Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Anker23

Laptop za prawie 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Noszę się z zamiarem zakupu laptopa w okolicach kwoty 3500 złotych.

Będę go używał do zwykłych czynności, a ponadto gier. Z uwagi na nie, potrzebuję czegoś porządnego.

Przejrzałem kilka ofert i jak na razie moim faworytem jest ten MSI: http://www.x-kom.pl/p/182196-notebook-laptop-15-6-msi-gp60-leopard-pro-i7-4700hq-8gb-1000-win8x-gtx850m.html

 

Niestety y50 o Lenovo odpada z uwagi na przekroczenie budżetu. Zależy mi na matowej matrycy i wydajności. Myślę, że 15 calowy ekran mi wystarczy.

Zastanawiam się jednak nad systemem. 7 czy 8?

 

Proszę Was o opinię, na temat ww. laptopa lub doradzenia czegoś podobnego.

 

P.S.

 

Potrzebowałbym także jakiejś sensownej podkładki chłodzącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim okresie czasu chcesz dokonać zakupu? W ciągu miesiaca niecałego dostępny będzie

Asus R510 z i7 + gtx850 ddr3

 

W znacznie niższej cenie niż MSI a podzespoły takie same jak wspomniany msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śpieszy mi się aż tak. A czy ten Asus tylko, że z ssd także będzie w niższej cenie? http://www.x-kom.pl/p/203287-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009h-8-i7-4710hq-8gb-128750-win8-gtx850.html?partnerid=100180188&sm12=NjA=&ts=1406385471&token=637d9bbb2e85ca037ef18b7c133ebab0

 

Natchnęła mnie jednak myśl. Czy są jeszcze jakieś inne różnice pomiędzy wielkością matrycy, poza wielkością :) i poborem energii elektrycznej?

 

Jeśli nie, to chyba w 17 jest większy wybór, czy jednak się mylę.

 

W tym momencie mam na oku albo tego msi z mojego postu, albo tego lenovo: http://allegro.pl/laptop-lenovo-y50-70-i5-8gb-1tb-gtx860m-fhd-500zl-i4453082881.html

 

Pytanie tutaj jest takie; co będzie miało większą wydajność? msi z ddr3 czy lenovo z i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem pytanie co do wielkości matrycy. Potrzebujesz sprzę bardziej mobilny ( mniejszy i lżejszy) to kupujesz 15. Jest to kwrstia obojętna to możesz kupić 17. Rozpatrywanie 15 czy 17 pod innym kątem jest bez sensu

 

z 17 dostaniesz Acera v3-772 z i7 + gtx850 Gddr5 choć tylko z matrycą HD+

Wspomnane Lenovo z systemem wyjdzie tyle co acer.

JA bym sięnie pchałw y50 z i5 z racji tego, że akurat ten laptop ma lutowany do MOBO procesor więc go nie wymienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeśli napisałem niezrozumiale. MIałem nadzieję, że inna matryca to bardziej zróżnicowane bebechy.

Niestety ten asus ma błyszczącą matrycę, a ja potrzebuję matowej.

Nadal nie wiem czy i5 z 860 czy i7 i 850

edit:

A może ten: http://www.x-kom.pl/p/201310-notebook-laptop-14-1-msi-ge40-dragon-eyes-i7-4712mq-8gb-1000-win8x-gtx850m.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można folię nakleić na wyświetlacz i uzyskać efekt matowej matrycy. :thumbup:

 

i5M z GTX860M ? Niee... Laptopowe i5 to CPU do gier po prostu słabe i tyle. Większa rozgrywka multiplayer i będzie się dławić. W desktopie jak najbardziej, tam i5 ma 4 rdzenie.

 

Z kolei następny problem - i7M znacznie wydajniejszy od i5M w wielu laptopach występuje razem z throttlingiem (taki gratis :E), dlatego zajrzyj do recenzji interesujących cię sprzętów i zwróć szczególną uwagę na opis układu chłodzenia. Kiepskie chłodzenie to kolejny słaby punkt - nawet lepsze podstawki chłodzące niewiele pomogą.

 

14" do gier IMO niezbyt. Raz, że wspomniany przed chwilą układ chłodzenia będzie musiał być przystosowany do mniejszej konstrukcji (przeważnie wtedy po prostu gorzej sobie radzi z odprowadzaniem ciepła - inne heatpipe'y etc.), a dwa - nie masz napędu optycznego. Kupno zewnętrznego albo ściąganie wszystkiego z chmury to IMO dość kiepskie rozwiązanie.

 

IMO jakiś 17" MSI powinien być ok - układy chłodzenia dość dobre w droższych sprzętach (zależy od konkretnego modelu), "normalne" GPU z pamięciami DDR5, cała reszta też jest w porządku. Gamingowca z reguły się często nie nosi, a ponadto różnica między 15", a 17" jest IMO jednak odczuwalna w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ujdzie w tłoku. Za te 150zł więcej jest Acer z gtx850 gddr5 choć będzie miał gorszą matrycę

Co do naklejania folii :E nie umiem sobie tego wyobrazić. Folia matowa na telefonie daje dziwaczny efekt + nakleić to na ekran 17" to była by istna makabra..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to już jest 4000. Zawsze tak będzie: jeszcze 100 złotych i to, jeszcze 50 i tamto. Budżet ma określony 3900 to max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...