Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NalesniQ

Kupić zestaw za 1300zl czy za 2000zl i poczekać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisałem podobny temat o kupnie komputera, ale zrezygnowałem. Teraz już na poważnie :) Złożyłem zestaw do 1300zl. Jestem zielony w tych sprawach więc możecie poprawić mój zestaw (nawet powinniście) :). Komputer ma być do starszych gier, nowych i najnowszych, ale nie zbyt wymagających. Chodzi mi głownie o symulatory i starsze ściganki. Zestaw który złożyłem ma być tak tylko na początek, potrzebuje komputera na teraz. w niedalekiej przyszłośći wymienię grafe i komputerek jak zloto :) Gry nie musza chodzić nawet na wysokich ustawieniach. Byle żeby nie lagowało. Gry w które chcę pograć to : Farming Simulator 13, Euro Truck Simulator 2, Może NFS Rivals- ale komp chyba za słaby :) Test Drive Unlimited 2. Gry nie są chyba aż tak wymagające :)

 

Za tą kwotę nie wymagam dużo.

To tyle, Pozdrawiam i dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

 

Link do zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/9hw7eL/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh marnie trochę i jeszce w Windowsem, z nowych części będzie ciężko w tym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer kiepski, ale tak jak mówilem zrobię w przyszłości większy upgrade. Komputer chciałbym jak najszybciej zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to integra :). To na pewno banalne pytanie, ale jak już mówiłem, jestem zielony w komputerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to integra :). To na pewno banalne pytanie, ale jak już mówiłem, jestem zielony w komputerach

Nie masz w zestawie oddzielnej karty graficznej tylko zintegrowaną w procesorze. Wydajność takiego rozwiązania w grach jest...

 

Dozbieraj trochę grosza, tak za 1800 - 2000 PLN można coś sensownego złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra, to zintegrowana karta graficzna. Biorąc pod uwagę, że twój procesor nie jest najwyższej klasy, nie ma co oczekiwać demona prędkości. Zresztą integry rzadko są wystarczające do grania.

 

Ja bym Ci polecił nie kupować nowych części niskiej klasy, tylko używane wysokiej klasy, albo dozbierać więcej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, wiem że karta graficzna jest zintegrowana. Dlatego w w przyszłości chcę dokupić. Bo wymienić chyba nie można.

 

Edit: Wiem że po tak tanim zestawie nie ma się czego spodziewać, ale uwierzcie mi, Mam teraz 10 letni komputer z grafą nvidia geforce 210 Win xp i prockiem intel pentium 1,80 ghz . Potrzebuje czegos nowszego. Na chwile obecna nie potrzebuje 10000FPS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast bulić 300zł na Windows`a, może byś zainstalował linuxa? Zawsze to więcej gotówki w kieszeni, a Linux spokojnie wystarcza przeglądania Internetu, oglądania filmów. Na tym sprzęcie będziesz mógł pograć co najwyżej w jakieś proste gry, które w zdecydowanej większości zadziałają przez Wine pod Linuxem, albo są na niego przeniesione. A te 300 zł będziesz mógł przeznaczyć np. na kartę graficzną ;)

 

EDIT: Większość dystrybucji ma swoją wersję livecd, tj. możesz ją odpalić bez instalowania. Będzie wtedy chodzić oczywiście wolniej niż zainstalowana, ale będziesz mógł ją przetestować. Osobiście poleciłbym Ci Minta, ze względu na dość małe wymagania sprzętowe i długi okres wsparcia dla wersji LTS (Long Term Support - Długoterminowe wsparcie) Najnowsza wersja to 17, która ma wsparcie do 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bytterfly1 Raczej zostanę przy Windows.

 

Widzę że wszyscy odradzają mi kupno tak taniego zestawu. Wiem ze kwota jest zbyt niska, ale jak już mówiłem będę go rozbudowywał.

 

EDIT: Wymieniam komputer ponieważ nie opłaca mi sie montować Win 7 do mojego grata :)

A nowy komputerek znowu starczy na jakieś 10 lat. (Oczywiście po upgradzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bytterfly1 Raczej zostanę przy Windows.

 

Widzę że wszyscy odradzają mi kupno tak taniego zestawu. Wiem ze kwota jest zbyt niska, ale jak już mówiłem będę go rozbudowywał.

 

EDIT: Wymieniam komputer ponieważ nie opłaca mi sie montować Win 7 do mojego grata :)

A nowy komputerek znowu starczy na jakieś 10 lat. (Oczywiście po upgradzie)

W tym wypadku "rozbudowa" sprowadzi się do wymiany większości podzespołów:

 

- do słabego procka wsadzenie lepszej grafy niewiele zmieni

- przy zasilaczu 350W nie wsadzisz lepszej grafy

- przy tej płycie procka możesz zapomnieć o podkręcaniu

- zapomnij o dobrym chłodzeniu w tej obudowie

- itd.itp.

