Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vinci

TP-Link TL-WDR4300 drenuje baterię w urządzeniach?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum po bardzo długiej przerwie.

Mam dziwny problem z routerem TP-Link TL-WDR4300 (N750) - router ten strasznie drenuje baterię w urządzeniach mobilnych! Mam do niego podpięte komputery, smartphony i tablet.

Problem ten pojawił się nagle, wszystko było ok a od pewnego czasu wszystkie urządzenia mobilne, które się do niego podepną mają "wysysaną" baterię. Na innych routerach jest wszystko ok.

Wgrany najnowszy firmware, resetowałem router i konfigurowałem go od nowa, próbowałem ustawić inne czasy beaconów i DTIM. Jak na razie nic nie przynosi skutku.

Bateria jest na tyle mocno drenowana, że czasami wyłączam Wi-Fi w telefonie i używam 3G bo mniej prądu zużywa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać o co Ci chodzi...dokładniej? MAsz podłaczony smartfon poprzez wifi, jak rozumiem? Mam ten sam model routera, mam podpięty, po wifi, smartfon do niego i nie mam problemów. Baterię to Ci drenować może co najwyżej:

 

-podświetlanie ekranu

-włączenie samego wifi/bt

-masa syfu ściągniętego ze sklepu google play/android market, które chodzą sobie w tle (rotowanie telefonu kłania się)

 

W momencie, gdy masz odpalone non stop wifi, nie dziw się temu, że ubywa mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3G zawsze będzie pobierać więcej energii niż WiFi jeśli masz roota zroob nandroid backup w recovery i zainstaluj czysty rom zobacz czy to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym wiedzieć jak to jest mierzone przez kolegę vinciego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to w ten sposób, że podczas uśpienia urządzenia cały czas nabijany jest czas pracy. Przez całą noc potrafi zejść 20-25% baterii i w informacjach o użytku jest, że telefon cały czas pracował tylko, że miał wyłączony ekran. Sprawa dotyczy zarówno Androida jak i iOSa. Na innym routerze jest wszystko w jak najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to wątpię, co najwyżej router próbuje ciągle coś wysyłać po wifi do telefonów itd. możesz mieć jakiś syf w sieci i stąd to ciągłe znikanie baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nowa informacja w sprawie :)

Podłączyłem inny router w tym samym miejscu (D-Link DIR-615) i jest ta sama sytuacja :D

Jak podłączam się w innym domu pod Liveboxa jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasyfione masz cos w sieci i pewnie generuje ruch na wszystkie urzadzenia w sieci przez co telefony nie wchodza w tryb deep sleep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
Zasyfione masz cos w sieci i pewnie generuje ruch na wszystkie urzadzenia w sieci przez co telefony nie wchodza w tryb deep sleep

To fakt że coś może broadcastami siać po sieci.

Co mi jeszcze przychodzi do głowy to w Iphonie w Ustawieniach -> Ogólne jest opcja Odświeżanie w tle więc zrób off. Czasami też jakaś aplikacja preinstalowana z systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...