Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rockefelle

AVEXIR CORE 8GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co myślicie o tych pamiątkach AVEXIR CORE 2x4gb dane techniczne:

Nazwa: Avexir Core Red LED DDR3-1600 CL9 - 8 GB

Całkowita wysokość: 38 mm

Rodzaj pamięci: DDR3

Pojemność: 8 GB / 2x 4 GB (dual-channel)

Taktowanie: 1600 MHz (PC3-12800)

Latencja: CL 9-9-9-24

Napięcie: 1,65 V

Ilość kości RAM: 2 sztuki

 

cena: 269,99

Czy znajdę coś lepszego w tej cenie? Fajnie wyglądają, kolorystycznie będą pasowały do giga z97x-gaming5. Komp służy do gier (i5 4690k, r9 280x. Czy zmieszczą się przy macho czy innym dużym chłodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Firma Avexir jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych. Przykładowo u nas w Polsce jeszcze do niedawna firma "Team Vulcan Group" była uznawana za "dziwną nowość... strach kupować... niemarkowe?" itd, a dziś ich pamieci się sprzedają w dziesiątkach tysięcy.

Z tego co podałeś to tym Avexirom nic nie brakuje, typowe timingi, niska cena.

Czy się zmieszczą pod jakimś chłodzeniem? wystarczy wejść na stronę producenta danego chłodzenia, pobrać plik pdf pokazujący każdy możliwy wymiar chłodzenia, w tym prześwit pomiędzy dolną powierzchnią radiatora a płytą główną i masz odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób narzeka w przypadku avexirów 1600 na bardzo marne OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie zerowe, ostatnio nawet pisali o tym oizo79 i rudnis86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym modelu siedzi Elpida BCSE więc można śmiało powiedzieć, że to słaba opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avexir Blitz 1.1 1600 C9 jest na 100% na Elpidzie i lecą na 2133 11-11-11 1.50V( przynajmniej 7 sztuk ,które miałem wszystkie chodziły tak samo ).

Co do Core to nie wiem dokładnie co tam pakują ale ja bym jednak kupił coś szybszego za jakieś 30zł więcej, szczególnie ,że Haswell lubi trochę szybsze memki niż 1600 a OC nigdy nie jest gwarantowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie zerowe, ostatnio nawet pisali o tym oizo79 i rudnis86

 

 

Tak jest-moje avexir mpower 1600=zero oc,absolutne zeeeeeero.Nie polecam,jezeli ktos ma na uwadze oc.No ale z tego co blabla mowil,to wyzsze modele sa ciekawsze.

Ja osobiscie zrazilem sie do avexirow...tym bardziej ze seria mpower-dedykowana plycie ktora reklamowana jest jako produkt dla fanow OC,to taka kupa.

Ja juz swoje sprzedalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wiszą neiwiele droższe 2666 avexiry na gwarce - ja bym się nie zstanawiał tylko licytował ;)

 

http://allegro.pl/avexir-core-gold-2x4gb-ddr3-2666-cl11-led-i4466932300.html

 

 

Swoją drogą Blitz 1600 kręcą się nie jakos wybitnie ale jako tako- recka kumpla :

 

http://www.funkykit.com/reviews/memory/avexir-blitz-1-1-memory-series-review/performance-and-overclocking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcat,mimo szczerych checi....chyba ze moje to jakies padlo-bo plyta pod oc wlasnie.zeby nie bylo-jako ze z oc pamieci doswiadczenie mam male,wiec pomagal mi ktos kto ma pojecie....i dupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można pisać , że są słabe skoro robią 2133mhz cl11 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem zakładać temat o Avexirach :)

Jak myślicie kupować je do

Intel Core i7 4770k

ASRock Z97 KILLER ?

Zestaw na 1000% będzie trochę kręcony a zależy mi na kolorystyce black&red . Brać je . Widzę że na allegro są po 279zł . Czy może są jakieś inne z diodami Led?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...