 

W Twoim przypadku (a jesteś napalony jak królik na sałatę) poszperał bym w podzespołach używanych na Allegro i złożył coś bardziej sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy czepiają się tej zintegrowanej karty graficznej, ale nie jest ona taka tragiczna. Udało mi się odpalić pierwszego Wiedźmina ze średnimi detalami w rozdzielczości 1366x768 na Celeronie G1820 i Intel HD Graphics. Fifa 12 też nie stanowi problemu. Wiedźmin momentami zwalania, ale zwykle trzyma ok. 30 klatek. Myślę, że zakup G3220 na początek i dokupienie później jakiegoś Radeona R7 260X to dobry pomysł. Ewentualnie jeśli masz trochę wolnych środków możesz rozważyć zakup G3258, tylko nie wiem czy tanie modele płyt głównych na H81 zapewniają możliwość jego OC. Tutaj musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej rozeznany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Soplus

Masz rację, jeżeli stwierdzę że potrzebuje większych osiągów komputera po prostu wymienię podzespoły

 

@Grabarz14

Ja tez myślę że mój zestaw z morele.net nie będzie aż tak badziewny. Nie wymagam ustawien ULTRA w każdej grze :) A tak na poważnie to wystarczą mi Niskie-Średne.

 

Jakoś na moim 10-letnim gracie wyciągnąłem w ETS2 Wysokie ustawienia bez ścinki. Trzeba tylko się pobawić grafą i ustawieniami w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow gratulacje, odpaliłeś 7 letnią grę w niskiej rozdzielczości i jeszcze zacina. Prawdziwy sprzęt do grania :E

Już lepiej zrezygnować z tego windowsa i cisnąć na trialu W8.1 - kasa zostanie i kupić kartę graficzną.

http://www.instalki.pl/systemy-operacyjne/download/Systemy_operacyjne/Windows_8.html

270 dni można mieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow gratulacje, odpaliłeś 7 letnią grę w niskiej rozdzielczości i jeszcze zacina. Prawdziwy sprzęt do grania :E

 

Gdzie tu widzisz 7 letnia gre? Wszystkie które wskazałem w 1 poście chodziły spokojnie na Średnich ustawieniach i 40FPS. To chyba nie aż tak zły wynik ?

 

EDIT: Wolę zostać przy Win7. W win8 nie chodzi wiekszosc starszych gier. A takie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przekonałeś nas, kupujesz super wydajny zestaw. Za 10 lat wymienisz go na kolejny super wydajny komp za 1300 i pograsz w gry sprzed 10 lat w 30 FPS.

Gratuluję udanego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wiem że zestaw jest słaby, ale chyba najlepszy w tej cenie. Chciałem sie dowiedzieć czy ten zestaw jest kompletny i czy będzie działał. Nie obchodzi mnie to że komputer jest słaby. Ma działać i w przyszłości obsługiwać lepsze gry. Po 1, Na razie nie mam funduszy na lepszy komp, po 2 potrzebuje go jak najszybciej, a chyba lepiej jest kupić słabszy komputer i go "ulepszyć" niż tracić czas i czekać. Jestem zielony, Mogę się mylić ale wole kupić komputer teraz.

 

EDIT: No chyba że zestaw jest aż tak badziewny. Jak nalegacie to mogę poczekać. Myślę że dobry zestaw za 2000zl już będzie OK. Ale rozważę tą opcję w najgorszym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że ulepszając ostatecznie będziesz musiał wymienić wszystko. A to na dłuższą metę wychodzi drożej.

Z mojej strony:

Jeżeli znalazłbyś fundusze to warto dopłacić do i3: otrzymujesz o niebo lepszy układ zintegrowany i HT, dzięki czemu taki procesor na dużo dłużej starczy.

Jak nie to zmień chociaż procesor na G3420: dopiero on wspiera pamięci 1600MHz, a układowi zintegrowanemu zrobi to dużą różnicę.

 

 

Skoro jednak mówisz że możesz poczekać i skołować z kapelusza 700zł to masz 2 warianty:

Albo z kopa brać zestaw i3 + gtx750/r7 260x,

Albo wziąć i5, i dopiero później dokupić kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się chciałem zapytać. Ile trzeba wydać na w miarę dobry komputer? Taki na Średnie ustawienia w grach które są w 1 poście i z systemem operacyjnym?

 

Mam duży dylemat. Czy kupić teraz za 1300zl, czy za 2000 zl i poczekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że poczekać i kupić za 2000 zł. Z takim zestawem za 1300 zł nic z tym nie zdziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, przekonaliście mnie żeby sobie to odradzić :) Faktycznie, może sobie za dużo myślałem,że komputer za 1300zl to zestaw na lata :) Poczekam, jak będę miał 2tyś to się odezwę. No chyba że ktoś co jeszcze chce dodać?

