Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Attis

Komputer do obsługi programów CAD/CAM +/- 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym złożyć komputer pod programy CAD/CAM. Wykonuję dużo projektów brył 3D zatem przydałaby się karta graficzna pod tym kątem. Z tego co jeszcze by mnie interesowało to 8 GB pamięci RAM, procesor pokroju i5'tki i dysk 1 TB. Jeśli chodzi o resztę to nie bardzo mam pojęcie. Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję dużo projektów brył 3D zatem przydałaby się karta graficzna pod tym kątem.

O ile w dokumentacji technicznej wyraźnie nie zaznaczono, szkoda kasy na "Pro" karty do modelowania 3D. Wyjątek stanowi sytuacja, gdzie program zdecydowanie lepiej sobie radzi z openGL aniżeli DirectX. Te dobre zaczynają się od Quadro 4000, a to koszt ponad 2kzł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazuję głównie na wypowiedziach zaawansowanych użytkowników CAD/CAM, np. tutaj

Zalety pro GPU: płynne viewporty oraz GPU rendering. Wady: cena.

Za równowartość GTX 650 możesz kupić używane Quadro 2000, nic lepszego. Imho nie warto się w to pchać, gdy AutoDesk Inventor jest oparty o DirectX już od ładnych kilku lat, i raczej nie zanosi się, by mieli go przepisywać na nowo na openGL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ktoś polecał właśnie GTX'a 650 albo 750 nie pamiętam dokładnie. a inne podzespoły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne podzespoły dokładnie takie same jak w sprzęcie dla graczy za 2kzł. Szkoda szaleć na ECC RAM czy inne wynalazki typu Xeon. I zaraz po złożeniu skrzynki - 27" 2560x1440 LCD - diametralnie zmienia warunki pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...