Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mrowa52

Mini PC - 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tutaj nowy także na wstępie chce pozdrowić wszystkich użytkowników forum.

Bardzo możliwe, że w najbliższym czasie (max miesiąc) będę robił przesiadkę z mojego laptopa (MSI Gx740) na komputer stacjonarny. Grzebiąc troche po necie znalazłem fajną (przynajmniej wizualnie) serie obudów (w życiu nie słyszałem słowa "obudów" xD) Cooler Master Elite 100. Mam dość ograniczone miejsce a one są znacznie mniejsze niż normalna obudowa. I tu mam do was prośbę - czy moglibyście "złożyć" mi jakiś zestaw z taką obudową do ok 2000zł (sama skrzynka, na resztę jest osobny budżet)? Może są tu jacyś użytkownicy sprzętu w takiej budzie i mogą się też wypowiedzieć na temat temperatury i kultury pracy, szczególnie w upalnych dniach. Komputer przede wszystkim do grania, nie zależy mi na ultra detalach ale było by fajnie gdyby dało się odpalić nowe gry na średnich w FHD i powyżej 30fps bez spadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przebolejesz 2-letnią gwarancję, to można dorzucić, Radek jest wydajniejszy od 750 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nic nie złoży? A co, ten zestaw co podałem nie nadaje się nagrania?

 

A VS nie ma w morelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś specem w kwestii PC ale poprzeglądałem testy, rankingi komponentów które użył Dirian i nie wypada tak źle - dużo lepiej niż mój poprzedni sprzęt. Orientujecie się może czy w sklepie morele jest usługa darmowego złożenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nic nie złoży? A co, ten zestaw co podałem nie nadaje się nagrania?

 

Odpowiadałem autorowi tematu, odnośnie Cooler Master Elite 100.

 

Twój zestaw jest ok, tylko zmieniłbym zasilacz, chociażby ze względu na lepszą kulturę pracy corsaira. A jeśli chodzi o elektronikę tego Vero to na razie nie chcę się wypowiadać, póki nie znajdę dokładnych testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bardzo mocno chwalą sobie Vero, choć na chwilę obecną nie jest to tak sprawdzona jednostka, jak chociażby wyżej wspomniany Korsarz i z tego względu bardziej skłaniałbym się ku niemu. Vero dostarcza nieco wyższe napięcia, jednak są one w normie oscylacyjnie 5%. Natomiast, mógłby oferować nieco wyższą sprawność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadałem autorowi tematu, odnośnie Cooler Master Elite 100.

 

Twój zestaw jest ok, tylko zmieniłbym zasilacz, chociażby ze względu na lepszą kulturę pracy corsaira. A jeśli chodzi o elektronikę tego Vero to na razie nie chcę się wypowiadać, póki nie znajdę dokładnych testów.

 

Chodziło mi o całą serie Elite 100 (czyli 100, 110, 120 itd.). Dzięki za zainteresowanie tematem, jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie to piszcie, im więcej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś jeszcze napisać coś o temperaturach w takiej budzie? Nie będzie throttlingu? Może warto by dołożyć jeszcze jakiś wiatrak (nie wiem czy się cokolwiek jeszcze zmieści) bo sprzętu oszczędzać nie będę. Może lepiej by było zbudować sprzęt na Zalmanie Z3 plus - te rzeczy co podał Dirian pasowałyby pod taką obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym cooler master za bardzo nic nie złożysz, nadającego się do grania

 

Z rzeczywistością ta wypowiedź wiele wspólnego nie ma :-O

 

 

Nie jestem jakimś specem w kwestii PC ale poprzeglądałem testy, rankingi komponentów które użył Dirian i nie wypada tak źle - dużo lepiej niż mój poprzedni sprzęt. Orientujecie się może czy w sklepie morele jest usługa darmowego złożenia?

 

Komponenty Dirian-a nie są złe, tylko źle dobrane.

