Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

UndercoV

Kierunek wymiany sprzętu... Co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z dalszym upgrade'em sprzętu, żeby nie przedłużać podam od razu mój obecny sprzęt:

 

G3220 box

R9 270X Msi

4gB ram z kingstona black 1600 mhz

Asrock H81M

TT Smart Se 530w M

Gelid Darkforce

 

 

Chciałbym, abyście mi podpowiedzieli od czego zacząć i jak skończyć upgrade, myślę nad ramem --> ssd --> płyta --> procesor (lub procesor ---> płyta), ale bardzo potrzebuję Waszego zdania, aktualnie nie jestem pewien, co będzie dla mnie najlepsze, i lepiej będzie poczytać opinię kogoś, kto wie co teraz wychodzi i co warto kupić.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz pograć w bardziej wymagające gry to na początek warto zainwestować w procesor serii i5 i ram. Dopiero później zabierać się za SSD i płytę.

@edit

Ile w ogóle masz kasy na upgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze kasę zbieram na bieżąco, ciężko powiedzieć. Na pentiumie mimo wszystko daję sobie radę przy każdej grze w jaką grałem, bf4 działał w bodajże 60 fpsach na ultra w full hd, także nie widzę problemów z wstrzymaniem się od "forcowania" tego zakupu i5 najpierw, poza tym sam nie wiem czy na taką płytę warto sadzić jakiegoś 4670k

 

 

btw. tą h81m wysyłam jutro na gwarancję, bo jest spory problem, wątpię że się go da naprawić, więc pewnie dadzą mi nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60fps, ale raczej nie w multi.

Jeżeli w grach które lubisz/preferujesz wydajność jest wystarczająca to dołóż 4 GB ramu + SSD dla komfortu użytkowania i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakiś ssd 120gb około 250 zł? Na pewno nie przeznaczę więcej na taki dysk.

 

 

btw. nie warto poczekać na m2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega będzie sprzedawał plextora jakiegoś co kupił za 300-350 w mojej cenie, także na razie pomyślę o nim.

 

m5 albo m5s nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy plextor m5s jest warty obecnie( nowy ) ok 280 zł, przy czym ma już następcę m6s w podobnej cenie, wiec jak dla mnie 250 zł za używke to trochę za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczal od ramu, 4GB to jednak juz naprawde malo, dolozenie 4 i wylaczenie swapa moze calkiem ladna roznice w uzytkowaniu dac. A potem procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy plextor m5s jest warty obecnie( nowy ) ok 280 zł, przy czym ma już następcę m6s w podobnej cenie, wiec jak dla mnie 250 zł za używke to trochę za dużo.

 

 

To kolega, więc cena na pewno nie będzie wynosić 250 zł.

 

 

@UP

Tak, pierwszy będzie ram na pewno.

Możesz mi wyjaśnić o co Ci chodzi z wyłączeniem swapa?

//edit

Poczytałem co nieco ale wydaje mi się że teraz też mogę wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kup procesor, to jest podstawowe ograniczenie tego zestawu. Po co chcesz zmieniać płytę? Będziesz robił OC? SSD nie da Ci żadnego skoku wydajności w grach, prócz szybkości ich ładowania, jeśli oczywiście będziesz je instalował na SSD, a uwierz, że szybko skończy Ci sie miejsce. Ram oczywiście warto mieć 8gb, ale nie przesadzajmy, 4gb daje rade aktualnie w większości gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zupełnie odmienne zdania na ten temat. Nie wiem co robić w takim razie, ale szczerze mówiąc byłbym bardziej skłonny do kupna ramu, bo Tobie może wystarcza, a ja jadę na końcówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 16, więc widze ile jest używane i faktycznie jest to ponad 4. Ale procesor bardziej Cie ogranicza. Zerknij na testy jaka jest różnica między procesorami w grach ;)

 

Kość ramu łatwiej dokupić. Tylko po co Ci 8 jak procesor ma tylko 2 niezbyt mocne rdzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w grach, w które gram sobie radzi, a szybkie działanie systemu osiągnę przez ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że SSD nie podnosi wydajności, no ale jak wolisz. Ja tylko radzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowers ma pełną rację i doskonale wie o czym pisze. W pierwszej kolejności wymiana procesora. Pentium może sobie radzi ( BF4 i 60 fps na ultra w full hd to i tak nie wierzę, ale to w sumie nieistotne), ale i5 będzie wręcz wymiatał. W tym momencie jest to najsłabszy elemeny Twojego komputera, który jak znane prawidło głosi jest tak szybki jak najwolniejsza jego część. Po wymianie CPU zyskasz stabilną podstawę do zmian innych komponentów na kolejne kilka lat. W drugiej kolejności na liście jest RAM, chyba że masz WindowsXP który więcej pamięci i tak nie obsłuży. Dopiero na końcu tej listy znajduje się SDD poprawiający komfort użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramem --> ssd --> płyta --> procesor (lub procesor ---> płyta)

 

Witam.

 

Piszesz potem o tym że Pentium wystarcza itd.

Więc:

RAM -> SSD -> PROCESOR

to jest droga jeżeli chcesz sobie uprzyjemnić rozgrywkę, będą gry którym nie wystarczy 4GB, SSD fajnie skraca czasy ładowania, nie powoduje krótkich przycinek w grach które w czasie rzeczywistym doczytują tekstury, procesor się przyda jak już ten Pentium Ci nie wystarczy

 

RAM -> PROCESOR -> PŁYTA - SSD

to jest droga wydajności. RAM nadal na pierwszym miejscu, procesor proponuję jednostkę i5-K, a płytę która dobrze go podkręci (niekoniecznie ekstremalnie) znajdziesz za około 300zł, na samym końcu SSD on nie zwiększa wydajności a komfort użytkowania komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę to i podejmę dobrą decyzję. Prawdopodobnie po prostu wezmę ssd przed procesorem, bo ssd to nie taka poważna sprawa (z rzędu 250 zł a nie 800)

 

 

 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc. Miło, że tyle osób odwiedziło temat, aby mi pomóc.

 

 

Jako, że zdobywam pieniądze na bieżąco, to wolę kupować sobie rzeczy po 200 zł, aniżeli zbierać dłużej i kupić ten procesor, bo przez ten czas miałbym już ram i ssd, co bardzo zwiększyłoby komfort działania, a kasę jakoś bym w końcu załatwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowta co chceta, ja bym wsadzil najpierw SSD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu na początku dokupiłbym drugą kość RAMu i zmienił procesor, a dopiero później myślał nad ssd. Płytę bym zostawił, bo ona spokojnie da radę z I5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...