Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RedDivision75

R9 280 vs Gtx 760

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Temat jest jak u góry - która z tych dwóch kart graficznych będzie wydajniejsza w grach?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driverfan

Delikatnie 280

 

Mój link

 

Jak zależy Ci na CUDA to 760 podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 280 zapewne jeszcze dobrze się podkręci więc warto go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jeśli ciut wydajniejsza jest R9 280 to każdy mądrzejszy by ją wziął, ale nie wiem czy nie opłacało by mi się dozbierać 75 zł na R9 280X Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj i weź GTX 760 od Gigabyte'a z Windforce 3. Karta jest super !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz komputer do tych 760/280

 

Nie kombinuj i weź GTX 760 od Gigabyte'a z Windforce 3. Karta jest super !

Gigabyte'y zdarzają się wadliwe ostatnio z tego co się dowiedziałem na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz komputer do tych 760/280

 

 

Gigabyte'y zdarzają się wadliwe ostatnio z tego co się dowiedziałem na forum...

 

Wiesz co ... MSI też i pewnie wiele innych kart także - wszystko made in China, Taiwan itp... nie ma regóły. Dlatego, zamawia się przez neta i w razie czego można oddać kartę w ciągu 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy ten 280x? Bo też zamierzam kupić tą kartę, a widziałem skrajnie różne opinie. ASUS byłby ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Asus jest awaryjny.

Z dwuletnią gwarancją: XFX z chłodzeniem DD. Najlepiej szukać wersji Black - z fabrycznie podkręconymi zegarami, jeżeli nie jesteś osobą która sama ma zamiar wykonywać OC.

 

Z trzyletnią: MSI z chłodzeniem TFIV.

Te wynalazki typu V3D czy C3D omijałbym szerokim łukiem. Nie dość, że głośne, to w dodatku awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Asusem problemy już się skończyły. Jest to najlepszy obecnie 280X pod względem kultury pracy na fabrycznych ustawieniach. Potem MSI Gaming, tylko tutaj trzeba mieć na uwadze, żeby to był rev. 1.2 bo ma najlepszy bios i poprawiony układ chłodzenia VRM, da się zrobić profil wentylatorów żeby karta była tak kulturalna jak ASUS.

 

Cała reszta to 2500-3000 rpm pod obciążeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowal: jakieś linki odnośnie tego Asusa?

Bo to zmienia postać rzeczy.

 

Na rog czytałem o stosowaniu termopadów, ale głównym winowajcą było za wysokie papu na kościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linków konkretnych nie podam bo tego nie zapisywałem, ale sporo właśnie czytałem o Asusach bo chciałem takiego kupić na kilka miesięcy. Największa fala problemów trwała gdzieś do kwietnia/maja. Potem nowsze karty były już bez problemów, miały też inne biosy i ogólnie coraz ciszej na temat artefaktów. Przewertowałem ogromną ilość postów m.in w wielkim temacie na overclock.net :P

 

To samo z MSI 280X. Karty były bardzo cichutkie i w rev. 1.0 o ile GPU miało fajne temperatury to VRM się przegrzewał i karta łapała throttla (ale tylko przy mocnym obciążeniu). Potem MSI wydało bios i z karty zrobiła się suszarka. rev. 1.1/1.2 to już inne PCB. Lepsza sekcja zasilania i lepsze chłodzenie na VRM gdzie znowu karta może być cichutka.

 

rev. 1.0:

cooler3.jpg

 

rev. 1.1/1.2

MSI-R9-280X-Gaming-36.jpg

 

To jest akurat wersja 6GB i ona ma jeszcze większy radiator na VRM niż wersja 3GB, ale widać różnice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

Awaryjność kart zdarza się bez względu na markę, zawsze z linii produkcyjnej zejdą jakieś sztuki z ukrytymi wadami, osobiście przez ostatnie kilka lat miałem karty gigabita, msi, asusa i żadna nie padła.

