Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szymon Fudala

[Problem] BSOD / Stary / Windows 8.1 / brak pomysłu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam w miarę nowy hardware:

- obudowa NOX Live 2 z wyświetlaczem iMON;

- płyta główna GIGABYTE H67MA-D2H-B3;

- procesor Intel Core i5-2500 CPU 3.4GHz;

- RAM Kingston HyperX Genesis DDR3-1600 8GB Dual Channel Memory Kit (KHX1600C9D3X2K2/8GX);

- zasilacz XFX P1-550S-XXB9 PRO 550W;

- dysk SSD Crucial M4 64GM (systemowy);

- dysk HDD Seagate Barracuda Green ST1500DL003 1.5TB 5900 RPM 64MB Cache;

- karta graficzna i muzyczna zintegrowana z płytą główną;

 

Trudno stwierdzić gdzie leży problem. Komputer wykożystuję do oglądania TV, jest centrum domowej rozrywki. Po reinstalacji systemu trochę się uspokoiło, ale nadal czasem przestaje odpowiadać, po zamarznięciu wyskakuje po dłuższej chwili blue screen i reset.

 

W dzienniku zdażeń widnieje log:

Źródło: Kernel-Power

Identyfikator: 41

Poziom: Krytyczne

Kategoria zdarzenia: 63

Słowa kluczowe: 2

 

Wydaje mi się, że jest to skutek a nie przyczyna, bo w opisie pisze: System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia... wnioskuje, że chodzi z niewiadomej przyczyny to się stało :/ Jakieś sugestie?

Pozdrawiam,

Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostajesz bsody to wrzuć pliki .dmp z \windows\minidump gdzieś i podlinkuj.

 

Dobrze by było gdybyś był w stanie sprawdzić czy przy innym zasilaczu czy pamięciach problem nadal występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostajesz bsody to wrzuć pliki .dmp z \windows\minidump gdzieś i podlinkuj.

 

Dobrze by było gdybyś był w stanie sprawdzić czy przy innym zasilaczu czy pamięciach problem nadal występuje.

 

No i pojawia się pierwszy problem :/ Nie istnieje folder C:\Windows\minidump

 

Udało mi się nagrać film "zwiechy", pozwoliłem sobie przyciąć go i umieścić jedynie końcówkę:

 

https://www.dropbox.com/s/h8p4jpikxd54clq/VIDEO0004_01.mp4

 

Wygląda na to, że zrzutu nie ma, od razu reset spowodowany błędem CRITICAL_PROCESS_DIED

 

Postaram się przetestować / wymienić zasilacz i pamięci.

 

Czy w między czase (proces gwarancyjny) mogę coś jeszcze zrobić?

 

Pozdrawiam,

Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się że ustawienia w systemie są takie jak tutaj, inaczej zrzuty mogą się nie pojawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się że ustawienia w systemie są takie jak tutaj, inaczej zrzuty mogą się nie pojawiać.

 

Ustawiłem tak jak w instrukcji, poczekałem na blue screen i nadal nic :/

Czekam na odpowiedź ze sklepów internetowych, gdzie kupowałem zasilacz i RAM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep to nie wiem czy Ci wiele pomoże (nieodpłatnie), chodziło mi o kogoś kto miałby stacjonarkę która działa, i sprawdzilibyście na komponentach z działającej jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep to nie wiem czy Ci wiele pomoże (nieodpłatnie), chodziło mi o kogoś kto miałby stacjonarkę która działa, i sprawdzilibyście na komponentach z działającej jednostki.

 

Wszystko jest jeszcze na gwarancji, a że kupowałem w sieci, potrwa to troszkę dłużej, ale tak czy siak muszę jakoś problem rozwiązać.

 

 

Może warto by było na początek przywrócić ustawienia fabryczne w BIOSie.

 

BIOS był przywrócony do ustawień fabrycznych, potem jeszcze raz wszystko przejżałem i zbyt wiele nie zmieniałem. Automat w zupełności mi wystarcza, system uruchamia się w ok. 20 sekund, a oglądanie / nagrywanie TV w HD również płynnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma zamiar zerknąć i porobić kilka testów przed odesłaniem pamięci i wymianą zasilacza.

 

Co mnie trochę niepokoi, to fakt, że minęła właśnie druga godzina, jak Memtest86 v4.3.7 jest uruchomiony. Odbywa się właśnie trzeci test bez żadnych błędów, bez resetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...