Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

satanica

karta graficzna zmiana temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Hej , mam karte taka jak w sygnaturce, zazwyczaj temperatury w idle byly miedzy 45-50 stopni, dosc duze ,ale w stresie max 68 wiec jakos mi to wisiało, wczoraj wyjąłem kartę muzyczną Creative sound blaster x-fi ze slotu pci ( sam dół plyty) i temperatury grafy spadły o 13 stopni, odleglosc grafy od muzycznej byla jakos 8 cm wiec dziwi mnie, ze karta muzyczna wpływała az tak na temperature graficznej. Obudowa mam super wentylowana, przed graficzna mam nawet dolozony 12mm wiatrak, który wydmuchuje z nad niej cieple powietrze, z boku grafy mam 14 tke. Ktos ma jakies sugestie, dlaczego az taki to ma wplyw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , mam karte taka jak w sygnaturce, zazwyczaj temperatury w idle byly miedzy 45-50 stopni, dosc duze ,ale w stresie max 68 wiec jakos mi to wisiało, wczoraj wyjąłem kartę muzyczną Creative sound blaster x-fi ze slotu pci ( sam dół plyty) i temperatury grafy spadły o 13 stopni, odleglosc grafy od muzycznej byla jakos 8 cm wiec dziwi mnie, ze karta muzyczna wpływała az tak na temperature graficznej. Obudowa mam super wentylowana, przed graficzna mam nawet dolozony 12mm wiatrak, który wydmuchuje z nad niej cieple powietrze, z boku grafy mam 14 tke. Ktos ma jakies sugestie, dlaczego az taki to ma wplyw?

To proste. Zniknęła przeszkoda dla powietrza i poprawił Ci się przepływ powietrza. Mimo, że miałeś sporo luzu to w jakiś sposób, część chłodzenia była jednak osłonięta. Poza tym same karty dźwiękowe też mogą się nieco nagrzewać jak każde urządzenie elektroniczne (zależy od modelu, ale słyszałem, że niektóre potrafią dać sporo ciepła) i to ciepłe powietrze było wciągane do GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslalem, ale troche teraz mam zonka, bo lubie moja karte muzyczna i mysle co wymyslic, zeby temperatury zostaly nizsze a i muzyczna mogla byc zalozona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem przyczyne wyzszych temperatur grafy, to nie karta muzyczna powodowala ze w idle ciagle bylo 45 stopni, jak ja wyciagalem to odlaczylem drugi kabel dvi od karty ( idący do tv)dlatego temperatury spadły. W panelu Nvidi mialem ustawione rozszerzenie na 2 monitory ( jeden to telewizor). Myslalem, z gdy tv jest wylaczony to nie powinno to wplywac na temperatury i obciazenie grafy, a jednak. Teraz zmienilem na pojedynczy monitor i temperatury spadly o 15 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...