Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

konrad11901

Intel Core i5-4460 i Turbo Boost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z technologią Turbo Boost na procesorze Core i5-4460. W zakładce do podkręcania w BIOSie płyty głównej ASRock B85 Killer nic nie zmieniałem. Jednakże podczas uruchamiania testu OCCT taktowanie nie przekracza 3150 MHz, a powinno wynosić nawet do 3400 MHz. Poniżej daję screeny z OCCT + FStream oraz z CPU-Z podczas obciążenia.

R1xxAlv.jpg

uCtobWm.jpg

 

Pozdrawiam,

Konrad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Turbo Boost 2.0 w procesorach intel i wróć. Było na tym forum nie raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić maksymalne turbo dla każdego z rdzeni, i w tedy będziesz miał 3.4 GHz każdego rdzenia, ale musisz pogrzebać w biosie.

 

Odsyłam cię do tego poradnika, jeśli zastosujesz się do tego, to napisz czy ci się udało, gdyż u mnie ten sposób nie działa.

 

http://pclab.pl/art58641-5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Turbo Boost 2.0 w procesorach intel i wróć. Było na tym forum nie raz.

Czytałem o Turbo Boost i nadal nie rozumiem.

Musisz ustawić maksymalne turbo dla każdego z rdzeni, i w tedy będziesz miał 3.4 GHz każdego rdzenia, ale musisz pogrzebać w biosie.

 

Odsyłam cię do tego poradnika, jeśli zastosujesz się do tego, to napisz czy ci się udało, gdyż u mnie ten sposób nie działa.

 

http://pclab.pl/art58641-5.html

U mnie też.

Zrobiłem to, co kazano i nadal 3130 MHz... czyli poniżej fabrycznego taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku będzie to raczej źle ustawione opcje w biosie, podeślij zdjęcia tych opcji które zmieniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie będzie to możliwe, ale jutro postaram się wysłać screeny. Tylko zakładki OC Tweaker czy jeszcze jakiejś?

Teraz mogę jedynie podać, co zmieniłem.

 

I próba:

Zmieniłem ustawienie Multi-core enchamenent na Enabled. Bez zmian.

II próba:

Zmieniłem ustawienie CPU Core Ratio na All Cores i ustawiłem mnożnik na x34. Bez zmian.

W obydwóch próbach zostawiłem wcześniej zmienione ustawienia:

- włączony Ultra Fast BOOT

- włączony Hard Disk S.M.A.R.T.

- włączony Secure Boot i ustawione domyślne klucze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze to dobrze zrobiłeś, a czemu nie zadziałało to nie wiem.

Cóż zostało nam czekać na wypowiedź jakiegoś fachowca, ciekawe czy w ogóle tacy są.

A jeśli nie to będziemy musieli szukać pomocy gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F-Stream ustawiłeś na "Performance" ?

Tak. Jednakże różnicy pomiędzy trybem normalnym a performance nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę opcji ustawienia BCLK - jedynie tryb High/Low BCLK. Zmienienie na High nie pomaga.

C1E jest na Auto, a SpeedStep włączony. Wyłączenie nic nie dało.

 

Oto zdjęcia:

http://imgur.com/a/dbAQO

(wykonane telefonem :( )

 

Dodam, że mam BIOS 1.10, czyli nie najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie dało.

 

Spróbowałem także przywrócić fabryczne ustawienia i nic nie zmieniać - także bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się przypomniało że możliwość podkręcania na płytach B85 była wynikiem "buntu" Asrocka zaraz po wyjściu Hasewella.

Później Intel miał zablokować możliwości podkręcania na płytach B85:

Więc raczej powinieneś szukać starszej wersji BIOS-u - tej która umożliwiała OC na płytach B85.

 

A, i jeszcze jedno- nawet jeżeli znajdziesz ten BIOS to i tak nie podkręcisz BCLK (ta opcja w przypadku LGA1150 zawsze była tylko na płytach Z87/Z97).

Jedynie co możesz uzyskać to podbicie wszystkich rdzeni do maksymalnych zegarów turbo- czyli w przypadku i5-4460 do 4x3,40 Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej (czyli kilka godzin temu) miałem 1.10, starsza wersja 1.00 nie obsługuje Haswell Refresh, wiec downgrade nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niestety nie podkręcisz na tej płycie.

Rzeczywiście- Biosy do OC były na długo przed wydaniem i5-4460 i nie wiadomo czy prawidlowo obsłużyłyby ten procesor.

 

Trochę lipę rzeczywiście masz.

To że nie ma pełnych 100 Mhz na szynie to raczej normalne jest (sam mam 99.78 Mhz).

Ale 97.44 Mhz to już moim zdaniem przegięcie.

Ja bym reklamował bo ten Twój i5-4460 jest zaledwie o 17 Mhz szybszy od tańszego i5-4440.

 

EDIT: Chociaż równie dobrze to CPU-Z może źle pokazywać prędkość szyny.

Tutaj gościu miał podobny problem:

http://www.overclock.net/t/1365892/p9x79-deluxe-bclk-fsb-problem-less-than-100-mhz

I rozwiązanie:

http://www.overclock.net/t/1365892/p9x79-deluxe-bclk-fsb-problem-less-than-100-mhz#post_19449026

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie w tym problem że nawet nie da się podbić do 4x3.40 GHz a w moim przypadku (i5 4590) do 4x3.70 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrubson- u niego jest trochę inna sytuacja, bo on ma płytę bez możliwości OC.

