Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Przemi06

Załamywanie się obrazu przy przesuwaniu scrolem[rozwiązany]

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam problem i nie mogę sobie z nim poradzić. Karta graficzna GTX 750Ti.

Przy przesuwaniu obrazu scrolem, obraz tak jakby się łamie... Pół tekstu się przesuwa a połowa zostaje co daje bardzo chu*** efekt.

Często też widać jak obrazki się przesuwają ale tylko częściowo...

Ktoś wie jak to zniwelować? Próbowałem uchwycić to na screenie ale się nie da ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak brak sterownika do karty graficznej i system cisnący na standardowym vga.

Więcej będzie można powiedzieć jak wrzucisz video :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemi06- doskonale wiem o co Ci chodzi bo mam to samo.

Dlatego przeciściłem trochę pakiet który Nvidia wciska razem ze sterownikiem obrazu.

Wywaliłem m.in. Nvidia Experience oraz kontroler i sterownik Nvidia 3D Vision (Panel sterowania - Programy i funkcje).

Następnie wyłączyłem Nvidia Display Driver Service (Start - Uruchom - wpisujesz services.msc - szukasz Nvidia Display Driver Service - rpm - zatrzymaj - ponownie rpm - właściwości - Typ uruchomienia: przestawiasz na wyłączony).

Nie pamiętam czy wcześniej nie wywalałem jeszcze czegoś powiązanego w "Programy i funkcje".

W każdym razie od Nvidii zostały mi tam tylko:

- Oprogramowanie systemu PhysX

- Sterownik dźwięku HD

- Sterownik graficzny (340.33)

Wyłączenie Nvidia Display Driver Service sprawiło że utraciłem dostęp do panelu Nvidia na pulpicie ale problem z załamywaniem obrazu podczas scrollowania strony wydaje się być łagodniejszy, tzn. obecnie bywa widoczny przede wszystkim przy powolnym scrollowaniu strony do góry i nie mam już tego bijącego po oczach efektu "załamanej kreski" na całej szerokości ekranu.

Także w procesach w menadżerze zadań (Ctrl + Shift + Esc) nie mam już nic od Nvidii (wcześniej były tam m.in. nvvsvc.exe i nvxdsync.exe).

W grach nie ma w związku z tym żadnego problemu, bo sam sterownik obrazu (340.33) działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem roziwązanie ale nie umiem go zastosować, podejrzewam, że jest to do linuxa.

 

Przypadłość zrywania obrazu/wideo przy użyciu zamkniętych sterowników nVidia

 

Wielu użytkowników kart nVidia korzystających z jakiejkolwiek dystrybucji GNU/Linux bądź systemu MS Windows, doświadcza w jakimś stopniu niestabilnego wyświetlania obrazu na ekranie monitora. Objawia się to podczas oglądania materiału wideo (okno jest niejako podzielone w poziomie na dwa obszary przesunięte lekko wobec siebie), jak też przesuwania strony w przeglądarce, edytorze tekstu, itp.

 

W dystrybucjach GNU/Linux występują różne sposoby wyświetlania zawartości ekranu, głównie za sprawą kompozytorów obrazu. Niektóre z nich rozwiązują problem stabilności wyświetlanych treści u wielu użytkowników, lecz u niektórych problem pozostaje, pomimo takich samych konfiguracji sprzętowych (w tym przypadku kart graficznych).

 

To dość kłopotliwe dla sporego grona użytkowników.

Rozwiązanie problemu dla kart GTX 600/700/Titan nVidia GPU

 

Dodaj następując linijkę:

 

Option "metamodes" "nvidia-auto-select +0+0 { ForceFullCompositionPipeline = On }"

 

 

do /etc/X11/mhwd.d/nvidia.conf w Section "Screen" , jak poniżej:

 

Section "Screen"

Identifier "Screen0"

Device "Device0"

Monitor "Monitor0"

DefaultDepth 24

# >>>> Linijka poniżej rozwiązała problem zrywania obrazu dla karty GTX 660 Ti:

Option "metamodes" "nvidia-auto-select +0+0 { ForceFullCompositionPipeline = On }"

SubSection "Display"

Depth 24

EndSubSection

EndSection

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem udało się rozwiazać. Należało w ustawieniach Firefox wyłączyć płynne przewijanie, od teraz obraz jak żyleta. :)

 

Do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O- dzięki :) .

Chociaż z drugiej strony to teraz jest tak duży "skok" scrolla, że chyba jednak zostanę przy włączonej płynności.

Nawet zacząłem się domyślać że może chodzić o przeglądarkę, bo w samej Windzie scroll działa bez problemu (bez załamań obrazu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie załamanie występowało w przeglądarce jak i w filmach, wystarczyło przestawić W7 z wyglądu klasycznego na areo i już nie mam załamań obrazu, sam się zdziwiłem, wcześniej wgrywałem rozmaite kodeki i stosowałem rożne ustawienia, a rozwiązanie było tak banalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O- dzięki :) .

Chociaż z drugiej strony to teraz jest tak duży "skok" scrolla, że chyba jednak zostanę przy włączonej płynności.

Nawet zacząłem się domyślać że może chodzić o przeglądarkę, bo w samej Windzie scroll działa bez problemu (bez załamań obrazu).

 

 

To ustaw sobie w panelu sterowania o ile ma się przeskakiwać scroll. Not big deal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...