Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sparrowhawk

TP-LINK TL-WL841N OpenWrt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem od znajomego do naprawy router w którym po burzy padł port WAN oraz port LAN 4. Ponieważ padł transformator separujący (Trudny do zdobycia), na routerze wgrałem oprogramowanie OpenWRT i skonfigurowałem aby port LAN-1 pracował jako port WAN.

 

U siebie mam internet z UPC i modem Thompson. U kolegi w domu jest gniazdko sieci LAN. I teraz w czym mam problem. Normalnie w takiej konfiguracji: Thompson [LAN] <-> TPLink [WAN] - TPLink [LAN] <-> PC, wpisując w przeglądarkę adres domyślny dostaję się na TPLink, TPLink przydziela adresy komputerom w sieci. Czyli jak odłączę TPLink od Thompson, to sieć jest nadal, brak jest wyłącznie internetu.

 

W sytuacji z podłączonym routerem TPLink z OpenWrt dokładnie tak jak powyżej sytuacja wygląda tak, że przy wpisaniu domyślnego adresu dostaję się na router Thompson. Thompson przydziela adres IP dla PC oraz dla TPLink, który mam wrażenie, że pracuje w trybie bridge. Jeżeli go odłączę, komputer ze skonfigurowanym DHCP traci adres. Nie da się wejść również na router TPLink.

 

W jaki sposób skonfigurować TPLink, aby działał jak router z pierwszego przykładu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...