Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Owca Nie Umi Rejestaracji

Zwieszanie się nowego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam całkiem niedawno zakupiłem zestaw komputerowy ale mam z nim teraz problem i nie wiem co jest jego przyczyna.specyfikacja komputera DO rzeczy:

-dioda dysku twardego świeci ciągłym światłem po czym gaśnie i komputer nie wykrywa dysku twardego reset nie pomaga gdyż cały czas komputer reaguje jakby nie było dysku twardego. Pomaga krótkotrwałe odłączenie zasilania(5-10s) po czym wszystko wraca do normy,

- problem występuje niezależnie od wykonywanych czynności oraz czas po jakim się to dzieje jest nieregularny,

- w przypadku win 7poprostu się ścina i nic nie można zrobić, w przypadku XP wyskakuje blue screen blue1oraz blue2

-skan z programu "HD Tune" nie wskazuje nieprawidłowosci związanych z dyskiem twardymskan HD Tune

-temperatury są normalne około 30*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ref... Przetestowałem także kości pamięci programem memtest i pytanie wszystko jest w porządku czy te ramy są jakieś kijowe?

Jeśli wszystko jest w porządku to wina raczej albo płyty, albo zasilacza. Istnieje jakis program aby przetestować któryś z tych podzespołów?

post-490662-140646144065_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1333MHz i CL6 ?

Ciekawe... jakie masz pamięci (sprawdź w zakładce "SPD" programu CPU-z).

Masz najnowszy BIOS ?

Ściągnij także HD Tune Pro lub CrystaDiskInfo i napisz czy status SMART jest "OK" (w HD Tune Pro znajduje się pod zakładką "Health").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD jest OK.

 

Ustaw w BIOS-ie pierwsze timingi/opóźnienia na CL9.9.9.24 (które to są, masz na liście w CPU-z) oraz napięcie DRAM na 1,5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...