Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

log92

gwarancja LG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pod koniec czerwca kupiłem 22" monitorek LG na agito.pl. Po jakichś dwóch tygodniach na ekranie pojawiła się jasno święcąca plamka. Skontaktowałem się z serwisem LG, zamówili kuriera na własny koszt. Plamka okazała się uszkodzeniem matrycy, serwis przysłał inny nowy 22" monitor. Dziś mija tydzień odkąd korzystam z nowego monitora i znowu niepsodzianka. Czarny punkt na ekranie.. Gdy patrzy się na niego z góry świeci na biało...

 

Pech? Jutro będę dzwonił do LG, czy serwis może mi zarzucić że to moja wina? Korzystał ktoś z przywileju wymiany drugi raz? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie uszkodziłeś sprzętu samodzielnie, nie powinni Cię obwiniać .

Wszystko się może zdażyć . Mój LG L9 miał 2 razy plytę główna wymienianą . Nie sprawiali żadnych problemów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O LG można różne rzeczy pisać, ale serwis gwarancyjny mają wzorowy. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, ja swoje Le Gówno trzy razy odsyłałem do Ragz w Łodzi z powodu uszkodzonej matrycy w moim monitorze. Za każdym razem wymieniali na nową w ramach gwarancji.

Jedno im muszę przyznać zawsze zajmowało to maks 5 dni :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać oszczędności na produkcji idą w serwis. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, ja swoje Le Gówno trzy razy odsyłałem do Ragz w Łodzi z powodu uszkodzonej matrycy w moim monitorze. Za każdym razem wymieniali na nową w ramach gwarancji.

Jedno im muszę przyznać zawsze zajmowało to maks 5 dni :lol2:

 

Tobie przynajmniej wymieniali, mi 3x odesłali monitor nie ruszając nic :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O LG można różne rzeczy pisać, ale serwis gwarancyjny mają wzorowy. :thumbup:

 

Zgadzam sie w 100%.

Jedno im muszę przyznać zawsze zajmowało to maks 5 dni

 

Z tego co pamiętam to np. wielkie centrum serwisowe telefonów jest właśnie w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem monitor. Ten sam, otwieram opakowanie i widzę załącznik naprawy: Usunięcie zabrudzeń spod matrycy. Pomyślałem pewnie usunęli pixel i napisali że to był kurz. Dobra, mam dosyć 17" crt, niech będzie.

Po włączeniu okazało się, że usterka nie została usunięta. Nie wiem jak to możliwe bo zamieściłem kartke z informacją o usterce. Dzwonię na infolinię i znowu kurier zamówiony na ich koszt po raz trzeci i jeśli to pixel to monitor powienien zostać wymieniony. ;)

 

Mój link

 

Tym razem dodałem kilka zdjęć na których widać usterke.

 

Na szczęście jade na wakacje do poniedziałku i nie będę musiał znowu siedzieć czy szklance 17"crt :E Mam nadzieję, że tym razem wymienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko, że wymienili dla jednego piksela. Jak odpaliłem zdjęcie to myślałem, że jest więcej martwych, ale to tylko mój brudny monitor... xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienili za pierszym razem, teraz przysłali ten sam niby wyczyszczony. Przeczytaj dokładnie moje dwa posty. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pijany pixel jest tak wyśrodkowany, że aż wydaje się, że ktoś zrobił to specjalnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem serwis się dobrze spisał, przysłali nowy monitor. Trzeci i mam nadzieje, że już nie będzie problemów. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...