Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tonny5

Oszczędna konwersja

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję programu do konwersji który zmieniając format z MPG na AVI nie zwększy rozmiaru pliku (przynajmniej nie za mocno) i zachowa podobną jeśli nie tą samą jakość.

 

Możecie coś polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na AVI

A konkretniej? Avi to tylko format kontenera, jaki chcesz docelowo format strumienia audio/video?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretniej? Avi to tylko format kontenera, jaki chcesz docelowo format strumienia audio/video?

 

Nie wiem, nie wiem o co pytasz. Chciałbym przekonwertować wiele plików MPG do AVI po to tylko aby nagrywarka dvd mojej mamy widziała i potrafiła odtworzyć pliki które sama nagrała. Opiszę może czemu to wszystko, otóż w nagrywarce dvd (tak to się nazywa chodzi o taką do telwizora z dyskiem twradym) powstały błędy które powodowały że nagrywarka nie widziała zwalniającego się miejsca na dysku. Trzeba było sformatować dysk twardy - w tym celu przekopiowana została cała zawartość tego dysku na dysk zewnętrzny. Po sformatowaniu i podłączeniu dysku zewnętrznego nagrywarka widziła jednak tylko pliki divx czy też avi a przestała widzieć całą masę plików w formacie MPG które sama stworzyła nagrywając programy w TV. Teraz muszę powynajdywać co ważniejsze audycje i przekonwertować je do formatu który byłby widziany i odtwarzany przez nagrywarkę dvd a tym formatem jest avi. Niestety już dwa testowane przez mnie programy (a nie chcę instalować na systemie więcej żeby mi się nie porobiły jakieś problemy z kodekami czy w rejestrze - chyba że korzystając właśnie z maszyny wirtualnej - z którą też mam problem aby uruchomić) zwiększają objętość plików w czasie konwersji. Wracajac do twojego pytania chciałbym znaleść program który przekonwertuje mi MPG na AVI w ten sposób żeby AVI nie ważyło więcej i zachowało tą samą (wcale nie najlepszą zresztą bo pliki były nagrywane w oszczędnej jakości) jakość MPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pliki mpg rozumiem jesteś w stanie normalnie odtworzyć? Odtwarzacz ich w żaden sposób wewnętrznie nie szyfrował czy coś?

 

Nie będę się rozwodzić na temat technikaliów związanych z formatami bo nie widzę aby Ci to było do czegoś potrzebne.

 

Nie odpisałeś na mój post w temacie o maszynach wirtualnych.

 

Co ja bym zrobił to zobaczył czy nagrywarka będzie chciała odtwarzać nagrane audycje tylko i wyłącznie ze zmienionym kontenerem: takie rozwiązanie nie zmieni rozmiaru plików i nie wpłynie w żaden sposób na ich jakość..

 

Ja do transkodowania używam konsolowego ffmpeg. Tutaj znajdziesz wersję na windows: pobierz wersję STATIC zgodną z architekturą Twojego systemu.

 

Wewnątrz bin znajdziesz pliki wykonywalne, spróbuj przekonwertować film tak:

ffmpeg -i FILM.MPG -acodec copy -vcodec copy FILM.AVI

 

Mam nadzieję że wiesz jak obsługiwać programy w wierszu poleceń: jeśli nie, to myślę że dasz radę to wygooglać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pliki mpg rozumiem jesteś w stanie normalnie odtworzyć? Odtwarzacz ich w żaden sposób wewnętrznie nie szyfrował czy coś?

 

Nie bez problemów odtwarzam na kompie.

 

Nie odpisałeś na mój post w temacie o maszynach wirtualnych.

 

Zmieniłem program do wirtualizacji, wolę nie instalować programów z niepewnych źródeł, nie udało mi się wyguglować VirtualBox 4.3.15 na oficjalnej stronie. Wydało mi się to podejrzane. Może przesadzam, ale jestem ostrożny.

 

Co ja bym zrobił to zobaczył czy nagrywarka będzie chciała odtwarzać nagrane audycje tylko i wyłącznie ze zmienionym kontenerem: takie rozwiązanie nie zmieni rozmiaru plików i nie wpłynie w żaden sposób na ich jakość..

 

Spróbujmy.

 

Ja do transkodowania używam konsolowego ffmpeg. Tutaj znajdziesz wersję na windows: pobierz wersję STATIC zgodną z architekturą Twojego systemu.

 

Nie ma programu do zmiany samego kontenera w wersji okienkowej ?

 

Mam nadzieję że wiesz jak obsługiwać programy w wierszu poleceń: jeśli nie, to myślę że dasz radę to wygooglać.

 

Nie cieńki bolek ze mnie, mógłbyś mi napisać jak mam to zrobić jeśli już muszę użyć konsoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś paranoicznie ostrożny :E

Linkowałem Ci do OFICJALNEGO forum gdzie był bezpośredni link do instalatora wersji testowej virtualboxa 4.3.15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś paranoicznie ostrożny :E

Linkowałem Ci do OFICJALNEGO forum gdzie był bezpośredni link do instalatora wersji testowej virtualboxa 4.3.15.

 

No jestem widocznie :E , poza tym myślałem że prościej już będzie zainstalować Windows Virtual PC

(był oceniany dość wysoko na dobreprogramy dlatego postanowiłem spróbować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam (darmowy) MediaCcoder - http://www.mediacoderhq.com

 

Możesz nim konwertować w różne strony, co do jakości i wielkości pliku to nie ma dobrej metody bo to tak jakbyś chciał przełożyć coś z pudełka do foli bombelkowej żeby się nie zniszczyło. Niby się da ale to kompletnie różne opakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...