Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

weronikkka

Jednoczesne odtwarzanie dźwięku z głośników i słuchawek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zdesperowana szukam pomocy i tutaj.

Mam laptopa HP Pavilion g6 i odtwarza on dźwięki równocześnie przez głośniki wbudowane i podpięte albo słuchawki. Dźwięk jednocześnie stracił na jakości. Próbowałam ręcznie wyłączać głośniki w ustawieniach, ale od wczoraj i ta metoda nie działa. Chciałam przeinstalować sterowniki, ale nigdzie nie mogę doszukać się jaką mam kartę. Sprawdzałam Everestem i wyszło to co na screenie - wygląda jakby jej nie było - bezsens. Byłabym wdzięczna jakby ktoś wyciągnął pomocną dłoń, bo mój laptop już na wykończeniu egzystuje :(

post-490828-140624265849_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowników- jako, że to integra, to wypróbuj sterowniki do chipsetu.

Rozumiem że metoda "klika prawym na głośnik w prawym dolnym rogu->urządzenia do odtwarzania" nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać jaką masz kartę muzyczną: IDT High Definition Audio. sterowniki nie do chipsetu, a do tej właśnie karty IDT, muszą być dostępne na stronie HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszałam już w tych 'urządzeniach do odtwarzania' ale nic. Po instalacji sterowników również bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że pada elektronika wbudowanej karty dzwiekowej lub jacka.

Ewentualnie pobaw się opcjami programu do obsługi dźwięku w tym HP. Niewiem jak ten program dokładnie wygląda w HP. To może być któraś z ikonek po prawej dolnej stronie ekranu, przy zegarze. Może znajdziesz tam coś w stylu "przywróć domyślne ustawienia", albo inne opcje związane z tym problemem który masz.

 

Bo jak czytam instrukcję do modelu HP Pavilion g6, to tam wyraźnie jest napisane: "UWAGA: Gdy do gniazda słuchawek podłączone jest urządzenie, głośniki komputera są wyłączone."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajj no właśnie coś obawiam się, że to może być techniczna sprawa i żadne kombinowanie nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym wejście jack najbardziej. To rzecz która chyba najczęściej się wyrabia w laptopach.

Ale nie warto naprawiać czegoś takiego, chyba że uznają to w gwarancji.

 

Zamiast tego, jeśli rzeczywiście to problem z wejściem a nic programowego, można kupić zewnętrzną kartę na USB, jak np. Audiotrak Prodigy Cube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...