Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dr Dre97

upgrade komputera ( 500 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym was zapytać co warto wymienić w moim komputerze. Aktualnie spisuje się bardzo dobrze ale mam obawy czy pociągnie nowe gry na choćby średnio niskich ustawieniach.

Myślę o kwocie 500 zł i oczywiście ewentualne pieniądze ze sprzedaży starych części.

Chciałbym aby ten komputer udźwignął na średnio wysokich ustawieniach nowsze gry jak i stare pokroju Watch Dogs max payne 3/ far cry 3/ bf4/3 GTA IV/V i Fifa 15

 

Procesor AMD Athlon X4 750k

KArta Gigabyte hd7770

4GB ram

zasilacz corsair 450W

płyta główna gigabyte F2A55ZM-DS2

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że obecny zestaw jest dość dobrze zbilansowany. Można by zainwestować najwyżej w lepszą kartę, np. GTX 660 / R9 270 (~ 620 zł), ale musiałbyś solidnie podkręcić procesor żeby te karty się nie nudziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to teraz sam nie wiem czy warto cokolwiek zmieniać...

A warto zainwestować w dodatkowe 4 GB ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, za słaby zestaw by walić 8 GB RAM.

 

W sumie o zmianie karty można pomyśleć, jak nie chcesz wydawać 600 zł to pomyśl nad GTX 750 Ti - wzrost wydajności i tak będzie niezły względem HD 7770, a cenowo bliżej 500 zł. No ale procek i tak przydałoby się podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kręcenia to podkręcałem do 3,9 Ghz i były temperatury wysokie i wróciłem do podstawowych częstotliwości. Więc trochę boje się znów kręcić. Serio to tyle da? Jakbym kupił 750Ti i podkecił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do podkręcania trzeba kupić lepsze chłodzenie - na boxie temperatury będą wysokie.

 

A co do wzrostu wydajnosci - jakbyś podkręcił CPU tak w granice 4.2-4.5 GHz i wymienił kartę na tego 750 Ti to zestaw powinien całkiem nieźle śmigać i jakiś wzrost wydajności względem obecnego sprzętu na pewno będzie. Większa modernizacja wymagałaby wymiany całej plaformy, a to już spora kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie za ile można sprzedać mojego radeona Gigabyte 7770 OC na gwarancji( używny rok ale niezbyt mocno) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...