Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GEN1992

jak płacić za autostrady

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie może pytanie banalne ale jestem młodym kierowcą i wybieram się trasę. Czy podróżując osobówką wystarczy tylko gotówka?

 

Jak wygląda ta elektroniczna metoda płatności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można płacić też zbliżeniowo kartą, jest wygodniej.

 

A jak chcesz płacić elektronicznie to musisz kupić ten odbiornik i zamontować go w samochodzie, nie mam tego cuda póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w miejscach gdzie bramki są zlikwidowane i są te czytniki na drogą ? auta które mają te urządzenie mają bez problemów a ci którzy ich nie mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w miejscach gdzie bramki są zlikwidowane i są te czytniki na drogą ? auta które mają te urządzenie mają bez problemów a ci którzy ich nie mają?

 

Są wydzielone bramki dla aut z odbiornikami i normalne bramki dla aut bez nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli chyba wszystko wiem

a takie pytanie poza tematem w jakim czasie można pokonać trasę 500 km w Polsce ? wg google maps 6h jak to wygląda realnie? trasa z mazur do krakowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie jak trasa wygląda? Ile miast po drodze? Bo 500Km można pokonać w 3.5h-4h autostradą jadąc spokojnie a i 8h jak po drodze jest do przejechania kilka dużych miast. Z Mazur do Krakowa.

No dobra ale dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym nawet mając ten elektroniczny aparat, na niektórych odcinkach autostrad (np. A4 Kraków-GOP, A2 Poznań-Konin) żadnego pożytku z niego nie ma, z racji tego, że te odcinki autostrad są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak jest np długi korek do bramek, to ten elektroniczny aparacik też nic nie da, bo i tak trzeba stać w tym korku razem z innymi autami. Droga rozwidla się na poszczególne bramki dopiero tuż przy nich, a zanim się tam dojedzie, to i tak trzeba tkwić w korku i żaden elektroniczny aparacik tego nie zmieni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

I jak jest np długi korek do bramek, to ten elektroniczny aparacik też nic nie da, bo i tak trzeba stać w tym korku razem z innymi autami. Droga rozwidla się na poszczególne bramki dopiero tuż przy nich, a zanim się tam dojedzie, to i tak trzeba tkwić w korku i żaden elektroniczny aparacik tego nie zmieni. ;)

Nie mówiąc o tym, że bodajże na A4 w kierunku Wrocławia bramka dla elektronicznych nie jest osobna. I stoisz, bo przed Tobą płacą. Zyskujesz te 30 sekund na zbliżeniową płatność :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówiąc już o tym, że ten czytnik normalnie kosztuje ~~100PLN (samo urządzenie) a teraz jest w jakiejś pseudo promocji za 50PLN :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówiąc już o tym, że ten czytnik normalnie kosztuje ~~100PLN (samo urządzenie) a teraz jest w jakiejś pseudo promocji za 50PLN :E

 

Promocja już się skończyła, teraz urządzenie jest do kupienia za 135 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy w google maps są wyśrubowane. Jeżdząc normalnie, zgodnie z przepisami ciężko jest je osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat google opiera się na przepisach i z nich jest obliczany czas przejazdu (z max dopuszczalnej prędkości na określonym odcinku drogi).

Problem w tym że nie bierze pod uwagę korków, świateł itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie spieszy, to najlepiej omijać te nasze najdroższe autostrady w Europie. Zaoszczędzi się i na kosztach za przejazd autostradą i na paliwie, bo jak się jedzie wolniej zwykłymi drogami, to auto spali mniej. Zresztą, często i tymi autostradami się za wiele szybciej nie dojedzie, bo trzeba tkwić w korku do bramek. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Na zwykłych drogach zazwyczaj masz światła, ronda, pieszych i fotoradary.

 

Oszczędzisz pozornie, bo na paliwo wydasz więcej jadąc krajowką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na paliwo wydaje się więcej na autostradzie. Jak jedziesz autostradą niemal non stop np te 140-160 km/h, a czasem i więcej, to auto spala wyraźnie więcej paliwa jak podczas jazdy zwykłą DK. Jadąc zwykłymi DK traci się więcej czasu, to fakt, dlatego to opcja jak się komuś nie spieszy, ale na paliwie się oszczędza i to wyraźnie. Taki przykład. Trasy Wrocław - Drezno i Wrocław - Praga. Obie trasy niemal tak samo długie. Od Wrocławia do samego Drezna jedzie się autostradą, a do Pragi cały czas zwykłymi szosami, dopiero 70 km przed Pragą jest kawałek autostrady. Do Drezna jedzie się wyraźnie szybciej, ale jadąc do Pragi spalam wyraźnie mniej paliwa. Fotoradary? Przecież one są oznaczone, przy drogach jak wół stoją znaki ostrzegające przed nimi, do tego możesz sobie je wgrać do nawigacji, aby przed nimi ostrzegała, więc nie widzę problemów. Nie wiem, może mam takie szczęście, ale mnie w Polsce jeszcze nigdy żaden fotoradar nie złapał. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Shadow, pamiętaj ze mówisz o swoim aucie.

