Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojtekczapel

Zakup karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zakupić nową kartę graficzną.

Wybór padł na Radeony z nowej serii - R9 270/270x/280

Wiem, że jest różnica pomiędzy R9 270 a 280, ale chciałbym dowiedzieć się pare słów na temat tych kart.

Kwota jaką dysponuję to 700 zł więc celuje głównie w 270x.

Z tego co czytałem to 270 można wykręcić do stocka 270x. A jak to jest z kręceniem 270x? jak będzie wyglądała różnica pomiędzy 270 kręconą a 270x kręconą? taka sama jak na stockach?

Jakiej firmy brać najlepiej karty? jeśli możecie to dajcie linka do sklepu z kartą.

Jeśli wypłata pozwoli to może skuszę się na 280(do 800zł), ale teraz pytanie czy warto i jaką w tedy?

 

 

mój sprzęt to:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik

 

Sam mam, rewelacyjna.

Kreci się bardzo dobrze, chłodzenie to mistrzostwo(przy ustawieniu na sztywno fan 25% jest absolutnie nieslyszalna a temp max 65c w stresie), jedyny 'minus' to wielkosc, karta ma niemal 30cm dlugości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik

 

Sam mam, rewelacyjna.

Kreci się bardzo dobrze, chłodzenie to mistrzostwo(przy ustawieniu na sztywno fan 25% jest absolutnie nieslyszalna a temp max 65c w stresie), jedyny 'minus' to wielkosc, karta ma niemal 30cm dlugości.

 

Tylko po co tam te 3 wentyle ? więcej hałasu robią ;)

 

Z swojej strony polecam Sapphire 270x Boost z chłodzeniem Dual x lub wersję z chłodzeniem Vapor.

 

U siebie do 40 % mam ciszę, na auto wentyle nawet w lato jak w pokoju miałem 25' to grafika nie przekraczała 32' ( mam nawiew z przodu obudowy - jakiś 120mm na 7v )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oberr, a dostałeś jakieś gry w zestawie? Ogólnie jestem nastawiony bardziej do wersji od ASUSA.

 

Ale wysłucham waszych propozycji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oberr, a dostałeś jakieś gry w zestawie? Ogólnie jestem nastawiony bardziej do wersji od ASUSA.

 

Ale wysłucham waszych propozycji. :)

 

Nie dostałem gier i nawet na nie nie polowałem ponieważ nie gram w to co oferuje AMD Gaming :)

 

Nie wypowiem sie o Asusach bo nie miałem.

 

Na Palita ludzie narzekali - moje dwie karty jakie od nich miałem były ok. PNY to samo. Gainward mi jedynie siadło chłodzenie ale to było 6 lat temu.

 

Najczęsciej można wyczytać Asus, MSI, Sapphire, EVGA, Gigabyte - przy czym jak moim zdaniem lepiej wziąć kartę najtańszą i ewentualnie chłodzenie zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry zawsze można sprzedać.

 

Dzięki za pomoc, ale wciąż nie wiem czy warto brać 270x czy może jednak podkręcić 270.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry zawsze można sprzedać.

 

Dzięki za pomoc, ale wciąż nie wiem czy warto brać 270x czy może jednak podkręcić 270.

 

 

270 spokojnie do taktów 270x da się podciagnąć, jednak 270x też się da trochę podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. :)

 

Prosiłbym również innych użytkowników o wypowiedzenie się w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z swojej strony polecam Sapphire 270x Boost z chłodzeniem Dual x lub wersję z chłodzeniem Vapor.

 

 

 

Żartujesz? To jest suszarka. Jeżeli ta karta jest dla Ciebie cicha pod obciążeniem to polecam wybrać się do laryngologa :E

A odnośnie gigusia te 3 wentyle taki hałas robią, że jest to najcichsza i najzimniejsza konstrukcja :thumbup:

Wystarczy przejrzeć testy na paru portalach i poczytać opinie użytkowników tejże karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie, u mnie mieszcza się max 33cm a mam 4,5-5 cm wolnego. Zmierzyłem ją dokładnie i ma około 28,5 tak więc nie będzie problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie najbardziej przemawia do mnie ten gigabyte i asus :P

 

fajnie jak by ktoś kto miał tego asusa by się wypowiedział. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj opinii użytkowników tej karty w sklepach internetowych , agito, morele itd. Jest ich bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój budżet pozowli, a nie jesteś w gorącej wodzie kąpany, to jak najbardziej R9 280. Karta będzie o jakieś +/- 20% szybsza, a po OC wydajność zbliżona do R9 280X - myślę, że warto dopłacić, jednakże pobiera trochę więcej prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zrezygnuję z 280, ponieważ muszę jeszcze zakupić jakiś monitor. A fundusze mam trochę ograniczone ze względu na ostatnie wydatki.

 

Nie muszę mieć 100 fps na ultra w każdej grze, więc myślę, że 270x podoła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej brać R9 270 od MSI,rdzeń spokojnie podgonisz do 1100 MHz.Brać R9 270X to jak płacić za pełną wersję WinRara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale przecież r9 270x też da radę kręcić co nie?

 

 

różnica pomiędzy kręconymi "siedemdziesiątkami" dalej będzie taka jak pomiędzy stockowymi?

 

czy 270x to jest kręcona 270?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 270 jest oficjalnie ograniczona do 1050 Mhz, jednak po odfajkowaniu opcji "Extend official overclocking limits" w Afterburnerze możemy wykręcić o wiele więcej. 1150 Mhz dla tej karty to zaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz? To jest suszarka. Jeżeli ta karta jest dla Ciebie cicha pod obciążeniem to polecam wybrać się do laryngologa :E

A odnośnie gigusia te 3 wentyle taki hałas robią, że jest to najcichsza i najzimniejsza konstrukcja :thumbup:

Wystarczy przejrzeć testy na paru portalach i poczytać opinie użytkowników tejże karty.

 

Rozumiem że miałeś ta kartę i chcesz mnie to langyrologa z głupoty wysłać ?

 

Każdy chwali co ma.

 

6206_51_sapphire_radeon_r9_270_dual_x_2gb_oc_overclocked_video_card_review.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art55237.html

 

W teście pc laba wykręcili tyle ile ja mam w standardzie ;) na 270x

 

Poza tym zobacz sobie tabelkę z głośnością ;) pod obciązeniem każda karta robi się słysząca. U mnie karta zaczyna się wuróżniać przy 45% obrotów.

 

Jak nie chcesz przepłacać, a potrafisz w trixie lub msi afterburner kliknąć parę razy + żeby podkręcić kartę to ja bym brał

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-270-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-270-gaming-2g-599531/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ilu można w 270 zegary podnieść po odblokowaniu "Extend official overclocking limits"

oraz do ilu można wykręcić 270x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...