Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wasil48

Pytania i problemy dotyczące laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zakupiłem laptop Asus G750JS. Niby wszystko fajnie gry chodzą, ale nie wszystkie. OD sprzętu za 5k wymagam bardzo dużej wydajności a wychodzi na to, że gdy odpalam Bordelands 2 to nawet na wysokich ustawieniach się to tnie. Nie wiem od czego to zależy. OD czasu do czasu gdy odpalam jakąś grę co normalnie chodzi to nagle się zacina i W call of Duty Mw2 mam zaledwie kilka fps. Czego to może być przyczyna? Oraz słyszałem o trybie Intel Turbo boost on się włącza automatycznie czy muszę pokombinować w Biosie? I jak się odpala BIOS w tym komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw plan zasilania na wysoką wydajność i powinno przestać się ciąć...chyba, że już sam lapek nie wyrabia.

Niektóre gry moga się nie uruchamiać na karcie dedykowanej tylko na zintegrowanej w procesorze. Jak klikniesz prawym myszy na skrócie powinien być wybór, żeby uruchamiał z karty dedykowanej.

Intel turbo boost włącza się sam nie trzeba nic grzebać w BIOSie.

Może lepiej, że nie wiesz jak do niego wejść? Na samym początku jak włącza się laptop powinien być screen z informacjami co kliknąć aby wejść do BIOSu. Jak dzieje się to za szybko to próbuj klawiszy DEL, INS, F1, F2 (jakbyś zajrzał do instrukcji na pewno jest napisane który trzeba klikać), ewentualnie wybierz opcję zamykania windowsa "restart to uefi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boleslaw88

Nawet nie chce Ci się wziąć w łapę instrukcji użytkownika,lepiej kogoś zapytać co za lenistwo.

Na stronie 74 ze 122 pdf pisze jak byk.

 

Uruchom ponownie notebooka, a następnie naciśnij klawisz F2 podczas wykonywania testów POST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w ogóle nie masz skonfigurowanego przełączania grafiki i jedziesz na tej wbudowanej w procesor? Trzeba pamiętać, że laptop to nie PC i takie rzeczy trzeba skonfigurować.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok może jestem idiotą, ale przy wybieraniu grafiki miałem zrobione domyślnie tą zintegrowaną. Byłem pewny, że jade na GTX. Zainstalowałem sobie nawet program GPU TWeak, ale nie dawał efektów już wiem dlaczego...

Mam kolejne pytanie. Jak z baterią w laptopie? Mam ładować i rozładowywać czy po postu w grach mieć podłączone a gdy korzystam z internetu nie? Ponieważ w poprzednim laptopie po około 2 latach bateria działała z 5min dlatego teraz chcę to robić ostrożnie.

 

Niestety instrukcji nie mam przy sobie. Nie jestem w domu a karton z instrukcją został tam i nie spodziewałem się, że taka informacja będzie mi potrzebna

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...