Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

knapson2001

instalator win 7 nie widzi dysku ssd

Rekomendowane odpowiedzi

Średnio znam się na kompie, a w zasadzie to mało. Zepsuł mi się ostatnio dysk ssd na którym miałem win 7, teraz przysłali nowego, no i nie windowsa! Instalator nie widzi mojego dysku ssd, w biosie już przestawiałem kolejności bootowania i nic, nie wiem nawet czy bios go widzi :D

Nie mam pojęcia, zielonego, ale mam nadzieje że mi pomożecie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boleslaw88

Cytat "nie wiem nawet czy bios go widzi".

To kto to ma wiedzieć.

Co do systemu to przecież masz go na płytce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boleslaw88

Przecież Windows7 ma w sobie sterowniki AHCI i nie trzeba nic wyłączać.

Przede wszystkim BIOS musi widzieć dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku sprawdź czy dobrze masz podpięty dysk i kabelkiem sata(najlepiej do portu nr 0 lub 1 - w zależności od płyty głównej) i zasilania. Wejdź do biosu i poszukaj listy podpiętych dysków/napędów. Jeśli tam do nie widzi to znaczy, że albo port sata uszkodzony(zmień na inny) albo kabel zasilający nie "daje" prądu. Jeśli go widać uruchom instalator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z dyskiem ssd, a nie mogę znaleźć nigdzie pomocy. Kupiłem dysk do laptopa Toshiba satellite l30, jest trochę stary więc chciałem go przyspieszyć. Po włożeniu dysku bios mi go wykrywa, ale nie mogę zainstalować żadnego windowsa, próbowałem już z windows 7 i xp. Instalator nie widzi tego dysku. Dopiero udało sie z Linuxem Ubuntu, wykrył dysk, instalacja dobiegła bez problemów ponowne uruchomienie i nic... komputer nie widzi żadnego oprogramowania. Chciałem też przestawić w BIOSie na ACHI ale nie mam takiej opcji. Na innym laptopie przy instalacji windowsa 7 dysk jest widoczny i nie ma problemów. Już nie mam pojęcia co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...