 

Co do tematu to osobiście wybrałem gtx 760, różnica vs R9 280 symboliczna a zawsze na plus CUDA & PhysX które dają w niektórych grach dodatkowe efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o R9 280 bez iksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przefarbowany 7950, zdaje się że w tym miesiącu wypuścili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem xD R9 280X jest wydajniejsza od GTX 760 ale kosztuje już(ta z Asusa) 1150 zł! To już troszkę dużo jak na mój budżet.

Niby mam brać tą R9 280X ale czy jest rzeczywiście zauważalna różnica wydajnościowa od GTX 760? Upatrzyłem sobie trzy karty, ale nie wiem którą wybrać. Muszę się nad tym zastanowić i doradźcie która byłaby w tej cenie lepsza.

 

1 - MSI - http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280x-gaming-3gb-ddr5-pci-e-384bit-dvi-hdmi-2mdp-box-r9-280x-gaming-3g-599404/

 

2 - Gigabyte - http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-280x-3072mb-ddr5-384bit-gv-r928xoc-3gd-599376/

 

 

3 - Zniknęła!! :o

 

Nie mogę znaleźć 3 karty, a większość nie dostępna... Może skończyły im się i uzupełniają.. Nie wiem, uzupełnię pytanie później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanie duza róznica miedzy r7 260x a GTX 750ti bo mam okazje kupic r7 za 420zł z 2 grami i czy ten r7 jest duzo słabszy od gtx 750ti ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy R7 260X jest wydajniejszy od GTX 750 Ti? Jak już to na odwrót. +/- 8-10% na korzyść zielonych, ale to wszystko zależy od gry i reszty bebechów.

Przy X3 różnica może być bardzo mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy R7 260X jest wydajniejszy od GTX 750 Ti? Jak już to na odwrót. +/- 8-10% na korzyść zielonych, ale to wszystko zależy od gry i reszty bebechów.

Przy X3 różnica może być bardzo mała.

dzieki mi tylko zalezy na bf4 czy tam bf3 na medium lub low zeby było płynnie to kupie pewnie r7 bo te 2 gry a róznica 6-10 klatek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem xD R9 280X jest wydajniejsza od GTX 760 ale kosztuje już(ta z Asusa) 1150 zł! To już troszkę dużo jak na mój budżet.

Niby mam brać tą R9 280X ale czy jest rzeczywiście zauważalna różnica wydajnościowa od GTX 760? Upatrzyłem sobie trzy karty, ale nie wiem którą wybrać. Muszę się nad tym zastanowić i doradźcie która byłaby w tej cenie lepsza.

 

1 - MSI - http://www.morele.ne...ming-3g-599404/

 

2 - Gigabyte - http://www.morele.ne...xoc-3gd-599376/

 

 

3 - Zniknęła!! :o

 

Nie mogę znaleźć 3 karty, a większość nie dostępna... Może skończyły im się i uzupełniają.. Nie wiem, uzupełnię pytanie później.

A może pomyśl o używce Shappire R9 280X Toxic, na allegro można wyrwać za 800-1000 zl z 2 -2,5 roczną gwarancją. Jest to chłodna i bardzo wydajna karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pomyśl o używce Shappire R9 280X Toxic, na allegro można wyrwać za 800-1000 zl z 2 -2,5 roczną gwarancją. Jest to chłodna i bardzo wydajna karta.

Sapphire daje 3 lata gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtf, trudno o głośniejszą jeśli chodzi o 280x, głośniejszy jest tylko Vapor-X.

 

sound.png

 

The Sapphire TOXIC card though...was loud. At 44.5 dbA the three fans on the cooler definitely were kicking up some dust to keep that GPU at the same 71-72C temperature as the cards from ASUS and MSI.

 

02-Fan-Speed-Sapphire-Toxic.png

 

http://www.youtube.com/watch?v=16MGFPJrG0Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś skopali z układem, nie wierzę że przy takim chłodzeniu jak Tri-X/Toxic wentylatory mogą tak wyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...