 

Mnie jest ekonomiczniej jechać autostradą.

120 km/h, 6 bieg spalanie 4,5 l.

 

O komforcie jazdy nawet nie wapominam.

 

Na autostradzie nie musisz jechać 150 jak podajesz. Zresztą to porównanie jest głupie. Czas i komfort też się liczą.

 

 

Nawet gdybym miał zapłacić kilka złotych więcej to bardziej szanuje swój czas i komfort podróży.

Nie wspominając nawet o bezpieczeństwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milf Hunter Anal Tornado

Jak się nie spieszy, to najlepiej omijać te nasze najdroższe autostrady w Europie. Zaoszczędzi się i na kosztach za przejazd autostradą i na paliwie, bo jak się jedzie wolniej zwykłymi drogami, to auto spali mniej. Zresztą, często i tymi autostradami się za wiele szybciej nie dojedzie, bo trzeba tkwić w korku do bramek. ;)

Bzdura. Swoim e39 jadąc 140-160 pale mniej w autostradzie niż na zwykłej międzymiastowej jadąc 60-100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Swoim e39 jadąc 140-160 pale mniej w autostradzie niż na zwykłej międzymiastowej jadąc 60-100.

 

Potwierdzam moja Celinka spaliła coś koło 8 litrów przy 140-160km/h

 

Trasę 500km do Krakowa udało się ogarnąć w 7h czyli google maps nie kłamało. Z powrotem tak samo mimo że jechałem więcej tzw. dziewięćdziesiątką.

Za mały odcinek autostrady zapłaciłem 1.10zł :E wszystko przez to że przegapiłem zjazd. Pierwszy raz w życiu jechałem taką trasę i myślałem że będzie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc krajową około 90-100, w porywach do 120 km/h spaliłaby zapewne z 6. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 1/2 ceny benzyny to podatki, unia daje gigantyczną kasę na autostrady a oni jeszcze chcą opłat za przejazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow, pamiętaj ze mówisz o swoim aucie.

Mnie jest ekonomiczniej jechać autostradą.

120 km/h, 6 bieg spalanie 4,5 l.

O komforcie jazdy nawet nie wapominam.

Na autostradzie nie musisz jechać 150 jak podajesz. Zresztą to porównanie jest głupie. Czas i komfort też się liczą.

Nawet gdybym miał zapłacić kilka złotych więcej to bardziej szanuje swój czas i komfort podróży.

Nie wspominając nawet o bezpieczeństwie.

 

 

Zdecydowanie :thumbup:

Dodatkowo na krajowych masz wyprzedanie, hamowanie, postoje, itd, to wszystko ma negatywny wpływ na spalanie i komfort. A na autostradzie płynność ruchu więc zdecydowanie bardziej preferuje trasę z autostradą niż bez.

 

Trasę 500km do Krakowa udało się ogarnąć w 7h czyli google maps nie kłamało. Z powrotem tak samo mimo że jechałem więcej tzw. dziewięćdziesiątką.

Za mały odcinek autostrady zapłaciłem 1.10zł :E wszystko przez to że przegapiłem zjazd. Pierwszy raz w życiu jechałem taką trasę i myślałem że będzie gorzej.

Zdecydowanie da się ogarnąć wyniki google maps, ja ostatnio trasę Lublin Tarnów przejechałem w 40 min szybciej niż mówili, ale nie zawsze było to zgodnie z przepisami. :] Był też kawałek autostrady, darmowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 1/2 ceny benzyny to podatki, unia daje gigantyczną kasę na autostrady a oni jeszcze chcą opłat za przejazd.

Ale z tej benzyny utrzymuje się też wielokrotnie więcej dróg darmowych. Obecnie wydajemy na autostrady dużo, bo dopiero rozbudowujemy sieć, potem utrzymanie będzie tańsze. No i część przetargów była organizowana jeszcze za SLD, zanim Unia zaczęła płacić, tam zarządcami są prywatne spółki i opłaty zwykle znacznie wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...