w końcu nie kupiłem i teraz jestem pod ścianą. Zapomniałem starego konta :P

 

Aktualnie dysponuję zestawem, który w 2008 roku kupiłem za 1700zł:

Procek: Intel Core 2 Duo 2.66 E7300 - 496zł

Dysk: Samsung 320gb - 180zł

RAM: 2x2gb (już nawet nie pamiętam szyny - chyba 1000) - ceny nie pamiętam, dokupowałem w późniejszym okresie.

Płyta Główna: ASUS P5KPL - 227zł

Grafika: ATI HD 4850 512MB - 633zł

 

Ceny podałem dla beki :)

 

Na tym sprzęcie pograłem trochę Wiedźmina 2. Na nowym chciałbym pograć trochę w 3jkę i 2jkę na lepszych detalach ;)

 

Do wymiany idzie wszystko; PROCEK, GRAFIKA, DYSK, PŁYTA, RAMY, OBUDOWA i ZASILACZ.

 

Chciałbym wydać 1300-1600zł. Komputer ma mieć niby zacięcie do gier, ale praktycznie nie mam już na to czasu. Gram co najwyżej w Warcrafta 3 i Heroes'ów 3.

Uwaga! Płyta główna musi obsługiwać moją kartę dźwiękową - Asus Xonar DG (Może się pozmieniały sloty przez czas mojej "nieobecnośći")

 

Wszystko zamierzam kupić na morele.net.

Muszę dość szybko przeprowadzić transakcję, bo komputer potrzebny jest mi poniekąd do pracy.

 

PS: Mam nadzieję, że technologia "budżetowa" w świecie pieców poszła na tyle do przodu przez te 8lat, że poczuję ogromny skok technologiczny.

PPS: Wolałbym wszystko na intelu. Ile się nawku*wiałem przez sterowniki do tego Radeona, to tylko ja wiem.

PPPS: Korzystam z dwóch monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko działacie. Fajnie ;)

 

Dwie sprawy:

 

#1

Czy mój aktualny napęd nie podejdzie pod tą płytę główną? Coś się pozmieniało w tym temacie odnośnie złącz?

 

#2

Ja w opisie pomyliłem CPU z GPU - zależałoby mi na tym, aby grafika była jakimś GeForcem. Ja naprawdę mam dość tych Radeonów. Te ich sterowniki tak mnie męczą... Są po prostu moim zdaniem niestabilne. Jestem gotów dołożyć 100zł do grafiki, aby tylko nie mieć Radeona. Czyli na samą grafikę by poszło 500zł (550, jeżeli nie byłoby konieczności zakupu napędu). Rozumiem, że wtedy trzeba by było podmienić płytę główną z aktualnego zestawu, prawda?

 

 

#3

Czy na pewno moja karta dźwiękowa będzie pasować pod tą płytę?

 

Koszyk:

DYSK:Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

PŁYTA: ASRock H81M LGA1150 (PCX/DZw/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) mATX

RAM: GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9

PUDŁO REZONANSOWE: Zalman Z1 - USB 3.0 - czarny - ZM-Z1

 

ZASILACZ: Corsair VS 350W ATX 120mm wentylator, EU version - Nie za słaby?

 

GRAFIKA: Zotac GTX 750, 1GB DDR5 128 Bit, miniHDMI, 2xDVI czy Gigabyte Radeon R7 260X OC, 1GB GDDR5 Przypominam, że gotów jestem dołożyć stówkę, dla jakiegoś lepszego GeForce'a.

EDIT: Z tego co widzę, to ten Radek lepszy od Geforce'a. Ale tak jak mówię, gotów jestem dołożyć stówkę na poczet lepszego GeForce'a. No, chyba, że jesteście w stanie mi wskazać dużo lepszego Radka za cenę 500zł (550zł jeżeli odpada kupno napędu). Korzystam z 1920x1080. 2x DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#1, jeżeli na SATA to nie widzę powodu, żeby go wymieniać.

#2, Może być wtedt GTX 750Ti, nawet ten powyższy.

#3, o ile wiem to ta karta jest na PCI, a ten AsRock ma 2xPCI i 2xPCI Express x16

 

A tu pobór prądu przez cały zestaw:

http://pclab.pl/art56521-36.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co Ci do tych gier karta pokroju GTX 750? :E

Równie dobrze wystarczyłaby Ci R7 250lub R7 250X - zawsze to kilkadziesiąt PLN pozostawione w portfelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co Ci do tych gier karta pokroju GTX 750? :E

Równie dobrze wystarczyłaby Ci R7 250lub R7 250X - zawsze to kilkadziesiąt PLN pozostawione w portfelu.

Od przybytku głowa nie boli. Poza tym autor chciał coś nVidi.

 

@up

To jest pomyłka, nie ma teraz kart graficznych z 128MB co innego DDR3/DDR5.

Ważny jest kod producenta i to co jest na jego stronie, a nie w sklepie-zawsze mogło dojść do pomyłki.

Kod producenta:

R7260X-DC2-2GD5

Strona:

https://www.asus.com/pl/Graphics_Cards/R7260XDC22GD5/

Nawet w nazwie masz 2GD5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, bo tak przegladałem techplanet i natknałem się na takie coś i wolałem wrzucić dla pewności aby nikt nie kupił. Ale skoro wszystko ok to git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...