Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

munio1000

Pomoc w diagnozie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu mam problem ze swoim komputerem, specyfikacja na foto (drugie,większe):

 

Otóż, po zamontowaniu do tej platformy karty graficznej Gigabyte 8500GT pojawiają się dziwne błędy przeglądarki - każdy pobrany plik jest uszkodzony, następują błędy systemu (często pojawia się błąd ntfs.sys)

 

Wcześniej to samo działo się na płycie asrock h61m-hvgs, więc podmieniona została już płyta, zasilacz (obecnie posiadam fortrona fsp350-60hhn(85) i na nim działam, podłożyłem 400w z innej na pewno sprawnej platformy i problem występuje), reinstall systemu win 8.1, próbowałem odłączyć wyszczególnionego SSD i próbowałem zainstalować na samym talerzowcu - błąd w czasie instalacji, stanęła na 66% i nastąpiło zawieszenie systemu bez resetu, 0 reakcji na ruchy myszą i na klwiaturę, choć dysk na pewno jest ok - sprawdzane victorią w hirensie, powierzchnia bez badów.

 

Obstawiam dwa elementy - pamięć i procesor. Pamięć przeskanowana memtestem z livecd linuxa - 3 przejścia bez błędów.

Pozostaje procesor.

Dodatkowo wklejam smart SSD (dysk wygląda na zdrowy z powodu dużej ilości komórek zapasowych).

 

Czy można obwiniać tu procesor? Obecnie nie mogę uruchomić części programów z dysku, bo po prostu pozżerało pliki :( OCCT wywala komunikat "plik lub katalog jest uszkodzony lub nieczytelny"

post-148377-140636635081_thumb.png

post-148377-140636635846_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyciągniesz grafikę to problem nadal występuje?

To że memtest przechodzi to nie znaczy że problem nie leży po stronie pamięci...

Spróbuj zmniejszyć częstotliwość działania zarówno procesora jak i pamięci, ewentualnie podnieść im napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie na integrze działa zauważalnie lepiej niż z podłączoną grafiką na pcie.

Wspominaną wcześniej grafikę 8500gt przetestowałem na innym komputerze - 1h w occt w teście ze sprawdzaniem błędów, błędów 0.

 

Ok podbiję napięcia zobaczę co się będzie działo.

PS. proszę o weryfikację smart SSD czy na pewno nie muszę się o niego obawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie na integrze działa zauważalnie lepiej niż z podłączoną grafiką na pcie.

Wspominaną wcześniej grafikę 8500gt przetestowałem na innym komputerze - 1h w occt w teście ze sprawdzaniem błędów, błędów 0.

 

Ok podbiję napięcia zobaczę co się będzie działo.

PS. proszę o weryfikację smart SSD czy na pewno nie muszę się o niego obawiać

 

Jak napisałem tak zrobiłem: na pamięci poszło 1,65 (płyta dziwna, wybór co 0,15V), procesorowi nie mogę podnieść napięcia (płyta dziwna x2).

w trakcie nowej instalacji WIN8.1 pojawia się w okolicach 60% BSOD z opisem bad_pool_header.

Użyłem googla, ale przypadki odnoszą się do sytuacji z zainstalowanymi już systemami, a nie podczas świeżej instalacji bezpośrednio z płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś w stanie sensownie regulować napięć to zmniejsz taktowania: mnożnik na procesorze o ~3, oraz pamięci o piętro niżej. Jeżeli pamięci nie da rady niżej, to ręcznie podbij timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś w stanie sensownie regulować napięć to zmniejsz taktowania: mnożnik na procesorze o ~3, oraz pamięci o piętro niżej. Jeżeli pamięci nie da rady niżej, to ręcznie podbij timingi.

 

Sprawa najpradopodobniej wyjaśniona: wina pamięci RAM.

Podmieniłem swoje 4gb patriota na 8gb/1600 też patriota od brata - póki co wszystko stabilnie :)

Dzięki za podpowiedź żeby nie kierować się wynikiem memtestu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...