Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Barnette

Dwie różne karty graficzne jako jeden układ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barnette

Niedługo planuję zakupić całkiem nowy PC i już mniej więcej skompletowałem sobie części, ale że "niedługo" oznacza raczej kilka miesięcy, a obecnie jestem posiadaczem dość starego sprzętu (i trochę mi się nudzi), jestem ciekaw czy mógłbym zakupić taką kartę graficzną, aby działała mi i teraz, i za parę miesięcy w nowym PC'cie.

 

No więc tak: nowy PC ma być oparty o płytkę MSI Z87-G43.

Planuję do niego grafikę MSI GeForce GTX 660 lub Gigabyte GeForce GTX 760.

 

Obecnie płytka: GA-MA78GM-S2H (xD)

 

Chciałbym, żeby ta grafika (którą miałbym teoretycznie kupić teraz) działała razem z lepszą grafiką tworząc całość układu graficznego.

Myślę, że to o czym piszę jest raczej niemożliwe ze względu na wiek mojego obecnego sprzętu, ale proszę: oświećcie mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem co chcesz zrobić? Kupić teraz GTX 660/760 i wsadzić do starego mobo a potem dokupić drugą kartę ? Możesz kupić 760 i wsadzić do obecnej płyty (pewnie procek będzie ograniczał, nic o nim nie napisałeś)a za parę miesięcy przenieść do z87. Jeśli chcesz z w przyszłości zrobić układ SLI to musisz mieć takie same karty (ten sam chipset i najlepiej producent), jak wsadzisz 660 z 760 to najwyżej będziesz mógł jedną wykorzystać do physx a drugą do renderowania. Na obecnej płycie i tak nic nie zrobisz bo masz jedno PCIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby ta grafika (którą miałbym teoretycznie kupić teraz) działała razem z lepszą grafiką tworząc całość układu graficznego.

Napisz to inaczej bo najprawdopodobniej nikt tego nie zrozumie.

 

Nie ma przeszkód by teraz kupić kartę graficzną i potem ją przełożyć do nowego komputera, musisz się tylko upewnić że zasilacz w starym pc uciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Barnette

Miałem na myśli by teraz kupić jakąś grafikę, aby obecny komp ją wykorzystał w pełni a potem przyłączyć ją do nowego komputera, w którym już będzie GTX 760.

 

Obecny procek to AMD Athlon 64 X2 4600+ 2.41GHz, RAMu 3GB 667MHz, dysk Goodram C50, zasilacz FSP400-60GLN 400W.

 

Edit.: ok, rozumiem. A jak tego GTX 760 wykorzystałby mój obecny komp lub jaką grafikę wykorzystałby maksymalnie na ten moment?

 

Może lepiej kupić słabszą grafikę, którą teraz wykorzystam na max, a potem dokupić drugą taką samą do nowego kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak pisałem wyżej, jak SLI to 2 takie same. Moim zdaniem pogoń procka, wrzuć 660/760 GTX (choć przy tym procku i tak cudów nie będzie) a za jakiś czas przełóż grafę do lepszego zestawu. Jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Barnette

FSP400-60GLN 400W; edytowałem wcześniejszy post i wstawiłem resztę sprzętu. Obecnie moja grafika również jest sprzed połowy dekady - ATI Radeon HD 3850. Rozumiem, że tak czy siak kupując takiego GTX'a do obecnego PC'a będzie duża różnica w działaniu gier i całej wydajności układu graficznego?

 

A dwie grafiki w nowym kompie dadzą ogólnie lepszy efekt niż jedna (jak wyjdzie cenowo)? Np. GTX 760 vs. 2 inne klasę niższę Nvidii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko możesz unikaj robienia SLI. Pojedyncza mocniejsza grafika to zawsze lepszy pomysł.

Na tym procesorze normalną rzeczą będą spadki fps'ów bo jest po prostu słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soplus, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Do SLI nie trzeba dwóch takich samych kart ani od tego samego producenta! Faktem jest że SLI potrzebuje mocnego procka. U mnie 2x770 chodzi dobrze na minimum 4.0 na i5 4670k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soplus, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Do SLI nie trzeba dwóch takich samych kart ani od tego samego producenta! Faktem jest że SLI potrzebuje mocnego procka. U mnie 2x770 chodzi dobrze na minimum 4.0 na i5 4670k.

Potrzebne są karty oparte na tych samych chipsetach (tak napisałem), nie zrobisz SLI z 760 i 660. A o producencie napisałem "najlepiej". Wiec czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Barnette

Ok, czyli rozumiem, że na moim obecnym sprzęcie GTX 760 będzie normalnie działać (ale oczywiście nie w pełni wydajności przez procesor)? I tak to chyba będzie niebo a ziemia w porównaniu do obecnej karty ATI? :D

 

Czy może lepiej (w aspekcie przyszłościowym) dołożyć jeszcze 2 setki i wziąć Radeon R9 280X, który w ostatnim teście PCLab wypada lepiej średnio o 10 klatek w każdym tytule: http://pclab.pl/art58753-4.html ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tego procka kupisz gtxa 760 to karta będzie używana może w 20% co nie ma najmniejszego sensu. Nawet gdybyś wymienił sprzet na najtańsze pentiumy na 1155/1150 to by było kilkukrotnie szybciej. Do tego proca to nie ma sensu ładować niczego szybszego niż to co masz bo nie wykorzystasz w żaden sposób dodatkowej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...