Możliwość podkręcania na płytach B85 była tylko na BIOS-ach które ukazały się zaraz po wyjściu Haswelli, a i5-4460 wyszedł już po tym gdy ta możliwość została zablokowana przez Intela (BIOS obsługujący i5-4460 jest już nowy- bez możliwości podkręcania).

 

Ty natomiast masz płytę Z97- teoretycznie powinna być możliwość ustawienia na niej 4 x 3,7 Ghz, ale tutaj już musi pomóc ktoś kto podkręcał zablokowane i5 Haswell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tyle tematów, postów, prywatnych wiadomości do użytkowników, że mi się wszystkiego odechciewa. Chyba jeszcze spróbuję do Asusa, a potem do Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Haswella nie podkręcisz w ,w turbo' tak jak to miało miejsce w SB oraz Ivy (oczywiście zablokowanego).Na Haswellu jedynie wzmocnione turbo możesz ustawić i to wszystko.Ewentualnie jeśli masz chipset na Z97/Z87 to możesz go BCLK jeszcze potraktować.

 

konrad11901 jaki masz plan zasilania ustawiony?Zobacz jak masz ustawione dla maxymalnej wydajności procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chudy131080- Haswella da się podkręcić na płytach Z87/Z97 do maksymalnych mnożników turbo jednego rdzenia.

Np. tutaj i5-4570 podkręcony do 4 x 3,6 Ghz + BCLK (podrozdział Podkręcanie procesorów Haswell o częściowo zablokowanym mnożniku na przykładzie Core i5-4570):

http://pclab.pl/art53333-12.html

Więc w ten sam sposób i5-4590 powinien pójść 4 x 3,7 Ghz (+ ew. BCLK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne wzmocnione turbo (Enhanced Turbo) jak w każdym procku intela więc gdzie tutaj OC?Skoro praktycznie każde mobo to udostępnia (pod tą lub inną nazwą),mało tego po włączeniu tego wzmocnionego turbo wszystkie rdzenie idą na 3.9GHz (w moim przypadku).Na Asusie masz to pod nazwą ASUS MultiCore Enhancenment w zakładce OC bodajże druga pozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie reset biosu,tam masz wszystko ustawione OK.Czym testujesz procka?Jaka temperatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To jest 120mm wentylator Dla pewności zmierz jeden bok i napisz. Jeżeli jest to jak pisałem 120mm to masz wybór, tylko napisz jakie jest napięcie na obecnym wentylatorze, gdy zasilacz jest w idle - wystarczy go uruchomić na stole z zwartymi zielonym i obojętnie jakimś czarnym. Ta zworka uruchomi zasilanie.
    • kupujesz najtańszy Arctic Cooling F12 bez PWM, rozcinasz wtyczkę, lutujesz i gotowe.
    • No i już widać że kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Napisałem, że te wykresy zostały później skorygowane. Oba które przytoczyłeś są i były niekompletne i niedokładne już w dniu ich publikacji. Pierwszy wykres w zasadzie jest drugim wykresem ale ze zmienionym liczeniem dokładności i wywaloną częścią danych, które ktoś uznał za mało szczegółowe (bo w zasadzie nie pasowały do wyliczeń by osiągnąć 95% dokładność w ujęciu statystyczno-metrologicznym modelu, nie myl tego z dokładnością danych bo to nie to samo).   Jak chcesz patrzeć w szerszej perspektywie to zainteresuj się czym było MWP (średniowieczny okres cieplny) i co było jego przyczyną. Trwał od około 1000 do 1300 roku. Napisałem, zestaw to sobie z danymi aktywności wulkanicznej (podpowiedź - była znacznie niższa niż wcześniej) oraz z promieniowaniem słonecznym, które było wyższe. Natomiast do małej epoki lodowcowej która zaczęła się około 1600 roku a skończyła około 1900 roku spowodował bardzo duży wzrost aktywności wulkanicznej w konsekwencji zmniejszone promieniowanie słoneczne. Co ciekawe nie zawsze duża aktywność wulkaniczna działa globalnie czego dowodzi wybuch Pektu-San (góra Paektu) w okolicy 946 roku którego erupcja była większa niż inne powodujące zmiany globalne, a jednak wpłynęła tylko lokalnie na Półwyspie Koreańskim.  Co na to wpłynęło? Mógł to być choćby korzystny w tej sytuacji układ prądów powietrza w okresie erupcji. To co piszesz ogólnie świadczy o tym, że nie ogarniasz jak to wszystko jest połączone i jak zmiana kilku elementów może wpłynąć na pozostałe. Stąd właśnie teksty typu:     Gdzie widać jak na dłoni, że nie ogarniasz dlaczego analizuje się tempo zmian głównie w okresie po 1900 roku.  Odpowiedz sobie sam na pytanie jaki przemysł miał człowiek w latach 800-1300 który mógłby globalnie wpłynąć na temperatury, żeby nie mówić o tym, że wtedy było to zjawisko naturalne. Zestaw to sobie teraz właśnie z tempem wzrostu temperatury i zmian w układzie klimatycznym na Ziemi w ostatnich 100 latach. Może znajdziesz odpowiedź, a nie wysiądziesz z racji tego że Cię to przerosło.  
    • Co to za gówniany monitor ten Aorus 😄 3 strony rozprawek o tym jak włączyć tryb, a co powinno być w instrukcji na wierzchu
    • Albo USA postawiło warunek w zamian za zabawki i pieniądze  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...