Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

k4cz0r

Paski/piksele na ekranie - monitor czy GPU?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś jakoś w godzinach wieczornych znikąd zauważyłem podczas gry w FIFĘ, że w lewym dolnym rogu na jednolitych tłach widzę takie dziwne paski o innym kolorze [dlatego dobrze widać na jednolitym tle zajmującym co najmniej 4-5 rzędów pikseli]. Niby to występuje na wszystkim, jednak najbardziej widać na czerwonym tle. Myślałem, że to może efekt zmęczenia oczu, i aż widzę piksele. :P Jednak gdy przełączam obraz na TV [kabel HDMI, także bezpośrednio pod GPU; monitor pod DVI] to tam wszystko jest w porządku. Efekt ten występuje im bardziej po lewej stronie monitora, bo to dziwne - po prawej stronie jest wszystko ok. Ciężko było mi zdjęcie zrobić, aby to pokazać, jednak mam nadzieję, że widać. Zrobiłem zdjęcia ikon Chrome oraz AIDY. Lewa strona z mankamentami -> http://i59.tinypic.com/2dl40ea.jpg , oraz prawa na której wszystko jest ok -> http://i62.tinypic.com/1zz71uv.jpg . Wyraźnie to widać, po maksymalnym przybliżeniu na czerwone tło - po lewej stronie są jakieś dziwne piksele. Najbardziej widać na ikonie AIDA. Widać te paski oczywiście na innych kolorach, tylko po prostu na czerwonym najlepiej na zdjęciu widać.

 

Co to może być? I czego to wina - monitora, czy może GPU jakimś cudem? Monitor to LG 23EA63, nowy jakoś z początku roku. Reszta sprzętu: Core i5-3570K @ 4,5 GHz, Gigabyte GTX 760 Windforce, AsRock P67-Pro3, Win 8.1 x64 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi się zdaje- czy widzę wypalony pasek z windows 8.1? (widzę wypalone logo windows, wypalonego otwartego chrome i kosmite)

zostawiałeś często (wielogodzinnie?) odpalonego na pulpicie? mimo że to małoprawdopodobne to w instrukcji od samsunga LCD czytałem kiedyś, że może się wypalić, ale 1 raz to widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na "wypaloną" matryce. Nie wiedziałem nawet, że IPSy coś takiego może spotkać :hmm:

Musiałeś bardzo długo trzymać włączony monitor na pulpicie.

Na 100% to wina monitora a nie grafiki. Imo spokojnie możesz słać na gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, o to właśnie chodzi, że to widać. :P Czy CZĘSTO to na pewno nie, raz na jakiś czas z pewnością się zdarzyło, i nie więcej niż 2-3h [np. jak panne odprowadzałem do domu czy oglądając mecz podczas mundialu ;) ].

 

I jeszcze jedno - te wypalenie może i ma jakiś czas, kto wie, jednak te paski co widać na pierwszym zdjęciu na logo Chrome czy AIDA pojawiło się znikąd wczoraj dopiero, to na pewno nie było stopniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - te wypalenie może i ma jakiś czas, kto wie, jednak te paski co widać na pierwszym zdjęciu na logo Chrome czy AIDA pojawiło się znikąd wczoraj dopiero, to na pewno nie było stopniowe.

To "wypalanie" powinno przebiegać stopniowo. Może go po prostu wcześniej nie zauważałeś?

Bo innego wyjaśnienia tej sytuacji nie widzę, gdybyś używał kabla analogowego, to jeszcze można by było coś popróbować, ale DVI i HDMI są cyfrowe. Więc każde ich uszkodzenie mocno bije po oczach.

Podeślij te zdjęcia z menu start podczas uruchamiania do serwisu LG i zobacz co odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem na infolinię LG, jutro przyślą kuriera. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...