 

 

A mógłby ktoś jeszcze napisać coś o temperaturach w takiej budzie? Nie będzie throttlingu? Może warto by dołożyć jeszcze jakiś wiatrak (nie wiem czy się cokolwiek jeszcze zmieści) bo sprzętu oszczędzać nie będę.

 

Żadnego coolera już nie włożysz bo zwyczajnie nie ma więcej miejsc montażowych. Zestaw który Ci podaję niżej nie wymaga specjalnego chłodzenia.

 

 

Może lepiej by było zbudować sprzęt na Zalmanie Z3 plus - te rzeczy co podał Dirian pasowałyby pod taką obudowę?

 

Nic tym nie zyskasz, wiekszą budę i w sumie podobne części w środku.

 

Teraz do rzeczy. Zasilacz modularny dobrego producenta, bardzo cicha karta MSI, i5, płyta z wyjściami portów USB 3 na przedni panel, a wszystko w obudowie którą sobie wybrałeś. Troche ponad budżet ale warto, ewentualnie zmienić procesor na i3 4150:

 

http://www.morele.net/inventory/info/aUu3F/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście jeszcze polecić mi jakiś monitor FHD (z HDMI) do ok 500zł? Nie musi być duży, wystarczą mi 22"(po 4 latach na 17" i tak będzie spora różnica).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw podali powyżej, pasowałoby mieć 8GB ramu. Patrzyłem jak w Polsce z MSI GTX 760 MINI-ITX ale nie widać, a fajnie by się wpasował w małą obudowę. Generalnie zestaw ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelki będą dołączone do płyty głównej. A zasilacz lepiej dać http://www.morele.net/zasilacz-fortron-460w-460-60-hcn-efektywnosc-do-84-atx-2-3-active-pfc-12cm-fsp460-60hcn-627105/ - Hexa to nic ciekawego. No i osobiście uważam, że GTX 750 Ti Boost za 550 zł to nieporozumienie gdy za 70 zł więcej jest GTX 660 http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-gaming-oc-2gb-ddr5-n660-gaming-2gd5-oc-609901/ - jak dasz radę, to dorzuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw podali powyżej, pasowałoby mieć 8GB ramu. Patrzyłem jak w Polsce z MSI GTX 760 MINI-ITX ale nie widać, a fajnie by się wpasował w małą obudowę. Generalnie zestaw ok.

 

W tej obudowie nie potrzeba kart low-profile (coś takiego jak mini-itx nie istnieje :thumbup:) bo ona ma wystarczająco dużo miejsca by "ładować" pełnoprofilowe GPU.

 

 

Co tu jest niby źle dobranego? Jak już rzucasz oskarżeniami, to podaj szczegóły, a nie wypisujesz głupoty.

 

Primo to nie rzucam oskarżeń tylko sugeruje źle dobrane komponenty, a to spora różnica. Secundo żadynych głupot w mojej wypowiedzi nie było więc nie wiem skąd ta sugestia. Tetrio jak chcesz to masz:

 

- płyta ASRock H81M-ITX w Twoim zestawie nie ma wyjść USB 3 na przedni panel obudowy - źle dobrany komponent

- pamięć Kingston HypeX FURY DDR3-1866 - płyta nie obsługuje pamięci 1866, w trybie 1600 ma gorsze timingi (CL 9-10-9) od tańszej pamięci którą zaproponowałem - pamięć za droga i nieefektywna - źle dobrany kompnent

- SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus - pomijając jakość zasilaczy tego producenta (którą nie błyszczą) po co komu do zestawu który będzie brał w stresie góra 150-170 W 500 watowa elektrownia ? - źle dobrany komponent

 

Kabelki będą dołączone do płyty głównej. A zasilacz lepiej dać http://www.morele.net/zasilacz-fortron-460w-460-60-hcn-efektywnosc-do-84-atx-2-3-active-pfc-12cm-fsp460-60hcn-627105/ - Hexa to nic ciekawego.

