Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kazikson1

Problem przy dłuższym odłączeniu od zasilania

Rekomendowane odpowiedzi

Przy dłuższym odłączeniu od listwy ( na noc) komputer nie chce się włączyć zapala się tylko na chwile dioda power ruszają na chwile wiatraki i to wszystko. Komputer odpalam tak, że odłanczam 24 pinowy kabelek od płyty głównej łącze spinaczem do papieru zielony z uziemieniem i zaczynają ruszać się wiatraki wtedy podłanczam kabel do płyty głównej wciskam power i elegancko śmiga. Mogę go włączać i wyłączać jak chce dopuki nie wyłącze listwy na dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu nie wyłanczaj listwy

wyłĄczaj.

 

Dzięki ziomek jesteś w ch*j pomocny

ledwo się zarejestrował, i już wyzywa (gwiazdka nie sprawia, że nie jest to wulgaryzm)

zamiast tak piłeczkę brzydko odbijać lepiej podaj więcej szczegółów

jasnowidzem nikt tu nie jest, nikt nie wywróży co to za sprzęt, jaki w kompie zasilacz etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że jest bardzo pomocny nie obraziłem go to po pierwsze. Po drugie komputer to grafika gigabyte gtx 660 procesor i3 4330 mobo gigabyte h81m-s2pv zasilacz silentiumpc vero l1 i hdd 1tb

Komputera nie ma nawet tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłeś w ustawienia UEFI? dotyczące zasilania, stanów spoczynku bla bla? oraz reset ustawień?

miałem podobny przypadek, na starszej platformie intela... do dziś się zdarza, że trzeba spinać zielony z czarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sprawdzałem muszę zobaczyć jeżeli zadziała to jesteś BARDZO POMOCNY :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem bios --> power managment --> power loading i nie wiem czy ustawić enable czy disable ( w opisie "Enables or disables dummy load. When the power supply is at low load, a self-protection will activate causing it to shutdown or fail. If this occurs, please set to enabled." )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem bios --> power managment --> power loading i nie wiem czy ustawić enable czy disable ( w opisie "Enables or disables dummy load. When the power supply is at low load, a self-protection will activate causing it to shutdown or fail. If this occurs, please set to enabled." )

 

to raczej nic nie da. ciężko powiedzieć, czy problem jest z zasilaczem czy z płytą główną... czy może nawet z instalacją elektryczną w domu :(

jeśli masz możliwość, przetestuj na innym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj kondensatory na płycie głównej, czy aby nie spuchnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio takie coś może wystąpić przy nowym komputerze ?

 

każda fabryka czasem wypuści wybrakowany sprzęt. albo zasilacz niedomaga, albo mobo, jak najbardziej możliwe...

kiedyś kupiłem mobo Asus Commando (dalszej nazwy nie pamiętam) - nie działała. po serwisie (dali nówkę, potwierdzone datą produkcji) okazało się, że wadliwy egzemplarz miał poprzerywane ścieżki w laminacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety innego zasilacza nie mam, ale czy to może być problem z płytą główną. Instalacja też możliwa bo to jeszcze prlowski blok a instalacja nie była wymieniana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj kondensatory na płycie głównej, czy aby nie spuchnięte.

 

Nie są spuchnięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...