Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xrealy

Różnice pomiędzy gtx 760 a gtx 760

Rekomendowane odpowiedzi

Czym różni się ta karta

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-dp-n760-2gd5-oc-598252/

 

Od tej

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-760-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-n760-tf-2gd5-oc-546618/

 

 

To, że posiadają inne chłodzenia, wiadomo. Ale chyba nie za chłodzenie buli się 50zł więcej.

 

Z resztą która lepiej wybrać do gier? Karta będzie współpracować z i3 4150, a wolałbym zaoszczędzić co nie co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No np. masz taktowanie rdzenia 1006 vs. 1085, a to już może oznaczać kilka fpsów więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Owszem za chłodzenie .

No i też takty inne .

Rdzeń : 1006 vs 1085 + Boost .

czyli to wszystko przeklada się na cene .

Chyba nie muszę wspominac co daje lepsze chłodzenie i w której karcie jest lepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli opylałoby się dopłacać do msi twinfrozr? Głośność jak głośność, ale zawsze te kilka klatek więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli opylałoby się dopłacać do msi twinfrozr? Głośność jak głośność, ale zawsze te kilka klatek więcej.

 

Pamiętaj że tych klatek będzie jeszcze więcej gdy podkręcisz kartę a chłodzenie pozwoli na stabilne utrzymanie takiego podkręcenia... suma sumarum chyba odpowiedź już znasz... a dedykowane osobne chłodzenia pod takie karty są od 100 do 200zł (i więcej zł) więc dopłacić 50zł? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma wg opisu długość poniżej 300mm. Wg opisu i recenzji, max w Z1 to 360mm. Wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wszystkim.

 

W takim razie będę miał okazję poużytkować kilka lat na i3 4150 & giguś gtx 760. A w przyszłości z pewnością zawita i5/i7.

 

BF3 mam nadzieje, że pójdzie gładko. Skyrim również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl może o R9 280X jeśli to wchodzi w grę,

http://pclab.pl/art58753.html

z reguły szybszy niż 760 a w tej samej cenie idzie kupić nówkę z dobrym chłodzeniem.

 

Edit: Chociaż do tego procka to może i lepiej 760.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja :E Nie popatrzyłem, że to wersje nie-X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznałem już opinię od pana ryszardagts na temat tego (za co serdecznie dziękuję), co jest ważniejsze przy budżetowym komputerze - mocniejsza karta graficzna i słabszy procesor czy dobry procesor ale słabsza karta graficzna.

 

Mam filmik wyjaśniający tą sprawę, jeśli zajdzie taka potrzeba to go wrzucę.

 

Chciałbym poznać waszą opinię na ten temat.

 

W moim przypadku wyglądałoby to tak: i5 4460 & gtx 660, lub gtx 760 & i3 4150.

 

Przypominam, że w przyszłości (rok,półtora) zawita i5, jeśli zdecyduje się na te drugą opcję. Jeśli miałbym zdecydować się na 1szą opcję, wtedy nie będę miał zamiaru niczego zmieniać - po prostu komputer na lata.

 

 

Miałbym zamiar grać w tytuły takie jak: Skyrim, BF3, BF4, Diablo3, Wiedźmin 2 i parę mniej ważniejszych produkcji. - Z tych wypisasanych pięciu, najbardziej zależy mi na skyrimie/bf3.

Dobrze, by śmigały na high/ultra, ale nie wiem który zestaw mi to umożliwi.

 

Jak myślicie, co będzie lepszym wyborem, którego nie będę żałował?

 

Komputer do gier, żadnego obrabiania zdjęć, grafik. W przyszłości niewykluczone że będzie rendering, ale to na razie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BF3 i 4 i3 dostanie zadyszki podczas grubszych akcji. Dodatkowo, grafika straci na wartości dużo szybciej od CPU. Ja wziąłbym opcje z i5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zdecydował się na i5 & gtx 660 - co by to zmieniło w bf3/4? Z detali pewnie musiałbym zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ultra w BF4 760 to za mało, a na wysokich 760 jak i 660 dają rade bardzo dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to zrozumiałem, jakby gtx 660 dorównywał 760 w bf4 :P

 

W ilu procentach 760 przewyższa 660, i czy to jest bardzo zauważalna różnica? W bf3/4 oczywiście.

 

A sądziłem kurcze, że i3 4150 by sobie poradził z gigusiem 760 w bf4 na wysokich przynajmniej na okres około roku, gdzie przymierzałbym się do kupna sensownej i5tki. Coś pokroju 4690

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 660 a 760 jest około 15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym wziął r9 270 i podkręcił go do wartośći r9 270x? Jaka róznica procentowa by występowała między ta r9tką a 760?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 270X wpasowuje się pomiędzy 660 a 760.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...