 

Dalej próbujesz wcisnąć elektrownię do małego zestawu który kompletnie tego nie potrzebuje. HEXA + to nie jest nic ciekawego tylko modularny zasilacz z certyfikatem 80 plus który w zupełności wystarczy. Zalety modularnego zasilacza w obudowie ITX tłumaczyć chyba nie muszę. Gdybym nie wybierał zasilacza modularnego w zupełności wystarczy ten http://www.morele.net/zasilacz-fortron-fsp250-60hhn-85-627106/

 

No i osobiście uważam, że GTX 750 Ti Boost za 550 zł to nieporozumienie gdy za 70 zł więcej jest GTX 660

 

Dokładać kolejne kilkadziesiąd zł można ale budżet nie jest z gumy. Problem polega na tym że sam GTX 660 weźnie więcej prądu niż cały zestaw z GTX 750 Ti. Dlatego dałem taką, a nie inną kartę. Jej dodatkową zaletą jest brak zasilania 6-pin czyli jedem kabel mniej w obudowie i zdecydowanie mniejsza ilośc wydzielanego ciepła. Niższa temperatura w budzie = zdecydowanie cichsza praca wentylatorów.

 

mrowa52 wywal pastę termoprzewodzącą bo jest do niczego nie potrzebna i bardzo droga jak na swoją efektywność. Również zestaw bezprzewodowa klawiatura-mysz to zły pomysł do gier. Przynajmniej klawiatura powinna być przewodowa i wcale nie droga. Proponuje także sprawdzonych producentów bo Gigabyte dopiero raczkuje w tym segmencie rynku. Osobiście mam coś takiego i grać da radę :

http://www.morele.net/mysz-logitech-m185-szara-910-002238-bezprzewodowa-2-4-ghz-401928/

http://www.morele.net/klawiatura-logitech-k120-oem-920-002479-321767/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do tego zestawu co podał Voodoo34 podepnę bez problemowo Plextora m5s - nie mam do niego żadnych sanek? I jaki kabel potrzebuje żeby go podpiąć?

Tak by to wyglądało : http://www.morele.net/inventory/info/ngpQ8F/

 

Podepniesz bez problemu. Kabel zasilający SATA będzie w zasilaczu, podłączeniowe SATA powinny być 2 przy płycie.

 

Zapomniałem o waznej sprawie. Na procesor jest potrzebne chłodzenie niskoprofilowe bo box-owe jest za wysokie. Powinno bez problemu wystarczyc to: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-zelos-0r100003-633946/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o waznej sprawie. Na procesor jest potrzebne chłodzenie niskoprofilowe bo box-owe jest za wysokie. Powinno bez problemu wystarczyc to: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-zelos-0r100003-633946/

 

Jak dokupie to chłodzenie to nie będą robić w sklepie przy montażu żadnych problemów? Nie będzie trzeba kupować jeszcze jakiejś pasty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie bardzo mocno chwalą sobie Vero, choć na chwilę obecną nie jest to tak sprawdzona jednostka, jak chociażby wyżej wspomniany Korsarz i z tego względu bardziej skłaniałbym się ku niemu. Vero dostarcza nieco wyższe napięcia, jednak są one w normie oscylacyjnie 5%. Natomiast, mógłby oferować nieco wyższą sprawność.

 

Wiesz co, jak w modelu z droższej serii nie działają zabezpieczenia kiedy trzeba i dochodzi do uszkodzenia sprzętu, to trochę obawiałbym się tego tańszego w postaci Vero. Ludzie zazwyczaj chwalą sobie to co kupują i nie za bardzo mają ten sprzęt z czymś porównać. To np. jakbyś chwalił swoje auto zapominając o tym, że za te pieniądze można kupić ładniejsze, mniej awaryjne.

 

Chłodzenie powinni zamontować. Jeżeli producent nie dołącza pasty to tragedii wielkiej nie będzie - temperatury będą kilka stopni wyższe niż po zastosowaniu dobrej pasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...