 

EDIT: Mógłby mi ktoś dać link do jakiegoś komputera z morele za 2000zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow gratulacje, odpaliłeś 7 letnią grę w niskiej rozdzielczości i jeszcze zacina. Prawdziwy sprzęt do grania :E

 

Która mimo swojego wieku wygląda całkiem ładnie i zapewnia dużo godzin zabawy. Nie chodziło mi o to, że Intel HD jest "prawdziwym sprzętem do grania", ale wystarczy na przeczekanie, póki nie kupi lepszej karty graficznej. Intel HD jest trochę słabszy od GF 8600GT, a mówimy tutaj o grafice wbudowanej w procesor za 150 zł.

 

Osobiście uważam, że możesz kupić zestaw podany przez siebie. Wymień tylko zasilacz na mocniejszy i obudowę na coś solidniejszego. Później wymienisz Pentiuma na Core i5, dokupisz grafikę i będziesz miał niezłą maszynę. W przyszłości po sprzedaży Pentiuma będziesz jakieś 60 zł do tyłu, ale już teraz będziesz się cieszył nowym zestawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. CORE i3 4150 3.5GHz 409,00

2. Pamięć HyperX 4GB 1600MHz DDR3 163,35

3. Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 197,01

4. Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) 58,41

5. Płyta główna MSI Z87-G43 LGA1150, Intel Z87, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX Z87-G43 HASWELL 329,00

6. Zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator, 153,45

7. Obudowa SilentiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090 127,71

8. Karta graficzna MSI GeForce GTX 660 GAMING OC, 2GB DDR5 612,81 ew Radeon R270 (używkę an gwarancji można za 500PLN kupić)

 

Całość 2050 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, tylko niema systemu operacyjnego. 2000zl z Win 7 to już trochę słabsza specyfikacja. Komputer za 1700zl bedzie dobry ? No chyba że znajdę wersję trial i pozniej kupie pelna wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, tylko niema systemu operacyjnego. 2000zl z Win 7 to już trochę słabsza specyfikacja. Komputer za 1700zl bedzie dobry ? No chyba że znajdę wersję trial i pozniej kupie pelna wersje

8/8.1 możesz zrobić triala nawet na 270 dni... W tym zestawie za 2000 jest dość droga płyta główna, może być tańsza. Czy W7 ma jakiegoś triala to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A przeczytałeś artykuł czy tylko nagłówek?  Jasno wynika z artykułu, że działanie zaczęło się od pewnej prowokacji służb. I teraz po tym kto ten materiał odtwarzał po prostu chcą do niego dotrzeć i sprawdzić czy ma wspólników. Nie chodzi tylko o pranie pieniędzy, ale też o dochodzenie w sprawie umieszczenia materiałów wybuchowych w śmietniku.  Także próba pozyskania pewnych informacji jak najbardziej zasadna, bo nie do końca wiedzą kogo szukają, a tak mogą wychwycić podejrzanych.  Nie do końca rozumiem czemu akurat tutaj czepiają się faktu, że chcieli dane użytkowników. Jest wiele portali i usługodawców, którzy takie dane przekazują na wniosek sądów do działań operacyjnych. Pierwszy lepszy przykład to dane dotyczące użytkowników przekazane przez znany portal aukcyjny w celu rozpoznania sprawy sprzedaży nielegalnych kluczy do kart przedpłaconych czy licencji na oprogramowanie. Wiem, bo sam byłem na takim przesłuchaniu w charakterze świadka. Policja dostała numer aukcji, nazwę kupionego produktu, kwotę, rodzaj i datę transakcji, moje dane teleadresowe, nazwę użytkownika, a co jeszcze tego nie wiem.  Zatem jeżeli mają te dane służyć do ścigania przestępstw to czemu ich pozyskanie miałoby być zabronione? Należy jedynie uregulować prawo tak, by nie dopuszczać do nadużyć. 
    • Życia plemnika? Twoje nieuctwo osiąga szczyty ;). Zapoznaj się może czym właściwie jest pigułka po i czemu legalnie można ją używać w Polsce(tyle, że w obecnym stanie prawnym na receptę). Z twoją logiką to każdy seks powinien kończyć się zapłodnieniem(i jest to wręcz wskazane) :D.
    • gral ktos z was cyberpunka 2077 na boosteroid?bo mi cos nie dziala;/
    • Nie kojarzę takich tweaków, ja nic nie zmieniałem.
    • Hahah co nazywasz wysrywem, to że bronie życia i jak to nazywacie nienarodzonego pasożyta czy tam płodu... Moja Ciotka wychowuje przeszło 40 lat niepełnosprawną ruchowo i umysłowo dziewczynę, i powiem Ci że kiedyś powiedziała nigdy tabletki dzień po bym nie użyła, nawet jeśli by została zgwałcona, lub wiedziała że będzie po urodzeniu chora, lub niepełnosprawna .Więc jeśli to nazywasz wysrywem to Gratuluję. Użyj tabletki kilka lat po...    @Voodoo2 Pisz tak dalej to zaraz pięknego bana tu wyłapiesz specjalisto od seksu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...