Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

L4sT

Wymiana chłodzenia i czysczenie komputera - pare pytan.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

W najbliższym czasie chciałbym zakupić Silentium PC Grandis i zamontować na moim Xeonie 1230v2 wiem "trochę" zbyt dobre to chłodzenie, bo wystarczyło by jakieś słabsze na ten procesor ale chciałbym z ciekawości sprobować zrobić pasywne, lub na jednym wiatraku by ograniczyć hałas, ale nie o tym chciałem mówić.

 

Wraz z wymianą chłodzenia chciałbym gruntownie przeczyścić komputer i tutaj mam pytanie czy mogę MOBO i GPU wyczyscic przy uzyciu pędzla malarskiego? Oczywiscie z miękkim włosiem. Chodzi mi o to, że ten kurz poprostu zrzucić, a potem "łapać" odkurzaczem. Czy można tak zrobić? Chciałbym uniknąć zakupu spręzonego powietrza, a szmatką jakoś się boję czyścić.

 

Drugie pytanie: wymiana chłodzenia jest powiązana ze zdjęciem pasty termoprzewodzącej jak to najlepiej zrobić? Kupować jakiś preparat? Czy wystarczy zwykła woda?

 

I ostatnie pasta termoprzewodząca ma za zadanie wyrownac nierownosci pomiedzy chłodzeniem, a procesorek tak? To oznacza, że przy nakładaniu jej na procesor należy nałożyć jak najcieńszą warstwę, by poprostu wyrównała nierównosci?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

Wraz z wymianą chłodzenia chciałbym gruntownie przeczyścić komputer i tutaj mam pytanie czy mogę MOBO i GPU wyczyscic przy uzyciu pędzla malarskiego? Oczywiscie z miękkim włosiem. Chodzi mi o to, że ten kurz poprostu zrzucić, a potem "łapać" odkurzaczem. Czy można tak zrobić? Chciałbym uniknąć zakupu spręzonego powietrza, a szmatką jakoś się boję czyścić.

 

Pędzel odradzam ze względu na ew. przeskoki ładunków elektrycznych (szczególnie przy pędzlach ze sztucznego włosia), najbezpieczniejsze jest sprężone powietrze.

 

Drugie pytanie: wymiana chłodzenia jest powiązana ze zdjęciem pasty termoprzewodzącej jak to najlepiej zrobić? Kupować jakiś preparat? Czy wystarczy zwykła woda?

 

Aceton, spirytus lub rozpuszczalnik nitro, nigdy woda

I ostatnie pasta termoprzewodząca ma za zadanie wyrównać nierówności pomiędzy chłodzeniem, a procesorek tak? To oznacza, że przy nakładaniu jej na procesor należy nałożyć jak najcieńszą warstwę, by po prostu wyrównała nierówności?

 

Jest kilka metod: cieniutka warstwa na całości, niewielka ilość gluta na środek (dociśnięcie coolera rozprowadzi po procku), zrobienie krzyżyka z pasty i dociśnięcie coolerem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a sprężone powietrze może być z kompresora? Czy musi być kupione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a sprężone powietrze może być z kompresora? Czy musi być kupione?

 

Jak masz kompresor to nawet lepiej. Tylko z ciśnieniem nie przesadź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dziękuję bardzo jakoś się udało! Co do zmywania tej pasty termoprzewodzącej: Aceton = zmywacz do paznokci? Czy to jest zupełnie coś innego? Jeśli coś innego to moze byc zmywacz do paznokci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby posiadało w sobie alkohol i wyparowało w kilka chwil. osobiście używam od kilku lat zmywacza do paznokci wymiennie z benzyną ekstrakcyjną i póki co wszystko było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...