Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tagan9

Laptop do ~2800 zł stawiam piwo !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo potrzebuję Waszej pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu, jest tego bardzo dużo, a ja od dawna nie siedzę w temacie, mianowicie:

 

 

Najbardziej zależy mi na:

- wykonaniu,

- jakości obrazu,

- szybkość działania (SSD),

- korzystam z AutoCad w 2D,

- w miarę możliwości - wydajność

- 15" a nawet 17" (jestem otwarty na propozycje,

- estetyczny.

 

w gry nie grywam, ale zależy mi na tym, żeby sprzęt działał płynnie z takimi programami jak autocad.

Proszę o pomoc, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Cada wystarczy Ci i5 wysoko taktowana

Zobacz sobie Lenovo z710 z i5 +gt745 + FHD

Laptop o niezłej jakości wykonani ( aluminiowa obudowa) + ma trochę gadgetów multimedialnych typu podświetlana klawiatura.

MAtryca rzecz jasna Full hd

 

Trochę taniej Acer E1-772 z i5 + gt820 + FHD

Matryca tak jak w dellu niezła jakościowo z dużym obszarem roboczym. JAkość obudowy wyższa w z710.

 

Co do SSD proponuje Cruciala m500

http://www.x-kom.pl/p/175765-dysk-ssd-crucial-120gb-2-5-sata-ssd-m500-7mm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie Acer V3 z i5 i GT750 - matowa matryca FHD dobrej jakości, możliwość wrzucenia do środka dysku SSD w przyszłości. Plusem jest właśnie to, że dysk SSD będzie w środku i nie będziesz musiał kombinować z HDD jako dyskiem zewnętrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer V3 z i5 i GT750 jak dla mnie bomba, tylko nie w moim zasięgu cenowym, cena jaką podałem (2800zł) to już totalny max, tak naprawdę do przeznaczenia posiadam 2,6k i będę musiał kombinować :) macie jeszcze jakieś propozycje ? oczywiście laptop bez systemu. Coś może trochę słabszego, ale solidnie wykonanego i najlepiej z FHD ? (zwykła matrycja HD chyba już nie daje rady ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Cada wystarczy Ci i5 wysoko taktowana

Zobacz sobie Lenovo z710 z i5 +gt745 + FHD

Laptop o niezłej jakości wykonani ( aluminiowa obudowa) + ma trochę gadgetów multimedialnych typu podświetlana klawiatura.

MAtryca rzecz jasna Full hd

...

 

ten ma dwie małe wady, uchylająca się pod naciskiem klawiatura i klapka od DVD-ROM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho ten z710, co poleca Django,jak za tą cenę jak ok. poniżej 3000 zawsze będzie jakieś "ale" więc dopóki nie będziesz walił butem w klawiaturę to z710 będzie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej masz Acera E1 podanego wyżej. Jeszcze taniej, ale bez FHD za to z dyskiem SSD - Dell Inspiron z i7 ulv i HD8850.

 

Niewątliwe plusy to świetna bateria (przebiegi nawet po 10h) i gwarancja "domowa naprawa dell".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej masz Acera E1 podanego wyżej. Jeszcze taniej, ale bez FHD za to z dyskiem SSD - Dell Inspiron z i7 ulv i HD8850.

 

Niewątliwe plusy to świetna bateria (przebiegi nawet po 10h) i gwarancja "domowa naprawa dell".

 

15,6" i 1366 x 768 do CAD'a? chcesz zamordować mu gałki oczne? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic innego z FHD nie ma przynajmniej z i5 / i7 ulv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic innego z FHD nie ma przynajmniej z i5 / i7 ulv.

 

do cad najlepszy byłby 16:10 i z rodz większą niż 1440x900, ale takich już nie produkują a to co zostało to jakieś popłuczyny:

http://www.ceneo.pl/Laptopy;0112-0;017P5-249800-278227-249808.htm

więc autor jest skazany na 1080p lub 900p, a do takich rodziałek to mus matrycę 17,3. na mniejszej nie da się pracować. można brać mniejszy ekran tylko wtedy gdy do zestawu bierzemy dedykowany monitor zewnętrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w stanie dorzucić do Acera to jak najbardziej Acer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acer jest cięższy i nie miałem go fizycznie w rękach. sprawdź w którym markecie w okolicy go mają i idź zobacz jak z wykonaniem. tudzież poszukaj rzetelnej recki w sieci. imho sprzęt jeden i drugi jest tej samej klasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się, że żadna. Nie widzę tam 500zł tylko 190zł różnicy. Chyba, że jestem ślepy :P

 

+matowa matryca

+miejsce w środku na SSD

+troszkę wydajniejsza karta graficzna

+lepsza bateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się, że żadna. Nie widzę tam 500zł tylko 190zł różnicy. Chyba, że jestem ślepy :P

 

+matowa matryca

+miejsce w środku na SSD

+troszkę wydajniejsza karta graficzna

+lepsza bateria

 

co do matowej matrycy to ma wady i ma zalety, rzecz gustu i miejsca pracy, gdy sprzęt często będzie używany na słońcu to lepiej matową

 

co do miejsca na ssd, co z tego że acer ma miejsce na ssd jak obecny w nim dysk to słaby talerzowiec. z710 ma hybrydę ssd+hdd. system i najczęsciej używane programy śmigają jak na ssd

 

jedyny plus to ta bateria i być może solidniejsza obudowa, ale tak jak wspomniałem wcześniej obudowy nie sprawdzałem więc nie wypowiem się na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie chłopaki za pomoc. Mam jeszcze pytanie, a jeżeli 15", który sprzęt wygrywa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 15" coś z dobrą matrycą i wysoko taktowanym prockiem

Lenovo thinkpad e540 z i5 + gt740

Lapek z serii biznesowej także jakość wykonania na poziomie.

i5 normalne. Matryca Full hd...

 

Znacznie taniej można mieć Acera v5-561g z i5 ulv + radeon r7 + FHd

 

Acer wypada znacznie taniej. Ma jednak słabszą baterię. Jest z serii konsumenckiej a nie biznesowej. Jakość wykonania też gorsza ( co nei znaczy, że jest zła) MAtryca Full hd, Procesor niestety niskonapięciowy więc słabszy niż normalne i5.

W żadne 15" z matrycami HD bym się nie pchał bo będzie to dla Ciebie katorga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa: Dell Inspiron z i7 ulv i HD8850

 

Dobre wykonanie, aczkolwiek słabsze niż w Thinkpadzie. Świetna bateria, przebiegi po 10h nawet. Matowa matryca FHD. NA duży plus gwarancja "domowa naprawa dell".

 

W i5 ulv bym się nie pchał, do CADa może być niewystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężka decyzja, macie jeszcze z jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa: Dell Inspiron z i7 ulv i HD8850

 

Dobre wykonanie, aczkolwiek słabsze niż w Thinkpadzie. Świetna bateria, przebiegi po 10h nawet. Matowa matryca FHD. NA duży plus gwarancja "domowa naprawa dell".

 

W i5 ulv bym się nie pchał, do CADa może być niewystarczające.

 

przecież w tym dellu co linkujesz jest i7-u czyli to samo co i5. a niżej piszesz że w i5 byś się nie pchał :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież w tym dellu co linkujesz jest i7-u czyli to samo co i5. a niżej piszesz że w i5 byś się nie pchał :hmm:

 

i7ulv=i5normalne

i5ulv=i3normlane

 

kolega radził by minimum wziąć i5normalną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...